Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pożegnali się z urzędem, przysługują im odprawy i ekwiwalenty


Wybory dokonane przez radnych na wczorajszej sesji rady powiatu doprowadziły do zmiany starosty i personalnego składu zarządu. Swoje funkcje przestają pełnić zatrudnieni w starostwie na podstawie wyboru zarówno starosta Włodzimierz Wojnarowski jak i wicestarosta Barbara Gutowska. Ma to swoje konsekwencje nie tylko polityczne, ale również finansowe. Dla budżetu powiatu oznacza to całkiem spory wydatek sięgający łącznie kwoty ponad 200 tysięcy złotych.

Prawa do trzymiesięcznej odprawy nie uzyskują ci pracownicy samorządowi, którzy zostaną ponownie zatrudnieni podczas najbliższej kadencji na podstawie stosunku pracy z wyboru w tym samym  urzędzie. Zgodnie jednak z ustawą o pracownikach samorządowych pracownikom, z którymi stosunek pracy został rozwiązany z upływem kadencji przysługuje odprawa pieniężna. Wysokość odprawy wynikającej z ustawy to trzymiesięczne wynagrodzenie. Zarówno w przypadku Włodzimierza Wojnarowskiego jak i Barbary Gutowskiej mamy też do czynienia z sytuacją nabycia uprawnień emerytalnych. Barbara Gutowska nabyła je już w roku ubiegłym, Włodzimierz Wojnarowski w bieżącym. To również skutkuje prawem do wypłaty sześciomiesięcznej odprawy emerytalnej. Co prawda odprawę emerytalną oblicza się jak ekwiwalent pieniężny za urlop wypoczynkowy, ale zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku kwota zbliżona będzie do wysokości miesięcznego wynagrodzenia.

Trzecim elementem jest ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy. Okazuje się, że zarówno były starosta jak i wicestarosta pozostali z niewykorzystanym urlopem zarówno bieżącym, jak i kilkunastoma dniami urlopu zaległego z roku poprzedniego. W przypadku starosty ekwiwalent za dzień urlopu wynosi około 500 zł, w przypadku wicestarosty około 460 zł. Łatwo więc oszacować, że ekwiwalent za roczny urlop dla każdego będzie stanowił kwotę 12-13 tys zł.

W tym miejscu warto przypomnieć perypetie z ustaleniem wysokości wynagrodzenia starosty. Według wprowadzonego w maju nowego rozporządzenia w sprawie wysokości wynagrodzeń pracowników samorządowych wynagrodzenie starosty powinno być zmniejszone. Poprzednia rada podjęła uchwałę, że zmniejszenie dokona się po trzymiesięcznym okresie wypowiedzenia. Tę uchwałę w tym zakresie uchylił wojewoda, ale rada złożyła na to rozstrzygnięcie skargę do WSA. Od decyzji sądu administracyjnego zależy więc od jakiej wysokości wynagrodzenia naliczone zostaną przysługujące świadczenia. Ostatecznie staroście wypłacane było wynagrodzenie w wys. 10 620 zł miesięcznie brutto.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

62
KOMENTARZE

avatar
1500
Ann
Gość
Ann

A szary człek za 500 zł to tyra 1/3 miesiąca.

Majka
Gość
Majka

To trzeba nie być szarym człowiekiem.
Trzeba się uczyć i to dosłownie, i w w przenośni.- a nie tylko zawiścią pałać do innych.

Mlawiak
Gość
Mlawiak

Do Majka Uczyć zawiscia człowieku połowa ludzi bez wykształcenia siedzi w urzedxikach różnego rodzaju .

asdfg
Gość
asdfg

No i kasa w urzędzie to najniższa krajowa no i czym się tu podniecać ? A Ci na wyższych stanowiskach muszą mieć wykształcenie i nie próbuj mówić głupot, że nie.

Mamona
Gość
Mamona

Proszę o jeszcze kasa za urlopik z poprzedniego roku i z tego roku…. Nóż się w kieszeni otwiera.

