Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Są chętni budować rondo na Kościuszki. Brakuje za to kasy


To jeszcze nie koniec perturbacji z planowaną budową ronda u zbiegu ulic Kościuszki, Sienkiewicza i Lelewela. Ogłoszony po raz czwarty przez Powiatowy Zarząd Dróg przetarg, w odróżnieniu od poprzednich sprawił, że są chętni do budowy, ale nawet najtańsza oferta znacznie przekracza zaplanowane środki. Brakuje ponad 1,4 mln zł. Czy powiat znajdzie w budżecie pieniądze?

Jolanta Karpińska podziękowania


W przetargu wpłynęły cztery oferty. Najdroższa opiewała na kwotę ponad 9,34 mln zł. Najtańszą złożyła spółka STRABAG z Pruszkowa. Kwota jaką zaoferował wykonawca to 6,95 mln zł. Tylko nieco droższa była oferta mławskiego PRDI. Zaoferowana kwota to jedynie koszty robót budowlanych. Do tego powiat musi doliczyć koszt inspektora nadzoru oraz badań laboratoryjnych. A na to zadanie Powiatowy Zarząd Dróg ma zaplanowane środki w wysokości tylko ok. 5,6 mln zł. Brakuje więc kwoty ponad 1,4 mln zł.

Na realizację tego zadania dotychczas zaplanowany był montaż finansowy środków z urzędu marszałkowskiego w kwocie ok. 2,3 mln zł oraz wsparcia finansowego urzędu miasta i środków własnych powiatu. Według tego porozumienia, powiat i miasto miały sfinansować po połowie koszty realizacji tego zadania po odliczeniu marszałkowskiej dotacji. Wiązało się to z wyasygnowaniem przez każdy z samorządów kwoty ok. 900 tys. zł.

Tymczasem burmistrz Kowalewski poinformował powiat, że taką kwotę zapewnia jedynie w tegorocznym budżecie. Oznacza to, że jeżeli powiat nie podpisze w tym roku umowy z wykonawcą, to los finansowego udziału miasta w tej inwestycji jest niepewny, gdyż miasto nie zaplanowało żadnej kwoty w projekcie budżetu na rok 2019.

Obserwując dotychczasowe relacje pomiędzy miastem a powiatem, można też powątpiewać, czy burmistrz zechce też wyasygnować zwiększoną po przetargu kwotę kosztów inwestycji, ponad to, co już zadeklarował.

Tak więc powiat ma maksymalnie 30 dni (okres związania ofertą przez ubiegających się o zamówienie wykonawców), aby znaleźć w budżecie brakujące środki. Jeżeli zostanie podpisana umowa z wykonawcą, to termin zakończenia prac związanych z budową ronda zaplanowany jest na 30 października 2019 r.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

20
KOMENTARZE

avatar
1500
mama
Gość
mama

Plac zabaw w parku to niewypał!Bardzo niebezpieczny,dzieci łamią ręce!Ale cena z kosmosu!

Next
Gość
Next

Teraz mamy Panow od przewodniczącego po burmistrza którzy będą Pierdziec w stołki i mają nas w D….

uuyu
Gość
uuyu

chyba to są jakieś bzdety ?!!! brakujące kilka złotych z bieżących wpływów da się wygospodarować i SKORO jest już WYKONAWCA to ja bym proponować dać MŁAWIE kredyt na brakujące jako 0% w postaci wzajemnych rozliczeń nawet barterowych – miasto względem miejskiej firmy może bardzo wiele zaoferować aby się ugodzić…

Egon Olsen
Gość
Egon Olsen

Rondo? Jakie rondo?! Ważne że plac zabaw jest za bańkę, parking za dwie bańki. A rondo? Po co miastu rondo?! Rondo widmo tak jak ten dworzec wizja zjawa. 🙂

Ona
Gość
Ona

I to i to potrzebne Egon, ale starostwo ani tego ani tamtego nie budowało. Niech tera znowi sie wykażą

Totu
Gość
Totu

Poczekamy zobaczymy i rozliczymy. Najłatwiej krytykować no już widzę, że jak cos nie wyjdzie to będzie na kogo zrzucić. Czyja wina Tuska. Oczekuję tych inwestycji w powiecie, tego przemysłu który przybędzie do powiatu mławskiego. No po prostu będzie eldorado !

z Mławy
Gość
z Mławy

Dobrze ze w końcu nie ma Wojnara , Antczaka , Kądrzyckiego , Szczechowicza i całej tej świty peeselowskiej.Wreszcie mamy starostę z MŁAWY !!! Panie Starosto do dzieła !

dzidek z bliska
Gość
dzidek z bliska

Pisać sobie możesz, te swoje pobożne zyczenia, zresztą pomarzyć to dobra rzecz, a efekty, poczekasz HO HO i trochę dłużej.

