Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
meblolux

Kawęcki obecny w Mławie. Dwadzieścia sześć medali PłetwalaPrzy okazji organizowanych przez siebie ogólnopolskich zawodów, mławski klub Płetwala stara się zapraszać znane osoby związane z polskim pływaniem. Tym razem wybór prezesa Tomasza Szczepańskiego padł na Radosława Kawęckiego.

To trzykrotny mistrz świata na krótkim basenie (w dorobku ma także trzy złote medale kontynentalnego czempionatu) – uczestnik igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.  Wcześniej w Mławie gościli Otylia Jędrzejczak, Paweł Słomiński (prezes Polskiego Związku Pływackiego), Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk oraz Alicja Tchórz.

Swoją obecnością Kawęcki uświetnił wieczorne finały – pod jego okiem rozegrano kilka wyścigów. Wspólnie z burmistrzem Mławy Sławomirem Kowalewski nagrodził najlepszych zawodników. Nie stronił także od wspólnych zdjęć i podpisał mnóstwo autografów.

– Pojawianie się takich osób motywuje młodych pływaków. Pokazuje, że za sprawą ciężkiej pracy można wejść na sam szczyt – podkreśla prezes Płetwala Tomasz Szczepański.

Zawody zgromadziły na starcie ponad 500 zawodników z trzydziestu pięciu klubów. Gospodarze nie oddali łatwo pola, zdobywając aż dwadzieścia sześć krążków. Sześć to efekt udanych występów w sztafecie, pozostałe to indywidualna zdobycz. Na podium przebili się Jakub Czupryn (dwa razy brąz), Jakub Hincmanowski (złoto i dwa razy srebro), Adrian Kaliszewski (dwa razy srebro), Patryk Kaliszewski (srebro i dwa razy brąz), Bartłomiej Kozieł (brąz), Jan Śledziński (brąz), Jakub Szczepański (dwa razy złoto), Amelia Butryn (złoto i brąz), Kalina Ossowska (brąz) oraz Sylwia Rząp (złoto, srebro i brąz).

Wyniki naszych reprezentantów można prześledzić na stronie https://www.swimrankings.net/index.php?page=meetDetail&meetId=611752&clubId=77807

RS

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500