Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Góry i doły z wodą. Kierowcy muszą je codziennie forsować


Brak miejsc parkingowych, zwłaszcza przy budynkach wielorodzinnych to problem często występujący w naszym mieście. Można go zaobserwować nie tylko przy blokach dawniej wybudowanych, ale czasem również przy nowo powstałych obiektach. W opisanym poniżej przypadku niewielkim wysiłkiem można by poprawić komfort życia kilkudziesięciu właścicieli pojazdów, ale do tego nie ma chętnych.

Sprzedam Piec


– Czy mogliby Państwo wspomnieć o sytuacji jaka ma miejsce przy dojeździe do parkingu mieszczącego się pomiędzy OKM a Zachodnią Aleją. Jadące tamtędy pojazdy trą podwoziem o doły. W tym rejonie brak jest miejsc parkingowych dlatego właściciele aut nie mają wyjścia i muszą korzystać z tego przejazdu. Dojazd ten w lecie był rozjeżdżany przez auta z budowy Al. Św. Wojciecha a teraz przez traktory należące do Spółdzielni Mieszkaniowej Zawkrze wożące ziemię, które znacznie pogorszyły stan tego przejazdu a chętnych do naprawy tej sytuacji brakuje – pisze jeden z parkujących tam kierowców.

Może urząd miasta, spółdzielnia mieszkaniowa czy któryś z radnych miejskich zainteresuje się tym tematem?

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
32 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Miki
Miki
2 lata temu

W dniu dzisiejszym Spółdzielnia Zawkrze po raz kolejny zablokowała niedawno powstały dziki podjazd który pozwalał ominąć dziury ze zdjęcia. Brawo PANIE UNIEWICZ kolejny raz pokazał Pan jak zależy Panu na mieszkańcach osiedla którym zarządza. Pora najwyższa na zmiany

Prezes monopolu
Prezes monopolu
2 lata temu

Nie podoba sie to nie jeździć! Zrobią drogę – też narzekaniom nie bedzie konca że krzywo liwo że poziomice puszczę to metra nie przejedzie że krawężnik nie dla niepełnosprawnych. Juz byście chcieli zaraz. Może jeszcze niech wam kwiaty sypią pod koła i okadzają świętymi pachnidłami każdy samochód. Wymagania mają patrzcie. To sie nadaje do sprawy dla reportera. Meławianie w rozpaczy nie mogą ujechać metra bo kanały.

123
123
2 lata temu

Debilny bełkot…

Next
Next
2 lata temu

DO KIEPSKIEGO PREZESA…nie podoba się to oczywiste…nie jeździć RADZISZ? raczej nikt Cię nie posłucha … to zdjęcie odzwierciedla marnote mlawska i ludzie MAJĄ PRAWO RZADAC MIEJSCA PARKINKOWEGO .Nie sądzę aby to były Wysokie wymagania NABUZOWANY CZŁOWIEKU Z PROWINCJI.To właśnie nadaje się do SPRAWY DLA REPORTERA LUB prokuratury czy sadu gdyż ludzie tam mieszkający i tak czekają na parking o kilkanaście lat za długo….

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Next

Popieram „123”, ale ten blok już stoi kilkanaście lat???

Projektant
Projektant
2 lata temu

A gdzie Ci wszyscy okoliczni mieszkańcy mają parkować? No gdzie ?! Na głowie prezesa? Problem parkingów w Mławie jest poruszany od lat, tylko nikt sobie z tego nic nie robi. Popatrzcie na nowe bloki. Zamiast ustalić tak warunki zabudowy, żeby było więcej parkingów, to zezwalają na zabudowę od granicy do granicy. Mieszkańcy ul. Górnej mogą coś na ten temat powiedzieć, a i Wójtostwa też. Władze miasta zafundowały im Big Brothera. Dlaczego w Mławie nie powstają nowe bloki i osiedla na obrzeżach miasta?! BO POSMAROWANE!!! A ludzie, to tylko ludzie, pogadają, popiszą, a My zrobimy swoje. Głosujcie tak dalej. Życzę powodzenia.

dzidek--zbliska
dzidek--zbliska
2 lata temu
Reply to  Projektant

Ano właśnie narzekania, narzekania, ale ostatnie słowa oddają ten klimat, który większośc stworzyła nam Mławianom. Przypominają mi się słowa naszego wieszcza Jana .Kochanowskiego: Cieszy mię ten rym: Polak mądry po szkodzie,lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie. Nową przypowieść Polak sobie kupi. Że i przed szkodą , i po szkodzie głupi. I wlasnie, te słowa, kojarzą mi się z sytuacją w której my mławianie teraz jesteśmy

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu

Zrobić zakaz wjazdu i nie będą tam jezdzić i parkować. Mogą parkować przy Biedronce. Są ważniejsze inwestycje w mieście.

