Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
meblolux

Marcin Burchacki zostaje prezesem ciechanowskich wodociągów


Powyborcze zmiany w ciechanowskim urzędzie miasta. Zmiany te dotyczą również Marcina Burchackiego, obecnego radnego w samorządzie miejskim w Mławie. Przestał on pełnić funkcję sekretarza miasta, którą sprawował od 2015 roku. Zanim objął stanowisko sekretarza, kierował Mazowiecką Jednostką Wdrażania Programów Unijnych w Ciechanowie. Obecnie został prezesem ciechanowskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, która jest spółką miejską. Zastąpił na tym stanowisku Jerzego Ryzińskiego, który został wybrany na wójta gminy Sochocin.


Zakład Wodociągów i Kanalizacji będący spółką miejską mającą formę spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Spółką kieruje dwuosobowy zarząd, składający się z prezesa i wiceprezesa. Zgodnie z uchwałą Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników z 2017 roku w sprawie zasad kształtowania wynagrodzeń członków Zarządu wynagrodzenie dla Prezesa Zarządu – zawiera się w przedziale od 8.800 zł do 10.000 zł miesięcznie.

Ciechanowski Urząd Miasta pozostaje na razie bez sekretarza, ale również bez dwóch wiceprezydentów.  Prezydent Kosiński wydał zarządzenie w sprawie ich odwołania.  Na mocy wydanych zarządzeń Anna Żebrowska została odwołana z funkcji II zastępcy prezydenta 19 listopada. Z kolei Joanna Potocka-Rak przestała pełnić funkcję I zastępcy 20 listopada.

 

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

64
KOMENTARZE

avatar
1500
Anonimowo
Gość
Anonimowo

Gratuluję Panie Marcinie i życzę powodzenia.PZhAL

Inny
Gość
Inny

W czasie kampani były obiecywane złote góry, rozdawane pieniądze na osiedla, podpisywane deklaracje 500 mniej, ale w jednej z wypowiedzi padło – nie znam realiów Mławy. Co to jest? Lanie wody, mydlenie oczu, ale teraz jest szansa wywiazać się z jednej obietnicy. Jest się radnym.
Nie zapominajmy, że w otoczeniu burmistrza byli ludzie PSL, oni doradzali, podpisy również składali. Chwalą się cudzymi sukcesami a jak co do czego to nie ja – to on.

do Wiki
Gość
do Wiki

No i co kto jest vice burmistrzem Mławy ?

laos
Gość
laos

Nie rozumiem jednego… Jak Prezydent Ciechanowa mógł się pozbyć takiego genialnego człowieka od pozyskiwania środków unijnych??? Jeżeli był tak genialny. Mławo, ciesz się.

Kibic
Gość
Kibic

A słyszałeś o czymś takim jak samodzielne stanowisko? Mława to nie ma się z czego cieszyć tylko może sobie gratulować a szczególnie te 52% plus to co miał Kielbinski bo jak się okazuje dużo wcześniej grali do tej samej bramki. MŁAWO strzeliłaś samobója.

Laos
Gość
Laos

Tak jak przed wyborami, jak i po. Siejecie propagandę. Chcesz powiedzieć, że prawie 7.000 z 12.000 jest głupie ? Ojoj.
Jeśli chodzi o Burchackiego to jaki to awans? Miał być przecież burmistrzem, a teraz będzie kręcił kurki?
Kto jest kolejny raz burmistrzem w Mławie?

ewa
Gość
ewa

Drogi kibicu, jak grali? węszcie sensacje odnośnie vice burmistrz a pozostał aktualny. Jaka koalicja ???

janusz
Gość
janusz

W Pslu nie trzeba mieć kompetencji ! Normalka

Olka
Gość
Olka

W PIS jest za to lepiej 😀 przykład: Misiewicz, a tak w ogóle to można by poematy pisać na temat kompetencji obecnych władz Polski.
Oj, prawdziwy „janusz” z Ciebie

Inny
Gość
Inny

Będzie robił to co umie – lał wodę

Olka
Gość
Olka

Myślisz, że ma charakter złotoustego?

