Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Burmistrz z maksymalną pensją. Według niektórych radnych to za mało


Ustalenie wysokości wynagrodzenia wójta, burmistrza, prezydenta czy marszałka to wyłączna kompetencja właściwej rady. Wynagrodzenie ustala się zawsze wraz z rozpoczęciem nowej kadencji, nawet w przypadku gdy szefem danego szczebla samorządu zostaje wybrana  ta sama osoba. Podczas wczorajszej sesji rady miasta radni jednogłośnie uchwalili, że miesięczna pensja dla burmistrza Kowalewskiego wyniesie 10 620 zł. Niektórzy chętnie by ją zwiększyli.


Zmienione w maju 2018 roku rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych obniżyło maksymalne wartości poszczególnych składników wynagrodzenia. Radni miejscy w przypadku burmistrza przyjęli maksymalne wartości wszystkich składników. I tak:

Wynagrodzenie zasadnicze – 4800 zł.

Dodatek funkcyjny w kwocie – 2100 zł.

Dodatek specjalny (w wys. 40% łącznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego) – 2760 zł.

Dodatek za wysługę lat – 960 zł.

Ponadto burmistrzowi zgodnie z odrębnymi przepisami przysługują nagrody jubileuszowe i dodatkowe wynagrodzenie roczne.

Krótką dyskusję na temat wysokości wynagrodzenia zapoczątkował radny Marian Wilamowski. Pytając o wysokość dodatku specjalnego przyznanego burmistrzowi, zapytał czy może być wyższy, gdyż on chętnie dałby 60%. Dyskusję uciął radca prawny twierdzeniem, że jest to maksymalna wysokość ustalona w rozporządzeniu.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
66 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
ramzes
ramzes
3 lata temu

Panie Wilamowski, co stoi na przeszkodzie by Pan i inni radni oddali burmistrzowi swoje diety? Z cudzego to łatwo się rządzi, gorzej ze swojego prawda?

z Wólki
z Wólki
3 lata temu

Wielu radnych czasami plecie głupoty i się o nich tak nie pisze. Dajcie już spokój temu Wilamowskiemu. Urodził się i mieszka na Wólce.Działa na jej rzecz i czyta w kościele co niedziela.No to chyba dobrze.

dzidek z bliska
dzidek z bliska
3 lata temu
Reply to  z Wólki

No proszę, jednak ten Radny jest bardzo aktywny, skoro juz nawet w kościele czyta, co niedziela. A mozna wiedzieć, co czyta, skoro aż tak to jest ważne, to moze i ja się zapisze do tego czytania.

Major
Major
3 lata temu

Wilamowski mnie zadziwia. W tej kadencji to będzie pierwsza armata Kowalewskiego.

dzidek z bliska
dzidek z bliska
3 lata temu
Reply to  Major

Oj cosik mi sie wydaję że jak Pan Wilamowski, bedzie tak dalej kadził, to może stac się pierwszą armata ale do odstrzału.

Felix
Felix
3 lata temu

Burmistrz to zasługuje na godziwe wynagrodzenie, to przecież prawdziwy mąż stanu.

Majka
Majka
3 lata temu
Reply to  Felix

Tak jak chłop folwarczny, to prawdziwy rolnik.

Dezo
Dezo
3 lata temu
Reply to  Majka

Sadząc po porównaniu Majka, to chyba sympatyczka PSL.

dzidek z bliska
dzidek z bliska
3 lata temu
Reply to  Dezo

Czy jak przdstawia się opis, folwarczny, czy rolnik, to nie koniecznie trzeba byc z PSL, a sam chyba jesteś sympatykiem PIS

Majka
Majka
3 lata temu

…albo Kowalewskiego.
Czyim sympatykiem jestem to po pierwsze nie Twoja sprawa, po drugie to częściowo Ci odpowiem – najbliżej mi do Biedronia 😀

dzidek z bliska
dzidek z bliska
3 lata temu
Reply to  Majka

Majka. czy Ty juz naprawdę na głowę upadłas, Biedroń to sie może po tylku podrapac, i tak nic nie osiągnie, zobaczysz to przy jego pierwszym starcie z tą swoja zbieranino, do Europarlamentu.