Majka
Gość
Majka

Prosić to ty sobie możesz. Oni nie muszą prosić, bo im bez proszenia wypłacą zgodnie z kodeksem pracy, a Tobie co do tego? Tobie nierobie zostanie tylko żal, który ci t.łek ściska.
Jaki ty jesteś maluczki… wyjmij ten nóż z kieszeni, bo zrobi w niej dziurę i reszta drobniaków z niej wypadnie 😀

Media
Gość
Media

TY ZAWISTNA MAJECZKO DZIURY NIE ZROBISZ A KREW WYPIJESZ CZUĆ TO…DOBRZE BYŁO CO …

every
Gość
every

Nie trzeba być zawistnym żeby taki komentarz napisać.

pisiorek
Gość
pisiorek

Trzeba też podziękować Wojnarowi , też wybitnie pomógł w rozmontowaniu układu ! Dzięki !

Pisior
Gość
Pisior

Dziękuję Henrykowi Antczakowi za pogrzebanie PSL, dobrze się Pan spisał !

Ktos
Gość
Ktos

Zgadzam sie z toba pan heniu i pan wlodzio spisali sie na piatke sami sie pograzyli i pogrzebali psl . Mistrzostwo swiata!!!!

z Mławy
Gość
z Mławy

Ale żle Wojnarowi z oczu patrzy. Cała Mlawa się cieszy że w końcu go pogonili i tan cały obłudny Psl !!!

Think more
Gość
Think more

Wojnarowskiemu źle z oczu patrzy?
To co w takim razie powiesz o oczach złotoustego szamana? bo w jego oczach to można odczytać bez problemu jego „charakterek”.

Janek
Gość
Janek

dzidek z bliska wielki – maly zakompleksiony człowieczek. Ty juz masz tylko z górki. Nic nie osiągnołeś i nie osiągniesz. Zawiść i zazdrość cię zżarła. Jesteś słaby i nielogiczny.

Elena
Gość
Elena

Za to ty jesteś takim typowym Januszem co guzik wie, jeszcze mniej rozumie a udaje eksperta.

dzidek z bliska
Gość
dzidek z bliska

DZIĘKI ELENA!!!—-dlaczego ? bo rzadko na portalu, mogę przeczytać takie słowa, które dają siłę i moc do dalszego pisania nie zważając na tych mławskich „Januszy,” aby w swych postach opisywać, naszą mławską rzeczywistość i nie tylko, nie mówię że jestem ideał, ale kiedy zrobię błąd , albo nie przedstawię prawidłowej oceny faktu–to zawsze staram się za swój błąd PRZEPROSIĆ; co nie każdemu na portalu się zdarza. BO TEN NIE ROBI BŁĘDÓW CO NIC NIE ROBI. tym bardziej że od wielu,wielu lat, POZNAŁEM DOBRZE MŁAWSKIE ŚRODOWISKO POLITYKÓW I DZIAŁACZY SAMORZĄDOWYCH.

dzidek--z bliska
Gość
dzidek--z bliska

Janek—jesteś niezłym pajacem w komentowaniu, tak nie zaprzeczam ja mam już tylko z górki, te wnioski wyciągasz tylko z mych postów, ale to co ja osiągnąłem w swym życiu, to ty nigdy nie osiągniesz, nie mam żadnych kompleksów. Jeśli uważasz że ja w swych komentarzach opisujących aktualną rzeczywistość, posługuje sie tylko zawiścią i zazdrością, to jesteś w błędzie, ja nie aspiruje już do żadnych funkcji, wystarczy mi to co mam, ale szlak człowieka trafia jak musi?? sie boksować, z takimi nieudacznikami i zawistnikami, na portalu, którzy poruszają tematy o których nie mają żadnego pojęcia, a przez samo pisanie pokazują jak… Czytaj więcej »

get
Gość
get

jest ustawa i odprawy się należą koniec kropka -pamiętliwy – pokazuje człowieka który szybko zapomniał o incydencie przed kilku lat ,ale jak znam życie Wojnar szybko o zaistniałej sytuacji zapomniał ,czemu piszecie że za 5 lat będzie zmiana w urzędach,ludzie na stołek będziecie musieli czekać nie mniej jak 10 lat,chyba że nowi ludzie od Jakubiaka coś zmienią,ale PIS 10 lat władzy nie odda i stare komuchy -dziadek -muszą się z pogodzić

