Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
meblolux

Cztery stukilogramowe bomby lotnicze znalezione w Brzozowie – Czarach


fot. arch. prywatne


23 listopada w godzinach porannych, podczas prac na nieużytkach rolnych w miejscowości  Brzozowo – Czary (gm. Dzierzgowo), odnaleziono 4 szt. niewybuchów – bomb lotniczy z czasów II wojny światowe. Każda z nich ważyła około 100 kg. Pracownicy oznaczyli położenie niewybuchów chorągiewką i wezwali policję.

– Do czasu przybycia saperów policja zabezpieczała miejsce znaleziska. 26 listopada przekazano niewybuchy przybyłemu patrolowi saperskiemu jednostki wojskowej – podaje mł. asp. Aneta Prusik z KPP Mława.

Dodać można, że na tych terenach to nie pierwsze takie znalezisko. Groźne pozostałości po II wojnie światowej saperzy neutralizowali również w sierpniu br. (na fotografii).

red.

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500