takA to prawda
takA to prawda
3 lata temu

Dzidek, Biedroń to przyzwoity człowiek i polityk, więc to jedyny powód, że faktycznie może zostać zignorować bądź zniszczony przez złych ludzi.

dzidek --z bliska
dzidek --z bliska
3 lata temu
Reply to  takA to prawda

Nie musisz mi tłumaczyć kim jest i co sobą reprezentuję BIEDROŃ, podzielam TWOJĄ OPINIE ŻE TO PRZYZWOITY CZŁOWIEK, napisałem swój post dlatego że mimo swej uczciwości którą prezentuje, i słusznymi celami które chce realizować, może sobie nie dać rady, MIMO SWYCH OBIEKCJI TRZYMAM ZA NIEGO KCIUKI ABY MU SIĘ TE ZMIANY UDAŁY, a może wreszcie ci którzy są zakałą Polskiej polityki ,zostaną usunięci w niebyt, a le to także zależy od nas POLAKÓW

karol
karol
3 lata temu

Cyniczni jesteście
mielecie tymi ozorami jak pies, który robi sobie toaletę,
czego się czepiacie Wilamowskiego jest radny i ma prawo a nawet obowiązek wyrażać swoje zdanie lub opinię,
sesja była nieprzygotowana merytorycznie i technicznie, Pan przewodniczący nie jest w sklepiku tylko na Sesji Rady powinien zachować więcej powagi z racji pełnienia funkcji, jak również przedstawiać projektu uchwał wraz z uzasadnieniem

Ada
Ada
3 lata temu
Reply to  karol

To może więcej konkretów, bo anonimowo można pisać wszystko…

dzidek z bliska
dzidek z bliska
3 lata temu
Reply to  Ada

Dziwne ze taki zasluzony działacz społecznik, a w ilu stowarzyszeniach, zasiada, a jak mu powierzono stanowisko Przewodniczacego Rady Miasta, to nie potrafi Sesji poprowadzić, a więc ucz się Pan Panie Prejs, bo takim prowadzeniem obrad przynosi Pan wstyd nie tylko SOBIE ale także tym co na Pana glosowali chociarz bylo tych wyborcow malutko myślę ze przez te 5 lat, coś sie Pan nauczy OBY!!! .

dzidek z bliska
dzidek z bliska
3 lata temu
Reply to  karol

Zgoda że Radny Wilamowski, ma prawo a wręcz obowiazek przedstawiac swe zdanie, rylko niech ti bedzie zgodne z prawem, przecie nie jest nowicjuszem w Radzie. A nie wiesz czasami gdzie miał się nauczyć prowadzenia, obrad , czyzby w tym sklepiku /prawdopodobnie to ksiegarnia/, ale z tego co widac i słychać, to byl miernym i biernym obserwatorem na pisiedzeniach podczas Sesji, bo już z samego tylko słuchania mozna sobie przyswoić styl prowadzenia obrad.Ale co niektórzy powiedzą że do nauki ma 5 lat, więc chyba się nauczy. Jednak wydaje mi się ze ten wybór byl błędem.

Abd
Abd
3 lata temu

Same k…. I z……

dzidek--z bliska
dzidek--z bliska
3 lata temu
Reply to  Abd

A co jesteś taki/a/ tajemniczy przecie to bardzo znane słowa wypowiedziane na wiecu/miesięcznicy/ przez MIN. Brudzińskiego, który na rzucone hasło wodza, odpowiedział, w sobie znanym slangu, komuniści i złodzieje znanym z czasów pobytu w SZCZECINIE,kiedy sam uprawiał ten drugi człon tych słow, ze skutkiem znanym sobie. Myślę że jednak w Mławie nie jest aż tak zle, chociaż co niektórzy Radni znają tamten czas nie tylko z opowieści.????

didek--z bliska
didek--z bliska
3 lata temu

Panie Radny Wilamowski, trochę tym pytaniem przyniósł Pan sobie wstydu, bo tak proste zasady wynagrodzenia Burmistrza winien Pan znać, a jeśli już to trzeba było zaproponować Radnym, aby 50% swej diety oddali Burmistrzowi, w formie darowizny, aby zwiększyć jego zarobki–chociaż te które teraz otrzymuje, są i tak za duże względem względem jego aktywności na rzecz pozyskiwanie środków zewnętrznych do budżetu miasta.