Ktoś
Gość
Ktoś

Z obiecanego stołka sekretarza stołek w spółce. Chyba ktoś stracił zauwanie. W sumie sekretarza trudniej się pozbyć niż prezesa spółki.
PSL zaczyna chować niektórych w kanałach? Wstyd im 🙂

pisiorek
Gość
pisiorek

Czy to prawda że Burchacki i Szczechowicz przeprowadzają sie do ciechanówka? Żle by nie mieli jeden w wodociagach, drugi sekretarzem ? Po linii peeselowskiej.

Wiki
Gość
Wiki

A czy to prawda, że Kiełbiński będzie vice burmistrzem? Czy to prawda, że często był widywany jeszcze przed wyborami w ratuszu?A linia pisowsko-złotousta to jaka jest? Rozumiem stołki rozdawane są jeszcze przed wyborami, tak? Zanim chcesz zacząć docinać to zastanów się czy warto pisiorku.

Smiesznie
Gość
Smiesznie

Od początku tego roku było o tym słychać.

Observer
Gość
Observer

Wiesz pisiorku, weź się za uczciwą pracę albo spróbuj może po tej swojej pisowskiej linii załapać się choć na jakieś 500+. Uczyć się nie chciało to teraz resztki mózgu wypala ci zawiść.

Ciekawy
Gość
Ciekawy

Nie znam człowieka , choć wiele o nim słyszałem więcej pozytywnie i marginalnie jakies negatywne opinie , ale nie w tym rzecz.
Moje pytanie czy ma on odpowiednie przygotowanie i wiedzę do prowadzenia tak specjalistycznego przedsiębiorstwa jakim sa wodociągi miejskie ???

Olka
Gość
Olka

A g… Cię to obchodzi – powiem krótko. To nie Twoja sprawa.

Next
Gość
Next

OLKA CO TAK AGRESYWNIE no tak nauczy się hehe jaja

Aro
Gość
Aro

W Psl wszyscy mają kompetencje do wszystkiego, tam sami geniusze co na wszystkim się znają hehe

every
Gość
every

Będziecie znów płakać za 5 lat na rządy koalicji PIS/Kowalewski, no ale płaczcie sobie – tak sami wybraliście.

Kes
Gość
Kes

Póki co to wy płaczecie już prawie miesiąc… Przepraszam 12 lat

Mlawiak
Gość
Mlawiak

Burchacki ma niedobry charakter, niestety to udowadniał.Niech ida wszyscy oni ze Szczechowiczem do Ciechanowa. Plakać nie będziemy !

Zoja
Gość
Zoja

Mławiak proponuje zmienić profesje z np. urzędnika na hmmm… psychologa skoro z taką łatwością potrafisz ocenić kogoś charakter! Aha zapomniałabym-składnia.. Mówi ci to coś? Bo zdanie cyt. „Niech idą wszyscy oni…” Oczy bolą. Cóż wyborcy złotych ust mogą sobie pomarzyć o tym co jest w Ciechanowie, a przez nich my wszyscy. Kolejny raz gratuluje wyborcom bunia. Jasny wybór odbije się wam czkawką. Ciechanów będzie się rozwijał a wy będziecie podziwiać coraz większy dług i przechadzać się po parku bo cóż innego zostanie… Ehhh Mława to jednak stan umysłu!

Olka
Gość
Olka

Po parku? jakim parku, Zoju. Parku już nie ma. Są place zabaw Pałac ślubów, zielony grzyb z lodami, Joker, betonowa balia i to wszystko. Aaa, jest jeszcze… muszla koncertowa, no i parę drzew wokół tego wszystkiego.

do Zoja
Gość
do Zoja

Stan umysłu to Twój wpis….. Ciechanów nie będzie się rozwijał tak jak sądzisz – to po pierwsze a po drugie Burchackiego nie przeceniaj bo to nie on a Kosiński – prezydent załatwiał kasę. Burchacki – parafował. Lubił chłop się chwalić – także na swoi profilu. Po trzecie z tym stanem umysłu to zawsze mówiło się o Ciechanowie – tak więc nie przekręcaj. I nie sugeruj, że w Mławie jest tylko park. Mam poważne wątpliwości czy jesteś z Mławy….. Możemy pomarzyć o rym co jest w Ciechanowie…. ciekawe : McDonald, jedno Pendolino dziennie ? Co jeszcze? Bo chyba nie chcesz napisać… Czytaj więcej »