Mania
Mania
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

Ty jarzabek to chyba masz cos z banią albo poprostu jestes pod pantoflem zony i w domu siedzisz cichfro a tu zgrywasz wielkiego bohatera

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Mania

To Jarząbek bunia – liczy na cieplutki stołeczek

Next
Next
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

Ważniejsze inwestycje są oczywiście CYMBALE lecz ta jest bardzo ważna Mówisz parkować przy biedronce czy Ty jesteś Zdrowy na umyśle ok 50 czy więcej rodzin ma parkować przy biedronce USTAN I POWIEDZ IM TO W OCZY i dam dobra radę TY PARKUJ PRZY BIEDRONCE ….NIE PO TO LUDZIE PŁACĄ CZYNSZE WYSOKIE ITD ….ŻEBY JESZCZE CO MSC AUTA SZYKOWAC…A tam nie ma nawet 1 mac parkingowego przyzwoitego.

saw
saw
2 lata temu

Macie teraz swojego radnego z zielonego bloku to może pomoże 🙂

Janek
Janek
2 lata temu

Gorsze sa w Mlawie ulice. Zasypac troche żwirem i bedzie dobrze. Nie potrzeba tam inwestowac w postaci nakladki asfaltu.

Mlawiak
Mlawiak
2 lata temu

Do BURMISTRZA I ZASTEPCY . Prosze wziac sie za zagospodarowanie dolow gor na ksiazat mazowieckich na osiedlulodych doły góry za biedronka MASSKRA WEŹCIE się za chodniki na Torfa DZIUTA NA DZIUZE tam chodnik ma kilkanaście cm.To koszmar BIERZCIE SIĘ DO ROBOTY…

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Mlawiak

Już po wyborach, poczekajcie na następne chodniki nie 4, a 5 lat.

Obserwator
Obserwator
2 lata temu
Reply to  Mlawiak

Macie w zawszu wspaniałych zarządów ich bierzcie do głosu

mieszkaniec
mieszkaniec
2 lata temu

Ciekawi mnie brak reakcji Burmistrza. Odpowiedź na krytykę prasową jest Jego obowiązkiem.A jeśli już ma Rzecznika prasowego, to po co ona tam siedzi. Wywalić niepotrzebne zwłoki.

dzidek-z bliska
dzidek-z bliska
2 lata temu
Reply to  mieszkaniec

BURMISTRZA KRYTYKA–nie tyka, a rzeczniki prasowy, ta Pani jest od robienia dobrego wrażenia, zastanawiam się czy ta Pani ma w ogóle jakikolwiek zakres obowiązków, a wypowiada sie tylko wtedy kiedy dostanie polecenie od szefa.

Anonim
Anonim
2 lata temu

Ta pani jest od robienia zdjęć i od prowadzenia portalu UM i wychwalania na nim bunia.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Popatrzcie co się dzieje na terenach i w zasobach Spółdzielni. Widać rękę gospodarza. Mieszkamy na bardzo fajnych osiedlach. wiele się zmieniło na korzyść. Brawo Panie Prezesie!

Była pracownica SM
Była pracownica SM
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Co ty człowieku pieprzysz ! Tyle lat co kasę biorą nie małą to chyba po podgrzewanych chodnikach powinniśmy chodzić. Zobacz co się dzieje w piwnicach jaki jest syf. Nie mają o niczym pojęcia, chyba tylko jedynie o tym jak walnąć setę za rogiem

Anonim
Anonim
2 lata temu

Pracownica ZAWKRZA czy ZACISZA, czy ta co ją wywali?