Zatorzanin
Zatorzanin
3 lata temu

Wilamowski to najlepszy radny – prawdziwy społecznik

Inny.
Inny.
3 lata temu
Reply to  Zatorzanin

Proszę przybliżyć zasługi p. Wilamowskiego w rozwój Wólki ? Na czym to społeczne działanie polega ? Pytam bo naprawdę nie wiem ?

dzidek z bliska
dzidek z bliska
3 lata temu
Reply to  Inny.

Zaslugi ma takie Pan Wilamowski, ze po prostu mieszka na WÓLCE, jaki społecznik, chciałbym, być społecznikiem, za 2.600 m -cznie.

Wólczanka
Wólczanka
3 lata temu
Reply to  Inny.

mieszkam na Wólce i jak Boga kocham od tylu lat nie widzę, zeby cokolwiek zrobił. O tunelu nie wspomnę

dzidek z bliska
dzidek z bliska
3 lata temu
Reply to  Wólczanka

Jak kocha Pani Boga, to chyba widzi Pani, że Wilamowski, co niedziela czyta w Wolczanskim kościele ogloszenia parafialne, nie ładnie ze zapomniał przeczytać o tunelu.

Neon
Neon
3 lata temu
Reply to  Zatorzanin

Najgorszy radny według mnie.

Green
Green
3 lata temu

szkoda że przez kolejną kadencję „syty głodnego nie zrozumie”

CBA-PSL
CBA-PSL
3 lata temu

A jak tam drużyna? oddają 500 ?

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  CBA-PSL

Wygrali wybory? – nie wygrali, a więc ich zobowiązanie nieaktualne!!!

D - D
D - D
3 lata temu
Reply to  Anonim

Hmm! Ciekawy tok rozumowania. Jeśli wygraliby wybory to w „nagrodę” za to że mieszkańcy na nich zagłosowali „500 minus” a jak nie wygrali to będą brać bez skrupułów wysokość płacy minimalnej.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  D - D

To nie tok rozumowania, tylko taka była ich propozycja szanowny/a D -D. Wróć do ich zobowiązań i przeczytaj je jeszcze raz. Na profilu Burchackiego chyba jeszcze jest to opisane dokładnie.
Najlepiej się czepiać nie znając tematu.
Wiesz, że dzwony dzwonią, tylko nie wiesz gdzie

Mikor
Mikor
3 lata temu
Reply to  D - D

swoją drogą radni od Pana Burchackiego powinni zaproponować 500-. Ciekawe kto z wszystkich radnych zagłosowałby „za”…. Panie Marcinie proszę to zrobić, okaże się jak postąpią panujący radni

CBA-PSL
CBA-PSL
3 lata temu
Reply to  Anonim

Halo, halo ale do rady się dostali, czyli że co? to była fikcja, trzeba będzie przypomnieć o tym wyborcom przed kolejnymi wyborami, a teraz jeszcze widzę że się poobsadzali we wszystkich komisjach, czyli według mnie finansowo wygrali, no ale sorry od PSL oczekiwać honoru to mision imposible

Kolo2
Kolo2
3 lata temu
Reply to  CBA-PSL

Czy ty tak poważnie? Myślisz, że jeśli będą pracować we wszystkich komisjach to co? Wyższa dietę dostaną? Twoja droga dedukcji jest tak samo jasna jak jasny wybór Co z rozliczeniem kampani wyborczej bunia? Cos cichutko w tym temacie a nie ukrywam, że ten temat mnie interesuje.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  CBA-PSL

Ty, CBA-PSL, nie nauczyli cię czytać ze zrozumieniem?
W oświadczeniach drużyny Burchackiego było wyraźnie napisane, że jak wygrają wybory.
Nie wygrali, a więc po co ciągle bijesz tę pianę jak osioł.
Gdzie twój honor?????

wiola.b
wiola.b
3 lata temu
Reply to  CBA-PSL

Mają taki honor jak jeden radny z tego komitetu. Burchacki miał 500 minus, ale po przegranej sprawie 🙂

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  wiola.b

Zajmij się lepiej swoim honorem i honorem swojego bunia.