Zoja
Gość
Zoja

Do Zoja (taki błyskotliwy jesteś a nicku nie umiesz wymyślić) proszę zamieszczam informacje co ma Ciechanów, i ile pozyskuje środków https://www.umciechanow.pl/download/624.pdf Natomiast jeśli chodzi o osobę pana Burchackiego, i udział w tych poczynaniach to uważam, że drużyna to drużyna każdy pracuje na jej wynik nie tak jak u nas w mieście, IŻ LIDER JEST TYLKO JEDEN. Jak sam wspomniałeś kilka lat temu a teraz? Proszę zapytać swoich znajomków co w tej chwili myślą o swoim mieście. Nie czuje potrzeby żeby gdziekolwiek jeździć widzę co jest w Mławie i porównując te dwa miasta to sorry… ślepy jesteś? Jeszcze odnosząc się do… Czytaj więcej »

A....
Gość
A....

Ciechanów to stan umysłu. To oczywiste prosta Zojo i nid ma dwóch zdań. A ty tam ewidentnie pasujesz.

mławianin 1
Gość
mławianin 1

Zoja, przestań się ośmieszać. Oni te pieniądze przeznaczyli głównie na drogi w których mieli ogromne zaległości. Ciechanów to wioska, która przegrywa nie tylko z wymienionymi wyżej miastami ale z tymi, które województwem nigdy nie były: Ełk, Tczew, Starogard Gdański, nawet Kutno. Oni naprawdę musieli nadrobić zaległości . Do tego szpital finansuje w ogromnym stopniu Państwo a nie powiat bo to „Zespolony Wojewódzki” . Dzięki temu powiatowi zostaje kasa. Nie podawaj przykładu miasta, które całe życie od lat 70 finansuje Państwo. Nawet basen im władza komunistyczna zbuowała. No i my wszyscy.- cegiełkami.

normal
Gość
normal

Dokładnie mławianin1 – tak właśnie było. Pamiętam hasło na cegiełkach ”Całe województwo buduje basen w Ciechanowie”. NIe muszę chyba dodawać, że chodzi o Województwo Ciechanowskie. Napisz droga Zojo dlaczego Ciechanów jako jedyne (lub drugie jedyne) – jeśli tak można napisać, nie został miastem na prawach powiatu??? Wszystkie okoliczne byłe wojewódzkie skorzystały z tego. Odpowiedz sobie sama na to pytanie. A jeśli jest dla Ciebie jest to za trudne to przy następnym wpisie mogę Ci pomóc w tych rozmyślaniach….

every
Gość
every

Jedź do Ciechanowa, mławianinie 1, i zwiedź cały Ciechanów, bo jak widzę, to piszesz tylko o drogach, Drogi drogami. W Ciechanowie jest np. wiele miejsc gdzie można się zrelaksować, wiele miejsc gdzie można spokojnie posiedzieć, odpocząć wśród zieleni np. piękny park czy teren przy zamku. Jest nie tylko basen kryty, ale również basen na świeżym powietrzu, zadbany Krubin. Zagospodarowany został również plac targowy przy PKP., a w Mławie jak to wygląda. Jest o wiele więcej ścieżek rowerowych oraz skwerów, które nie są tylko do ozdoby, bo na ławkach można wygodnie posiedzieć.Usiądź na ławce na którymś ze skwerów w Mławie, zobaczysz… Czytaj więcej »

mławianin 1
Gość
mławianin 1

Park zniszczony ? Co Ty bredzisz? A rolę dworca przejmie nowy – zintegrowany na OKM. Tam też będzie ładnie, poczekaj chwilę. Projekt właśnie powstaje.