Marek
Gość
Marek

Poprzednia ekipa nie wiadomo na co czekała, aż ceny urosły tak, że trudno sie pozbierać. Czemu w tamtym roku starosta Wojnarowski nie znalazł wykonawcy? Czy ktoś zna odpowiedź na to pytanie?

Józef
Gość
Józef

Bo nikt nie zgłosił się do przetargu. Zadanie jest trudne do realizacji z uwagi na wielki ruch w tym obszarze. Jak skierować ruch pojazdów aby zbudować na tak obciążonym skrzyżowaniu rondo ? To był powód że wykonawcy którzy mieli już inne zamówienia do realizacji nie przystępowali do przetargu. Teraz jest nowe otwarcie na 2019 rok wiec portfele zamówień wykonawcy mają jeszcze puste. Politycy nic do tego nie mają. .

drogowiec
Gość
drogowiec

Strabag sobie poradzi 😉

Bolo
Gość
Bolo

Co za problem. Przecież w powiecie rządzi teraz PiS i nie miało być żadnych problemów. Znowu kłamali?

Mławianin
Gość
Mławianin

Bruździak do boju! Tak walczyłeś o nową 7 i potem nagle zniknłes więc teraz powstań jak Feniks z popiołów i zaopiekuj się nowa inwestycja w Mławie! No chyba niezawiedziesz mieszkańców i znów będziesz walczył jak lew by nowe rondo było tak samo beZpieczne i przyjazne dla ludzi tak jak walczyłeś z tym swoim pseudostowarzyszeniem o S7?!

dzidek z bliska
Gość
dzidek z bliska

Nie masz w ogóle, szacunku dla ludzi, z jednewj strony masz racje ale Bruzdziak nie walczyl sam mlawscy biznesmeni, go mocno wspierali TAK WALCZYŁ JAK LEW A ZGINĄŁ JAJ MUCHA. Jedyne co temu Pani wyszlo to szum medialny, jaki robil wokół swej osoby.

Mławianin
Gość
Mławianin

Niewiem jak Ty ale ja słyszałem oficjalnie tylko o Bruździaku i jego stowarzyszeniu. Czekam zatem aż założy kolejne stowarzyszenie a`la bezpieczne rondo, Kościuszki itd. W sumie już dawno powinien zainterweniować przy innych remontach dróg. Jaki jest problem by działał w „słusznej” sprawie, skoro to czynił przy S7? Tam potrafił i mógł a tu nie?

dzidek--z bliska
Gość
dzidek--z bliska

To zle słyszałeś, Ja słyszałem że nawet u jednego z biznesmenów miało siedzibę to Stowarzyszenie, chodzi mi także o to że o tym nazwisku w Mławie mieszka kilkanaście osób, i nie muszą się tłumaczyć swym znajomym że nie mają z tym nic wspólnego, a wystarczyło abyś do nazwiska dodał imię Krzysztof, i już wszystko jasne, że to Prezes Stowarzyszenia, które Mławie nie przyniosło żadnej chwały, a opózniło budowę 7-ki, o parę ładnych lat., wątpię czy ono prawnie jeszcze istnieje. Zdaje sobie sprawę że Twoje posty i ich tresć to KPINA, z tych działań, chyba masz słuszną rację, w tych ocenach.

h13
Gość
h13

Kurde jak tego zadania teraz nie zrealizują to wyprowadzam się z Mławy..
Ile można czekać?

Olek
Gość
Olek

Fakt. Słyszymy o rondzie już tyle lat.
Miejmy nadzieję że nowa władzę staną na wysokości zadania.

dzidek z bliska
Gość
dzidek z bliska

Zamiast, czekać bezczynnie, na rondo, to lepiej, wykorzystaj, ten czas na pakowanie, się do wyprowadzki, z Mławy.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Do dzieła nowa Władzo w Starostwie. Możecie się wykazać w tym co poprzednicy nie potrafili załatwić!