Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Z katedry kryminalistyki na rozprawę sądową w Bajkogrodzie


14 listopada 2018r., uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zawadach spędzili w Olsztynie na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim. Był to „Dzień z Wydziałem Prawa i Administracji”.


Na miejscu powitał nas Pan Dziekan tego wydziału. Pierwsze spotkanie miało miejsce w Katedrze Prawa Konstytucyjnego z panią dr Joanną Juchniewicz. Było ono poświęcone na odpowiedzi na pytania: czym jest prawo i dlaczego potrzebujemy prawa, czym prawo różni się od innych reguł postępowania i jak zbudowany jest system prawa. W drugiej części wykładu mowa była o tym, gdzie szukać sprawiedliwości, co robić, gdy prawo zostaje naruszone, a także po co nam niezależny sąd i niezawisły sędzia.W wykładzie tym braliśmy udział razem ze studentami wydziału prawa.

Drugie spotkanie odbyło się w Katedrze Kryminalistyki i Medycyny Sądowej z prof. Denisem Solodovem. Dowiedzieliśmy się czym zajmuje się kryminalistyka. Wzięliśmy udział w warsztatach ujawniania śladów daktyloskopijnych i badania dokumentów. Dodatkowo prof. Solodov zaprezentował nam eksponaty z małego wydziałowego „muzeum kryminalistyki”. Wizyta na Uniwersytecie zakończyła się pobytem w laboratorium sądowym poprowadzonym przez panią dr Katarzynę Cygan w Katedrze Prawa Karnego i Prawa Wykroczeń.

Obserwowaliśmy rozprawę sądową w Sądzie Rejonowym w Bajkogrodzie. Stronami postępowania byli znani bohaterowie bajek. Wcielili się w nich studenci II, III, IV i V roku prawa. Poznaliśmy podstawowe zasady postępowania sądowego. Po zakończonej „rozprawie” rozmawialiśmy ze studentami, którzy odpowiadali na nasze pytania i zachęcali do studiowania na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim.

Na koniec spotkania zostaliśmy obdarowani prezentami.  Za umożliwienie nam tak fascynującego i miłego spędzenia czasu serdecznie dziękujemy pani Annie Jankowskiej. Wyjazd ten był bardzo udany ze względu na walory edukacyjne i zawodowoznawcze, jak też był znakomitą okazją do poznania od wewnątrz rzeczywistości studenckiej oraz pracy w laboratorium medycyny sądowej.

źródło i fot. SP Zawady

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x