MrówkA Mława
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Trochę wiosny jesienią. Rewanż dla Ząbkovii

Decyzją Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej czwartoligowcy musieli rozegrać jesienią jeszcze jedną kolejką, przeniesioną awansem z rundy wiosennej. To oznaczało dla reprezentantów Mławianki wyprawę do Ząbek. Tamtejsza Ząbkovia plasowała się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej.

Jesienią nasi gracze potrafili zaskoczyć rywali – na swoim boisku triumfowali 2:1. Bohaterem sierpniowej rywalizacji okazał się Artur Gawęda. Strzelił dwa gole – najpierw dobił z bliska strzał Krystiana Gosika, a potem popisał się solowym rajdem. Podwarszawskich konkurentów stać było jedynie na zaliczenie honorowego trafienia. Rzut karny wykorzystał Konrad Cichowski.

Ostatni z wymienionych zawodników otworzył wynik rewanżowego pojedynku. W 3. minucie wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Stałe fragmenty okazały się główną bronią ząbkowian  – po kolejnym kornerze zdobyli drugiego gola. Na szczęście podopieczni Adama Fedoruka potrafili za każdym razem odpowiedzieć. Najpierw skutecznym strzałem z dystansu popisał się Łukasz Wróblewski, potem do siatki z najbliższej odległości pocelował Michał Pocieżnicki.

Młody napastnik mógł strzelić drugą bramkę tuż po zmianie stron. Po dokładnym podaniu od Piotra Białoskurskiego miał przed sobą już tylko miejscowego bramkarza. Próbował lobować konkurenta, jednak piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Skuteczniejsi  w swoich poczynaniach ofensywnych byli gospodarze. W 76. minucie strzałem głową Kewin Przygoda pokonał Grzegorza Jabłonowskiego. Natomiast końcowy sukces Ząbkovii przypieczętował Paweł Barzyc.

Rozgrywki w piłkarskiej czwartej lidze zostaną wznowione w połowie marca. Pierwszym rywalem Mławianki po blisko trzymiesięcznej przerwie będzie Mazovia Mińsk Mazowiecki.

Ząbkovia Ząbki – MKS Mławianka Mława 4:2 (2:2)

Mławianka: Jabłonowski – Jaworski, Wodzyński, Komorowski, Białoskurski, Pocieżnicki, Adamski (68. Hinburg), Sieja, Gosik, Wróblewski, Gawęda.