Anna
Anna
3 lata temu
Reply to  Anonim

Anonimie przecież bunio nie ma honoru tak jak ta osoba wyżej podpisująca się wiola b.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Anna

W tym rzecz 🙂

Jurek
Jurek
3 lata temu

every , jeśli nie chcesz , żeby wybierani byli w większości ludzie z komitetu Burmistrza, to przekonaj mieszkańców do innych wyborów lub startuj sam na Burmistrza , czy do rady ? I po sprawie.

didek--z bliska
didek--z bliska
3 lata temu
Reply to  Jurek

–widać po Twoim poście że jesteś nowicjuszem na portalu–every, już kilka razy odpowiadala takim jak Ty że jest kobietą a ty używasz słowa sam, niech do ciebie dotrze że to jest sama, nie sam.

ECHO
ECHO
3 lata temu

Po 35 latach pracy otrzymuję 1260 zł.emerytury. UWAŻAM z całym szacunkiem dla Radnych, którzy powinni oddać każdy po 10 % swojej diety dla Naszego Pana Burmistrza.

every
every
3 lata temu
Reply to  ECHO

10 % to mało. Radni spolegliwi winni się dzielić swoją dietą ze swoim dobroczyńcą (darczyńcą z naszych pieniędzy)) pół na pół.

Ja w dalszym ciągu czekam na rozliczenie tej bogatej kampanii wyborczej komitetu Kowalewskiego. Nic mnie tak nie interesuje jak to, skąd pochodziły środki na ową kampanię, bo przecież nic za darmo.

Samych bilbordów (których to nie chcą oddać dla schroniska) było co nie miara.
Na stronie http://www.razemdlamlawy.pl/Finansowanie.html w zasadzie jest tyle co kot napłakał, czyli wielkie NIC.

Radek
Radek
3 lata temu

Panie Radny Wilamowski to, że ustawa zabrania, nie oznacza, że nie może Pan dać z własnej kieszeni.

Miki
Miki
3 lata temu

I tak na te pieniądze nie zasługuje

every
every
3 lata temu

No i proszę – takich wybraliście Państwo radnych, co po palcu w t.łek burmistrzowi wchodzą i będą go w pięty całować zamiast dbać o interesy Miasta i mieszkańców.

majk
majk
3 lata temu
Reply to  every

Rozumiem, że TY nie głosowałaś????

every
every
3 lata temu
Reply to  majk

Głosowałam, ale nie na bunia 😛 i nie na jego komitet.
Dodam, że na tego burmistrza i jego potakiwaczy nigdy nie głosowałam.

.....
.....
3 lata temu

A może by tak średnia krajowa?
A może radni odprowadzili by podatek od swoich pieniędzy?
Może nie każdy wie ale wynagrodzenia radnych są nieopodatkowane dlatego każdy grzeje tam stołek a nic nie robi

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  .....

Dlatego też się tak pchają wszyscy, bo 2 tysiące z kawałkiem za grzanie d.py to całkiem dobre pieniądze

Janusz
Janusz
3 lata temu
Reply to  Anonim

Niektórzy radni to niewiele mniej od Burmistrza mieć będą. Np: w 2019r. taki nauczyciel dyplomowany będzie inkasował 5 336,37 zł (brutto) + 2250 zł (nieopodatkowane) a jak przewodniczący jakiejś komisji albo rady to jeszcze więcej. Życie jak w Madrycie.

Wiem
Wiem
3 lata temu
Reply to  Janusz

Nauczyciel tyle to brutto. Do ręki bedzie miał nie więcej jak 3tys.

dzidek z bliska
dzidek z bliska
3 lata temu
Reply to  Wiem

Z twego wyliczenia mni wychodzi, ze nauczyciele, płacą specjalny podatek, w wysokosci 2.330,zł ,

Anna
Anna
3 lata temu

Rozumiem niechęć do nauczycieli, skoro nie zdołali Cię nauczyć czytać i rachować. Jeśli kiedyś już posiądziesz tę wiedzę, może dowiesz się, że do wynagrodzenia brutto wchodzi wiele składników, nie tylko podatek. Ogółem ok.38%. Życzę miłej lektury.

