Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

PiS całkowicie przejął władzę w powiecie


Stoją od lewej: Witold Okumski, Krystyna Zając, Jerzy Rakowski, Jan Łukasik, Zbigniew Markiewicz i Jolanta Karpińska


Jerzy Rakowski starostą, Zbigniew Markiewicz wicestarostą, Jan Łukasik przewodniczącym rady powiatu – taki jest wynik tajnych głosowań w sprawie wyboru osób na najważniejsze funkcje w powiecie.

Wiceprzewodniczącymi rady zostali wybrani Barbara Stańczak (PiS) i Piotr Jankowski (KWW Sławomira Kowalewskiego). Radni PiS zdominowali też pięcioosobowy zarząd powiatu. Znaleźli się w nim radni: Jolanta Karpińska, Witold Okumski i Krystyna Zając.

Zarówno przewodniczącego rady jak i starostę oraz pozostałych członków zarządu wybiera się w głosowaniu tajnym zwykłą większością głosów. Oznacza to, że zaproponowani kandydaci musieli uzyskać co najmniej 10 głosów. Przewodniczący Łukasik uzyskał tych głosów 18, przy jednym przeciwnym. Takim samym stosunkiem głosów została wybrana wiceprzewodnicząca Stańczak , wiceprzewodniczący Jankowski otrzymał poparcie wszystkich 19 radnych.

W głosowaniu na starostę Jerzy Rakowski otrzymał 14 głosów przy pięciu przeciwnych. Za kandydaturą Zbigniewa Markiewicza na wicestarostę zagłosowało 11 radnych, ośmiu było przeciwnych wyborowi. Jolanta Karpińska została wybrana stosunkiem głosów 13 za 6 przeciw, Witold Okumski 12 za i 7 przeciw  oraz Krystyna Zając 13 głosami za przy 6 przeciw.

Końcówkę sesji pierwszego posiedzenia rady zakończyły wystąpienia nowo wybranego starosty Jerzego Rakowskiego i ustępującego Włodzimierza Wojnarowskiego.

– Chcę zadeklarować solidną pracę i współpracę oraz zasadę pomocniczości, szczególnie we współpracy z gminami. Myślę, że mimo wszystko dobrze będzie się też układać współpraca z samorządem województwa. Liczę na współpracę z radnymi niezależnie czy z koalicji, czy opozycji – mówił starosta Rakowski. Wraz z przewodniczącym Łukasikiem podziękowali ustępującemu staroście i zarządowi.

Z kolei radny Włodzimierz Wojnarowski przez 16 lat sprawujący funkcję starosty zaznaczył, że to PiS wygrał wybory i wspólnie z radnymi z komitetu Sławomira Kowalewskiego i radnym z Kukiz’15 będzie sprawować władzę. Pogratulował radnym zdobytych mandatów i podziękował współpracownikom i kierownikom jednostek powiatowych i wyraził nadzieję, że powiat nadal będzie się rozwijał.

Wypowiedź starosty co do współrządzenia w koalicji sprostował radny Tomasz Chodubski.

– Mój udział w radzie jest oczywisty, ale koalicja która powstała jest bez mojego udziału – podkreślił radny Chodubski.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
159 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Yureck
Yureck
11 miesięcy temu

Dramat… Pisowcy to oddzielny gatunek ludzi. Albo niemądrzy, albo cwaniacy. Jola ma parcie na szkło, że aż miło…

SEB
SEB
1 rok temu

TYLKO BANDY SIĘ ZMIENIAJĄ CWANIAKI I ZŁODZIEJE

sprtw
sprtw
1 rok temu
Reply to  SEB

Taaa…, ale cwanej i przebiegłej bandy to jeszcze nie było, jak jest teraz.
Co jeden to lepszy.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  sprtw

A Ty jeszcze lepszy …

Yureck
Yureck
11 miesięcy temu
Reply to  sprtw

Racja!