do Zoja
Gość
do Zoja

Masz jednak problem, Niestety nie znam Ciebie i dlatego nie zdiagnozuję Twego przypadku Ciechanowianko. Nie pisz tak bo naprawdę przesadzasz. Burchacki przegrał bo na finiszu okazał się fałszywym graczem. Przesadził z tym zdjęciem. Ludzie się od niego odkręcili choć wcześniej miał bardzo duże poparcie. Na kogo mieli głosować? Można równie dobrze powiedzieć dlaczego ludzie w Ciechanowie zagłosowali na Wardzińskiego w 2010 ? Przecież on już wtedy nie miał programu i to właśnie za jego czasów Ciechanów stał w miejscu. Ludzi narzekali, że nic się tam nie dzieje. Przypomnę Ci, że był on Prezydentem od 2002 roku. Ciechanów to stan umysłu….… Czytaj więcej »

Anonim
Gość
Anonim

Z Wardzińskim w Ciechanowie to tak samo jak z Kowalewskim w Mławie.
Tamten nie miał programu, Kowalewski też nie ma.
Wardziński zadłużył Ciechanów na 100 mln zł i Kowalewski to samo (tyle, że Mława jest ciut mniejsza),
Na Wardzińskiego lud głosował wtedy, tak samo jak na Kowalewskiego teraz,
czyli Mława to stan umysłu – także, „do Zoja”

Stefan
Gość
Stefan

Zoja, dlaczego z Ciechnowa ”tak pięknie rozwijającego się” wciąż uciekają ludzie?
Z danych wynika – do których mam dostęp, że w dniu głosowania w mieście było zameldowanych 43025 a jeszcze w tamtym roku było 44 tys z małym ułamkiem. Skąd ten fenomen???? Przypomnę tylko, że na początku tego wieku (2000, 2001) roku miał 47500 mieszkańców. Duży zjazd …..

Anonim
Gość
Anonim

Ile w Mławie było osób zameldowanych w dniu głosowania?

życzliwa..
Gość
życzliwa..

Bravo Marcin!!! Gratulację!NIe słuchaj zazdrośników…jesteś bardzo wartościowym człowiekiem i zapracowałeś sobie na wszystko co osiągnąłeś!!!Powodzenia!

do życzliwiej
Gość
do życzliwiej

Zazdrośników???? To jest Twój argument ??? Tylko nie napisz zaraz, że to takie typowe, że ludzie zamiast życzyć powodzenia – krytykują, bo przypomnę Ci wrzucanie zdjęcia na fb w sądzie…..- to było takie niesmaczne. I żeby było jasne to nie jestem zwolennikiem Kowalewskiego ale właśnie przez to Burchacki stracił dużo wśród wyborców. Ja mu nie zazdroszczę……ale charakteru a wręcz współczuję.

GAGA
Gość
GAGA

Brawo Panie Marcinie i gratulacje nie ma co się oglądać na maluczkich , zazdrość im ściska 4 litery a zamiast brać się do roboty wylewają swoje frustracje w internecie. Powodzenia na nowym stanowisku

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Odp…e sie od niego te zarobki sa brutto

mławianin 1
Gość
mławianin 1

Straciłeś w moich oczach kolego. Nie żałuję, że na Ciebie nie głosowałem.

nowy 2
Gość
nowy 2

Pan Burchacki na wszystkim się zna po prostu geniusz

Dawid
Gość
Dawid

Widzisz, a jednak są jeszcze tacy ludzie. Straciłeś wiarę patrząc na Mławę?

Olek
Gość
Olek

Jak widać PSL dba o swoich, mają buźki pełne frazesow a tylko posadki zmieniają. Był sekretarzem miasta, teraz prezesem wodociągów zawód dyrektor.

obiektywny
Gość
obiektywny

Tak samo jak PIS, spółki Skarbu Państwa i inne instytucje rządowe obsadzone, żal dupcię ściska bo dla szeregowych brakuje. Teraz może w Mławie upchną z 50 stanowisk w powiecie

Olka
Gość
Olka

Wychodzi z Ciebie mały, żałosny człowieczek – żal [….] ściska.

obiektywny
Gość
obiektywny

Oczywiście, w związku z Twoją zazdrością 🙂

Olka
Gość
Olka

Mój komentarz jest do wypowiedzi Olka, a nie Twojej Panie obiektywny.

