Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
meblolux

Działdowianie rządzą w badmintonie. Inauguracja Grand Prix


Na obiekcie Mławskiej Hali Sportowej ruszyła tegoroczna edycja Grand Prix Mławy w badmintonie. Podobnie jak w poprzedniej odsłonie zmagań, zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach. Inauguracja potoczyła się po myśli działdowian.


W grupie open nie do zatrzymania okazał się Dariusz Rochoń. Najlepszy gracz w poprzednim sezonie zaczął biężące rozgrywki od mocnego uderzenia. W meczach grupowych nie stracił nawet seta – w stosunku 2:0 ograł kolejno Andrzeja Marka, Jakuba Afelskiego, Roberta Szulejewskiego i Michała Mizerię.

Nie zwolnił tempa także w fazie pucharowej. Półfinał przyniósł gładką wygraną nad Sławomirem Betlińskim z Ciechanowa. Konkurent potrafił zdobyć w dwóch partiach zaledwie dziewięć oczek. Natomiast w finale doszło do starcia dwóch badmintonistów z Działdowa. Emocji nie zabrakło, bo w drugiej odsłonie doszło do zacietej walki na przewagi. Ostatecznie Rochoń pokonał Michała Głogowskiego 26:24, a w całym meczu zwyciężył 2:0.

Zwycięzca gry pojedynczej powalczył także w deblu. Stworzył duet z mławianką Agnieszką Rozwadowską. Wspólnie rozegrali trzy pojedynki, wszystkie potoczyły się po myśli jedynej mieszanej pary w całej stawce. Oddali przeciwnikom tylko jednego seta – 2:1 ograli Sławomira Grzymkowskiego i Michała Głogowskiego.

Wyniki

Kategoria open: 1. Dariusz Rochoń,

2. Michał Głogowski,

3. Sławomir Betliński

Kategoria do lat 12:

1. Szymn Jakusz,

2. Piotr Zarębski

Debel:

1. Agnieszka Rozwadowska/Dariusz Rochoń,

2. Michał Głogowski/Sławomir Grzymkowski,

3. Robert Szulejewski/Krzysztof Dudkiewicz

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
Tadeusz331
Gość
Tadeusz331

To jech chamstwo. G**wno grają a piniondze naa nagrody idom.