Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
LOK Mława
Logo
Upominki Handmade Lucky&Berry

Nowa akcja w Mławie. Czy ma szansę powodzenia?


Czy Mława zostanie zalana falą kolorów i empatii? W mediach społecznościowych pojawił się apel do mieszkańców naszego miasta o przystąpienie do niezwykłej w formie akcji. Chodzi o przekazywanie kurtek dla biednych i bezdomnych, ale w sposób dość niekonwencjonalny. Gdy masz takową na zbyciu, zawieszasz ją na drzewie i przyczepiasz karteczkę.


A tak brzmi internetowy apel:

Kochani, ogłaszam akcję!!!
Tej zimy w Turcji i Bułgarii na drzewach zawisły kurtki dla bezdomnych i biednych. W Mławie chcemy zrobić to samo.
W związku z tym właśnie w tym miejscu ogłaszam, iż robimy oblężenie na drzewa w Rynku i okolicach. Może być też w Parku i wielu innych miejscach. Kto ma na zbyciu kurtkę, płaszcz, ciepły sweter, niech podzieli się tym z potrzebującymi.
Zalejmy Mławę falą kolorów i empatii. Zadziałajmy z serca i z sercem . Ubieramy drzewa i dajemy ciepło tym, którzy najbardziej tego potrzebują.
Do każdej kurtki/płaszcza/swetra dołączamy kartkę z napisem: JEŚLI JEST CI ZIMNO, A BRAK CI CIEPŁEGO UBRANIA, TA KURTKA/PŁASZCZ/SWETER JEST WŁAŚNIE DLA CIEBIE. NIECH CIĘ OGRZEJE W ZIMNE DNI. NIE OBAWIAJ SIĘ. ŚMIAŁO. TO PREZENT SPECJALNIE DLA CIEBIE
Udostępniamy tego posta gdzie się da, na profilach, na grupach.
Do dzieła!!!
Bo jak nie MY, to kto?
Ps. Ubrania można zawieszać już od dzisiaj !! Zasłońcie je jakoś torebką czy streczem aby nie przemokły.

Jak na razie nie natknęliśmy się jeszcze na taki prezent wiszący na drzewie. A Wy jak sądzicie, czy akcja ma szansę powodzenia?

red.

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

6
KOMENTARZE

avatar
1500
Bbb
Gość
Bbb

Nie każdy ma tyle odwagi żeby iść do organizacji jakiejś po wsparcie. Mława to małe miasto i można się liczyć z niepowodzeniem tej akcji A skoro ktoś owa zorganizował powinien dac przykład i powieści ta kurtkę.

anka
Gość
anka

Oto obraz Polaka – na cztery komentarze zero pozytywnych. To się nie uuuuda….

mima
Gość
mima

Głupi pomysł. Ta odzież będzie brudna i nieprzyjemna. A może tak MOPS zająłby się tym.Biedni wiedzą ze tam można szukać pomocy.

pyktyk
Gość
pyktyk

W Mławie potrafią rozpruć i wyjąć z metalowego pojemnika „PCK”. Nie trzeba rozwieszać po drzewach, ludzie wiedzą że pod śmietnikiem można znaleźć potrzebne rzeczy. Akcja bez sensu.

Rozważny
Gość
Rozważny

Moim zdaniem jest tyle organizacji pomagających ,że takie kurtki wezmą z pocałowaniem ręki i nie trzeba ich wieszać na drzewach. Będzie pewne ze trafią tam gdzie jest potrzeba,a nie będą niszczeć na drzewie.

every
Gość
every

Moim zdaniem akcja jest głupia i nie ma szans na powodzenie. Mławska chuliganeria będzie zrywała te okrycia z drzew i będą się walały po mieście, a czego nie załatwią chuliganie to załatwi pogoda (deszcz, śnieg).