Media
Gość
Media

TAK TAKIE SYTUACJE SIĘ PAMIĘTA DZIS W ZAKŁADACH PRACY MAŁO JEST LUDZI UCZCIWYCH CZŁOWIEK CZŁOWIEKOWI WILKIEM A JESZCZE CO NIEKTORZY JAKIE MĄDRE A WYKSZTALCENIA 000 TYLKO PROSTACTWO PRZEMAWIA

Realna
Gość
Realna

Ten „dzidek z bliska” to nieuk i nieszczęśnik życiowy. W życiu odniósł same porażki i nic wiecej. Nie ma z kim porozmawiać to chociaż tu od rana do wieczora płacze.

dzidek--z bliska
Gość
dzidek--z bliska

tak to wychodzi jak takie nieuki, którym w życiu nic nie wyszło a którzy nauczyli sie trochę pisać, potrafią opluć każdego mimo że nawet nie wiedzą o kim piszą.Płaczę jedynie nad tym że w Mławie są tacy żałośni ludzie, jak REALNA, powinnaś wiedzieć że ja w życiu swym odniosłem więcej sukcesów niż porażek, i przynajmniej co niektórzy mieszkańcy o tym pamiętają, ale nie wyznaję zasady aby się tym chwalić by zaspokoić twą ciekawość, bo sama nic nie osiągnęłaś, i już nie osiągniesz.

Next
Gość
Next

Do realna sukses to słowo RZEKA… A najczęściej osiągają sukces w takich MLAWACH jak nasza ludzie perfidni podstepni umiejacy mówić to czego nie myślą i robić to co chcą inni.

dzidek z bliska
Gość
dzidek z bliska

ADVOCEM do twego postu Next, czy ten sukces w takich komentarzach, osiągnąłeś tak perfidnymi metodami, o jakich piszesz, na przyszłość pisz to co sam myślisz, a nie pisz o tym co mogą myśleć inni komentujący.

Dziadek
Gość
Dziadek

Można? Można! Alleluja!!! My nie chcemy 500+, przecież mamy 500 już? A tym którzy nam zazdroszczą, jedną radę zdradzę Wam?Nie robotnik, nie księgowy, a w Urzędzie rządzić chcę! To jest dziś najlepszy biznes, chyba każdy o tym wie???Pensje mamy jak z kosmosu i nagrody znajdą się!!! Płacz tu teraz nie pomoże? Jest ustawa, legal jest! Pozostało ci zazdrościć, a my mamy wszystko gdzieś???

Mlawa
Gość
Mlawa

Jak będziesz mnial gdzieś WSZYSTKO to za pięć lat wnucki nie beda mnialy….

iga
Gość
iga

Widzę , że wam ludzie nikt nie dogodzi. Widzicie wszystko u innych a swojego ogródka nie dostrzegacie. Najlepiej nagadywać na każdą osobą co tylko dostanie więcej niż Wy i z żalu wyjecie. I nie ważne czy u Was w pracy, czy sąsiad czy w Urzędzie byle każdy miał mniej pieniędzy niz ja. Wszyscy na okolo nie pracują, kradną a Tylko Wy harujecie 24h na dobę za najniższą krajową i świeci jesteście. Ale tylko córeczka lub synek dostaną się do urzędu to zdanie zmienicie w sekundę. Nagle zaczną tam pracować porządni obywatele, ciężko pracujący z niewdzięcznymi petentami itp. Szkoda mi was… Czytaj więcej »

Gosc
Gość
Gosc

A pani to w Urzędzie pracuje?

Ewka
Gość
Ewka

Proszę dbać o siebie Tipsy włosy itd ale Są ludzie którzy są źli na to co widzą …I wypowiadają się .

