Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mistrz słowa, specjalista od synonimów i przysłów polskich w Uniszkach Zawadzkich


Marcin Antoni Brykczyński mówi o sobie, że jest pisarzem i tłumaczem książek. W swoim dorobku ma ponad trzydzieści pięknie ilustrowanych książek dla dzieci,  które są ciągle wznawiane i odkrywane na nowo„Jak się nie bać ortografii”, „Ni pies ni wydra”, „12 kolorów”. Możemy poznać go jako mistrza słowa, specjalistę od synonimów i przysłów polskich.


Swoja przygodę z pisaniem rozpoczął w wieku 42 lat. Wcześniej spełniał się zawodowo jako „copywriter”, publicysta i radiowiec. Wszystkim znane hasło reklamowe „Z Kasią ci się upiecze” rozpowszechniło nazwę produktu, ale czy znamy autora?

Dlatego między innymi był to powód, że 26 listopada Szkoła Podstawowa w Uniszkach Zawadzkich mogła gościć w swoich murach Marcina Brykczyńskiego, który okazał się człowiekiem niebywale sympatycznym, przykuwającym uwagę słuchacza. Zaprezentował swój debiut literacki dla dzieci, książkę z 1988 roku, zatytułowaną „Czarno na białym”, ilustrowaną przez profesora Janusza Stannego. Do lektury książki wraca zawsze z sentymentem i rozrzewnieniem. Pisarz czytał dzieciom wiersze, bawił rymami i zadawał zagadki. Wprowadził w świat emocji i wspomnień z dzieciństwa. Słuchaczy pochłonęła zabawa słowem zainspirowana książką „Ni pies ni wydra, czyli o wyrażeniach, które pokazują język”. Z najbliższych planów pisarz zdradził pracę nad autobiografią, która zapewne zaciekawi trochę starszych czytelników.

Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze. Sam gość był zaskoczony mnogością i poziomem pytań ze strony dzieci.  A jedno z nich zapadło mu w pamięci, ponieważ nigdy nie zastanawiał się nad tym czy lepiej czuje się w poezji, czy w prozie.

źródło i fot. SP Uniszki Zawadzkie

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x