Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery Mława
Logo
meblolux

Ciechanów. Nietrzeźwi pobili i obrabowali niepełnosprawnego na wózku


fot. ilustracyjneHandemade with love Lucky&Berry

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Ciechanowie zatrzymali dwie osoby podejrzane o rozbój na mężczyźnie na wózku inwalidzkim. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za przestępstwo to grozi kara do 12 lat więzienia.

Kilka dni temu w centrum Ciechanowa pokrzywdzony mężczyzna został zaatakowany przez dwóch mężczyzn, z którymi wcześniej spożywał alkohol. Z jego relacji wynikało, że sprawcy mieli go popchnąć, co doprowadziło do wywrócenia się wózka inwalidzkiego oraz spowodowało jego upadek. Następnie napastnicy zabrali mu plecak z artykułami spożywczymi oraz torbę, w której był telefon komórkowy, portfel z pieniędzmi, kartami bankomatowymi i dokumentami.

Poinformowani o zajściu ciechanowscy policjanci natychmiast zajęli się wyjaśnianiem sprawy. Dzięki ustaleniom operacyjnym w tej sprawie, już kilka dni później w ich ręce trafił 43-latek podejrzewany o udział w zdarzeniu. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a następnie doprowadzono go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju. W piątek sąd zadecydował o zastosowaniu wobec 43-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Drugi mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek. Wczoraj decyzją sądu 31-letni mieszkaniec Ciechanowa został tymczasowo aresztowany. Najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: kom. Jolanta Bym KPP Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

avatar
1500
Wiesław
Gość
Wiesław

Ciechanów to stan umysłu…… Przykro to pisać ale jest tu coraz większa patologia.

mławianka
Gość
mławianka

Tobie widać brakuje paru klepek.
Twój stan umysłu, to stan umysłu patologii mławskiej, która czepia się innych, swojego nie widząc.