Olka
Gość
Olka

Iga – 100% racji.
Z innej beczki – pracownicy starostwa i jednostek podległych, którzy rozpoczęli pracę za kadencji Wojnarowskiego, uważajcie teraz tylko na wicestarostę Markiewicza i pilnujcie się…

every
Gość
every

Pamiętajcie powiedzenie:
„Po złym panie, jeszcze gorszy nastanie” – ciekawi mnie co powiecie malkontenci za 5 lat.
Nie wróżę dobrych opinii.
To normalne, że będą obsadzać stołki swoimi zaufanymi ludźmi – tak robi każdy normalny człowiek, który ma władzę, a to się Wam też nie spodoba.
Była kilkunastoletnia sielanka PSL, teraz będzie przynajmniej kilkuletnia sielanka PIS – zamienił stryjek siekierkę na kijek – taka prawda.

Zbliska
Gość
Zbliska

WZIĄĆ SIĘ ZA TBS MLAWSKIE …. BEZPRWIE CZYNSZE BEZPRAWNE ITD..tam CBA

Media
Gość
Media

Do Zbliska MASZ RACJE TBS Mława TO PORAZKA CENY Z KOSMOSU NICZYM NIE POKRYTE.

Janusz
Gość
Janusz

Wojnar do Nosarzewa czym prędzej !!

Mlawiak
Gość
Mlawiak

Tak a my musieliśmy biedni ludzie na to pattrzec WZIĄĆ SIĘ ZA TE WSZYYYSTKIE URZĘDY.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Pracownicy starostwa i innych urzedow pakujcie sie. Sielanka kilkunastoletnia sie skonczyla. Czas isc do pracy moze do Wipasz lub LG. Dziekujemy wam.

Janek
Gość
Janek

A co masz do pracy w LG albo do Wipasz.? Dzięki tym zakładom w Mławie są miejsca pracy. Jarzabek składaj CV do kolegi z Pisu może Ciebie wsadza na stołek za naj niższa krajowa.

Next
Gość
Next

Tak jest niektórzy tam to aby plotami mlawskimi żyli jak w niektórych innych urzędach SIEDZĄ I PLOTY Z NUDÓW. OKROPNE

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Żeby kogoś zwolnić trzeba mieć podstawę prawną. Sam się weź za robotę bo jedyne zajęcie to pisanie beznadziejnych komentarzy pod każdym artykułem. A znasz się tyle co świnia na gwiazdach

Mlawiak
Gość
Mlawiak

Nie mogę na nich już patrzeć , niech idą jak najprędzej.Widzicie jacy są peeselowcy !

dzidek--z bliska
Gość
dzidek--z bliska

jak nie możesz na nich patrzeć to masz okazję póki jest jeszcze zdjęcie PATRZ na śpiącego aktywistę PIS Kiełbińskiego, ewentualnie na Przew. Łukasika. a najlepiej zdjęcia tych tuzów intelektu, powinieneś powiesić sobie w mieszkaniu, i będziesz miał radochę patrzenia przez 5 lat

Olek
Gość
Olek

Dziadek co tak nienawiścią kipisz? Czyżbyś zbierał manele ze starostwa?

Observer
Gość
Observer

Oj, ten PIS to całkiem namącił ci we łbie tym socjalem, ale poczekaj jeszcze trochę, pis ci pięty podsmaży gorącym żelazem.

Pamiętliwy
Gość
Pamiętliwy

Pamiętam, jak ten człowiek, natychmiast, gdy przejął władzę w starostwie, kombinował, jak nie wypłacić odpraw trzem zwalnianym pracownikom. Ustąpił dopiero wtedy, gdy groziła sprawa w Sądzie Pracy i zorientowali się wraz z radcą starostwa, że przegrają. Teraz rączki chętnie wyciągnie po odprawę, taki to człowieczek.