ett
ett
2 lata temu

POTWIERDZAM piwnicę na Sienkiewicza róg Sportowej PRYWATNIE Zarząd se wynajmował przez ostatnie 20 lat !!! a to jest nasza własność – od 01 Styczeń 2019 WSZYSCY MIESZKANCY BLOKÓW BEDĄ UWŁASZCZENI OBOWIĄZKOWO i należy wreszcie WYMUSIĆ na Spółdzielni(ach) aby naszą własnością nie miały prawa dalej swojej kabzy nabijać i za te reklamy na budynkach mieszkalnych to nam się należą w całości osiągane korzyści a jedynie jakiś procent dla operatywnego Zarządu za pozyskiwanie Sponsorów – Reklamodawców – jednak to wszystko MUSI BYĆ po pierwsze transparentne przejrzyste na stronie internetowej Spółdzielni !!! i należy to zgłosić Organom kontrolnym nadzorczym – drogi dojazdowe do osiedli od głównych ulic muszą być traktowane i oznakowane jako DROGI EWAKUACYJNE – obecnie wreszcie obowiązuje już korytarz życia dla Służb Ratunkowych Pogotowia Ratunkowego więc trzeba jedynie aby mieszkańcy miasta Mława poczuli się wreszcie gospodarzami ! i jako WZIĘLI SPRAWY W SWOJE RĘCE czyli konkretnie stawiali żądania Włodarzom i pilnowali aby było wiele spraw nawet od ręki załatwione zwłaszcza jeśli można nawet bezkosztowo coś zrobić choćby w wyśmiewanym kiedyś czynie społecznym !!!

JhonyB
JhonyB
2 lata temu

Ciekawe kto mieszka w tym bloku???

Monika
Monika
2 lata temu

Był dojazd, zrobili ulice i zablokowali wjazd na adoptowany parking

uuyu
uuyu
2 lata temu

za dupę weźcie firmę która budując Aleję Św. Wojciecha rozjechała okoliczne place i uliczki i to do Burmistrza należy bo to On się szczycił co zrobił dobrej zmiany to niech teraz dopilnuje osobiście aby zniszczone okoliczne naprawiły bo to jest uprzątnięcie terenu w ramach zawartej z Burmistrzem czy miastem umowy budowy tej ulicy czy jako On to nazwał szczytny cel a więc za dupę jest do kogo odpowiedzialnego i jak macie zdjęcia sprzed lub nawet jak są ujęcia jak z numerem rejestracyjnym tych maszyn budowlanych lub tylko wizerunek maszyn i pracowników ! to pokażta i niech ta redakcyja to opublikuje lub od razu Panu Burmistrzowi pokaże jak cudownie wybudował demolując okoliczne uliczki, place i chyba to jest plac własnośc wspólnoty tego budynku wielorodzinnego a więc ludzi którzy mają przecież prawa własności do tego placu czy parkingu a wiec są poszkodowani więc pozew zbiorowy przeciw Burmistrzowi złóżcie jakby po dobroci nie chciał naprawić szkody !!!

miki
miki
2 lata temu

ten teren należy to miasta, Złotousty w jednym ze spotów wyborczych mówił iż upadła koncepcja aby biegła tamtędy droga dojazdowa do kiedyś mającego się tam mieścić dworca, jeśli tak jest niech odda lub sprzeda te tereny spółdzielni zawkrze która już nie raz o nie zabiegała i z wielką chęcią wybuduje tam parking dla mieszkańców osiedla

Anna
Anna
2 lata temu

A czy to jest droga gminna? czy może własność wspólnoty? A może teren, który nie jest drogą, ale kierowcy sami zrobili z tego drogę i parking?

Monika
Monika
2 lata temu
Reply to  Anna

Gdzie mają parkować?! I jak dojechać, skoro spółdzielnia drogę zrobiła a wjazd zlikwidowała?!

Olka
Olka
2 lata temu

Lepsze dojazdy do nowo budowanych domów mają tereny wiejskie, ledwo pobudowane domy a Wójt Wiśniewa utwardza drogę, w krótkim czasie kładzie asfalt, stawia oświetlenie. A tu miasto a gorzej niż po orance dojazd, zawieszenie co pół roku do zrobienia w aucie, masakra.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Teren na zdjęciu należy do Urzędu Miasta Mława, na którym zlokalizowany jest „dziki parking” Spółdzielnia chciała go nabyć, ale jest on przeznaczony na cele związane z dojazdem do nieistniejącego Dworca Zintegrowanego.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Czyli droga dojazdowa przez osiedle OKM do owego nieistniejącego jeszcze dworca zintegrowanego oraz nieistniejącego jeszcze centrum handlowego będzie.
Super.
Szczechowicz miał rację.

32
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x