obiektywny
Gość
obiektywny

W takim razie przepraszam najmocniej, zwracam honor i chylę czoło. Pozdrawiam

dzidek--z bliska
Gość
dzidek--z bliska

–PRZESTAŃ ROBIĆ BŁĘDY W SWYCH OCENACH–wtedy nie będziesz przepraszał !!!!

obiektywny
Gość
obiektywny

Tylko ten co nic nie robi się nie myli…

Układy
Gość
Układy

Robi miejsce dla Szczech? To teraz wszyscy przenoszą się do Ciechanowa?

tom
Gość
tom

Szczech pójdzie do Szydłowa, a Marcinek będzie go codziennie podwoził jadąc do Ciechanowa 🙂

Obserwator
Gość
Obserwator

Tak masz racje bedzie sniadanie robil oczywiscie,, boczek pieczony”

Elena
Gość
Elena

Apropo śniadań to chyba wiesz ile zjesz obserwatorze.. głupota głupota poganie 3 wyżej napisane posty. Żenada.

Zoja
Gość
Zoja

Przestańcie w końcu się czepiać PSLu macie co chcieliście kolacje złotych ust czyt. pierwszego kłamczucha i śpiącego rycerza. Proponuje skupić się na tym temacie, a nie komentowanie z wielkim jadem osób które w żaden sposób nie powinny was interesować. Jeszcze proponuje aby wnikliwe osoby które bardzo interesują się innymi zaczęły roliczac kampanie WASZEGO burmistrza a nie pieczołowicie wnikają w sprawy o których nie maja żadnego pojęcia. Brawo Panie Marcinie życzę sukcesów.

Olek
Gość
Olek

No mam tylko nadzieję ze do Sejmu już PSL się nie dostanie hehe

every
Gość
every

Co na tym zyskasz, ze PSL się nie dostanie do parlamentu. Napisz, Olek, co?
Lubisz jak ktoś Cie na sznurku prowadza i decyduje za Ciebie o wszystkim tak jak było za komuny? uwielbiasz cenzurę, podobają Ci się rządy w Korei Północnej? – u nas już zaczyna być bardzo podobnie.
Pooglądaj przez tydzień telewizję TVP, to się przekonasz co to jest kult jednostki i jaka Cię służalczość czeka.

Olek
Gość
Olek

To ze ich poprostu nie będzie i tyle. Nie wiem co trzeba miec w głowie żeby porównywać rządy w Polsce do Korei? Chyba że jest się działaczem PSL którego odrywa się od pewnego koryta a perspektyw brak i jedyna wizja to LG za najniższa krajową to fakt wizja Korei jest bardzo bliska.

dzidek--z bliska
Gość
dzidek--z bliska

jeśli nie wiesz, co trzeba mieć w głowie, o czym pisze every, po prostu więcej wiedzy i więcej oleju w głowie, ma every od ciebie, nie wychylaj się z tym LG.Skorzystaj z tej rady którą ci daje i oglądaj przez tydzień TWP Kurskiego, a po takiej dawce wiadomości, zgłupiejesz do reszty.

Olka
Gość
Olka

„To ze ich po prostu nie będzie i tyle” (błąd poprawiłam) – wiesz Olek, to jest odpowiedź rozwydrzonego dzieciaka (czytaj: bachora) z piaskownicy.

Olek
Gość
Olek

Oj Pani Olu widać, że boli i tak ma być ma boleć, czekam z niecierpliwością aż koalicja w Sejmiku mazowieckim się wyłoży jak dziś na Śląsku.

Olka
Gość
Olka

Mnie nic nie boli, ale nie cierpię głupoty i zawiści, a widzę jak PIS sobie poczyna i powtarzam „zamienił stryjek siekierkę na kijek”. Za 5 lat będziesz miał takie samo zdanie o PIS jak dziś o PSL.
Tobie żal d.pę ściska, że inni zarabiają więcej i mają więcej niż Ty. Weź się do pracy i zacznij myśleć nad tym jak poprawić swoją sytuację, a nie zazdrościsz innym.

Grss
Gość
Grss

Kto za Tobą zdąży Marcin… stajesz się mały w naszych oczach. Układy układziki jak wszędzie