dzidek z bliska
dzidek z bliska
3 lata temu
Reply to  Anna

O nie mogę pojac treści twego post, w swym poście lekture czerpalem od Janusza i Wiem, z ktorych wynika że nauczyciel dyplomowany zarabia 5.336,-+ 2,250 nie opodatkoeane, co daje razem kwotę 7.586,-,to jest fakt, ale wiem w swym poscie piszę że tyle to jest brutto, a do reki bedzie miał nie wiecej jak 3,000,-, Anna to odejmnij od sumy 5336-3,000,-= 2,336, to jest podatek, natomiast te 2,250 to lwota nie opodatkowana, a jesli dodac ją do kwoty o ktorej pisze wiem to da razem sumę. 5,,250,- Aniu zapoznaj się dokladnie z.tymi postami,.bo sam nie wiem o cir tak naprawdę chodzi, bo mi jednak wychodzi ze ten podatek to kwota, 2336,-

Nauczyciel
Nauczyciel
3 lata temu

Witam. Nauczyciel 36 lat pracy, godziny nadliczbowe i należne dodatki – do ręki 3800. Dołóż mi, dzidku z bliska kwotę brakująca do podanej przez ciebie. Pliiiiissssss :))))))

dzidek z bliska
dzidek z bliska
3 lata temu
Reply to  Nauczyciel

To jak to jest 36 lat pracy w zawodzie nauczyciela,/z pewnością me wnuki Pani uczyła/ ale brak jakiejkolwiek, logiki w myśleniu, a w liczeniu to już nie powiem,/TE SŁOWA NIE DOTYCZĄ PANI / ale mogę zrozumieć ciężką pracę nauczyciela, bo naprawdę taka jest ale 3,800,- na mławskie warunki \to jednak niezła pensyjka. Rozumiem Pani wywód, bo każdy chciałby zarabiać coraz więcej, no ale mamy DOBRĄ ZMIANĘ KTÓRA RACZEJ DBA O WŁASNE KIESZENIE NASZYM KOSZTEM,a sam mam tylko 2,100 emerytury za 50 lat pracy,i trzeba sobie jakoś radzić takie mamy czasy.

Andrew
Andrew
3 lata temu

Wilamowski, przestań uprawiać rozdawnictwo nie ze swojej kieszeni.

dfgd
dfgd
3 lata temu
Reply to  Andrew

Szkoda, że Wilamowski nie jest taki łaskawy jak parkingów pilnuje. No ale za mandaty można dać kasę dla Burmistrza

Olka
Olka
3 lata temu
Reply to  dfgd

No proszę, nawet tam sami swoi.

Pacek
Pacek
3 lata temu
Reply to  Andrew

A żona Pana Wilamowskiego w urzędzie pracuje przecież 🙂

Majka
Majka
3 lata temu
Reply to  Pacek

Tych Wilamowskich to w Mławie chyba multum, gdzie by kamieniem nie rzucił, to i tak trafia w Wilamowskiego 😀

Kinga
Kinga
3 lata temu
Reply to  Majka

Ale żona Wilamowskiego pracuje w Urzędzie Miasta i to nie jest zbieżność nazwisk, jak próbujesz nas tu ciemniaków zrobić.

Ara
Ara
3 lata temu
Reply to  Pacek

Prostackie jest czepiać się rodziny. No ale robi się to anonimowo, więc można leczyć swoje frustracje i opluwać innych.

dzidek z bliska
dzidek z bliska
3 lata temu
Reply to  Ara

Zastanów się papugo, Ara, czy pisanie faktów, to jest opluwanie, chyba sama nie wiesz co piszesz.

Mikor
Mikor
3 lata temu
Reply to  Ara

jakie czepianie się rodziny? Wilamowski jest osobą publiczną, więc chyba liczył się z tym, że mieszkańcy tego miasta będą wszystko o nim wiedzieć. Powtórzę więc- żona pracuje w Urzędzie Miasta. Pamiętam, że 4 lata temu kandydowała do Rady Powiatu a mąż do Rady Miasta. To też są fakty. Rządzić chcą wszyscy wszystkim

66
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x