Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
Upominki Handmade Lucky&Berry

Uczniowie „siódemki” w barwnych, ludowych strojach


Kultura ludowa to folklor i sztuka charakterystyczna dla społeczności zamieszkującej określone regiony Polski. W wielu trudnych dla naszego kraju momentach historycznych, np. w czasie zaborów, kultura ludowa była przejawem patriotyzmu, dawała poczucie tożsamości narodowej.


Folklor to tradycja wielopokoleniowa, a jednym z jej wyznaczników jest strój ludowy. Uczniowie klas I – III postanowili propagować polską kulturę ludową i w ten sposób chronić ją przed zatraceniem. Zaprezentowali się w szkole w pięknych strojach ludowych, budząc zainteresowanie i podziw. Barwne stroje przyciągały wzrok młodszych i starszych kolegów. Brawo dzieciaki, mali patrioci! Wasza postawa jest godna naśladowania!

źródło: SP 7

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500