Wdzięczni pracownicy
Gość
Wdzięczni pracownicy

Tak, oczywiście należy się – PRACOWNICY STAROSTWA dziękują byłemu Staroście i Wice- , że „dzięki” ich odprawom, pracownikom wypłacono POTĘŻNE nagrody za 2018 rok (chyba w podziękowaniu za pracę) – w większości młodych pracowników rzędu ….. 500 zł – ZA ROK pracy – co tam było napisane ? „ekwiwalent za dzień urlopu wynosi około 500 zł”.
PSL SIĘ ZAWSZE USTAWI – życzymy OBFITYCH Świąt i DOJNEGO Mikołaja

ZAPAMIĘTAMY

CBA-PSL
Gość
CBA-PSL

Do roboty się weźcie a nie tylko pieniędzy szukacie u podatnika w kieszeni, pasożyty jedne, zapominacie chyba kto płaci na wasze kawki i posiadówki za biurkiem.

ZZZ
Gość
ZZZ

na pewno osoby , które od wielu lat nie pracują ( ewentualnie pracują na czarno) i są na garnuszku opieki społecznej:) ich podatki są największe

Adi
Gość
Adi

Ty CBA sam pasozycie jeden wes się do roboty a nie czakasz aby na 500 plus z Naszych podatków.

Next
Gość
Next

DO ADI chyba jesteś bezplodny bo widze czepialstwo 500plus wyjedź do Niemiec Angli popytaj ludzi .To normalne w innych kraj TAKŻE RÓB DZIECI 2.

Nexxt
Gość
Nexxt

Sam sobie wyjedź skoro jest Tobie tak źle zawistny człowieku. Nie ucz innych dzieci robić. Co dobrze jest nie pracować i pieniądze brać od Państwa?

Next
Gość
Next

DO ADI ja pracuje i biorę bo PAŃSTWO WRESZCIE POMAGA OD SETEK LAT…BALWANIE TAKŻE RÓB DZIECI…I PRACUJ.NIE PATRZ NA GARSTKĘ PATOLOGI.

Odp.
Gość
Odp.

Jak byś pracował to byś tu nie pisał

Next
Gość
Next

Jesteś prosty więc o czym z tobą rozmawiać .

Next
Gość
Next

DO ADI tam niżej dobrze Ci ktoś napisał JAK BYŚ WIĘCEJ CZYTAŁ WIĘCEJ WIEDZIALBYŚ O KWESTII PODATKÓW..

Media
Gość
Media

A najlepsze jest to że bogaty może wszystko ale to się kończy…CBA nie pomogło PROKURATURA też BO UKŁAD BRONI UKŁAD chrześcijanie

Piotr J
Gość
Piotr J

Gdybys tylko więcej czytał mógłbyś wypowiadać sie co do kwestii podatków. KAS to de facto instytucja rządowa. PiSowski niedouczony ignotancie

Czytelnik
Gość
Czytelnik

Bufonie i nieuku! A uważasz że oni to podatków nie płacą??? Tylko żyją z twoich? To nieźle by sobie pożyli. Jaki jesteś ograniczony że słów brakuje.

Mlawiak
Gość
Mlawiak

BO NAJLEPIEJ SOBIE DO KIESZENI JEDEN DRUGIEGO OSLANIA A BIEDNI LUDZIE Z KREFYTU NA KREDYT. 500 za dzień urlopu SKANDAL

Olka
Gość
Olka

Za 5 lat tak samo będziecie pluć na PIS

Olka
Gość
Olka

Pracowniku starostwa wypraw sobie dobre święta w tym roku, bo w przyszłym być może będziesz na bezrobociu. Wszyscy przyjęci do pracy za kadencji Wojnarowskiego będą na celowniku, a więc nie narzekaj, bo zawsze może być gorzej.

Piotr J
Gość
Piotr J

Nie widzę w tym najmniejszego problemu, przecież ustawy na kolanie nie napisali. Przepisy prawa obowiązują wszystkich dlaczego wiec w przypadku samorządowców miałoby byc inaczej ?

hiena
Gość
hiena

No ładna kwota… Ps. …a kto tam siedzi? w tle pana Włodzimierza

Ewka
Gość
Ewka

KTO SIEDZI rozsiedziala…..