Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

PKS Mrągowo ogranicza kursy, Mława i Ostróda przetrwają?


W końcówce roku grupa Mobilis ogranicza, zawiesza bądź likwiduje kolejne połączenia. Tym razem z dniem 1 grudnia znika kilka tras obsługiwanych przez PKS Mrągowo. Wcześniej podobne ograniczenia wprowadził PKS Płock. Jeszcze wcześniej Mława. Mobilis zapowiada, że będzie wkrótce utrzymywać przewozy wyłącznie w Mławie i Ostródzie. To efekt nowej strategii, zgodnie z którą Mobilis chce skupić się na komunikacji miejskiej.

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


Jak podaje portal Transport publiczny cytujący wypowiedź prezesa zarządu spółka zamierza całkowicie zrezygnować z działalności na rynku przewozów niekontraktowanych.

– W ramach strategii spółki Mobilis nastawionej na rozwój i rozszerzenie oferty przewozów miejskich podjęliśmy decyzję o wycofywaniu się z kursów lokalnych i dalekobieżnych z wyłączeniem dwóch rynków, na których pozostajemy aktywni w tej kategorii: w Mławie i w Ostródzie – mówi bowiem prezes zarządu Mobilis sp. z o.o. Dariusz Załuska.

Obecnie Mobilis jest właścicielem czterech aktywnych spółek wywodzących się z dawnej Krajowej Państwowej Komunikacji Samochodowej: PKS Płock, PKS Mława, PKS Ostróda i PKS Mrągowo.

Decyzje o likwidacji zostały podjęte w sprawie czterech PKS-ów: w Bartoszycach, Przasnyszu, Ostrołęce i Ciechanowie. Natomiast zaprzestanie działalności transportowej nastąpiło w Mińsku Mazowieckim.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
gall
gall
2 lata temu

Pan Fabisiak przejmie wszystkie/ czesc przewozow.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x