Bolo
Bolo
3 lata temu

A gdzie Jankowski? Wstydził się stanąć do zdjęcia??

Mitu
Mitu
3 lata temu
Reply to  Bolo

a mówi się , że PSL jest jak chorągiewka! A Jankowski to nie? Najpierw grzecznie łapke podnosił z PSL, teraz z PIS. Kto wiedział, że głosując na Jankowskiego Piotra do powiatu głosuje na pisowską koalicję. Wstydu nie ma

OBSERWUJĄCY
OBSERWUJĄCY
3 lata temu

KTO BĘDZIE DYREKTOREM WYDZIAŁU ROLNICTWA W STAROSTWIE, KTO SEKRETARZEM A KTO DYREKTOREM HALI SPORTOWEJ? MYŚLĘ, ŻE PANI DYREKTOR OŚWIATY TEŻ NA TRAWKĘ… UPS NA ŚNIEG W OBECNEJ PORZE ROKU

dzidek z bliska
dzidek z bliska
3 lata temu

Szanowny Panie STAROSTO Rakowski, patrząc na to zdjęcie i ekipę z którą przyjdzie Panu rządzić w Powiecie, to mogę tylko wyrazić Panu WSPÓŁCZUCIE, bo z tą ekipą wpadł Pan jak śliwka w kompot. CZEKA PANA MOC PRACY!!! no ale cóż to Pański wybór.

Mławianin
Mławianin
3 lata temu

Panie Antczak , dziękujemy za rozbicie PSL -u !!!

Obywatel39
Obywatel39
3 lata temu

Pamiętajcie-Starostwo powiatu nie tylko rządzi miastem,ale i również powiatem-jakby ktos nie wiedział…! Może będzie wkoncu chodnik na kalkowce.. (?).

Piotr J
Piotr J
3 lata temu

Czy przeciwko Panu Markiewiczowi nie toczyło sie postępowanie karne a jego sprawa dotyczyła kradzieży rurki (de facto czy Pan Rakowski nie pracował w ograbionej przez Pana Markiewicza jednostce) jednak sprawa została warunkowo umożona z tytułu nieznacznej społecznej szkodliwości czynu ? Mogę sie mylić, ale taka osoba nie moze legitymować sie nieskazitelnym charakterem! Nie ma mojej zgody aby karykatura męża stanu reprezentowała powiat. Szczyt hipokryzji i podwójnych standardów.

every
every
3 lata temu
Reply to  Piotr J

Dodać do tego jego rozżalenie po przegranych wyborach i stracie stołka w starostwie czego efektem było bezpodstawne oskarżanie Wojnarowskiego, to już w ogóle dyskredytuje tego człowieka.
Już raz był wicestarostą i znów to samo.
Podobno nie wchodzi się dwa razy do tej samej wody.
Współczuję pracownikom Starostwa.

Next
Next
3 lata temu
Reply to  Piotr J

DO PIOTR J kradzież a co tam . Nie takie RURY KRADNA . WIELKA KASA IDZIE .

Szymek Z
Szymek Z
3 lata temu
Reply to  Piotr J

Przypomnijmy, że w lipcu 2002 r. Sąd Rejonowy w Mławie uznał Z. Markiewicza za winnego „doprowadzenia do zniszczenia w świecie roślinnym w znacznych rozmiarach” (4,35 ha). Wicestarostę skazał na rok pozbawienia wolności (w zawieszeniu na 2 lata) i 1000 złotych grzywny.
Później sąd apelacyjny uznał apelacje za zasada co prawda ale to pokazuje w jaki sposób oraz o czyje interesy dba Pan Markiewicz. W mojej ocenie ten człowiek NIE jest godny żeby piastowac jakiekolwiek funkcje publiczne

Piotr J
Piotr J
3 lata temu
Reply to  Piotr J

Kontynuując aby zastosować tego typu instytucje prawa karnego tj. Warunkowo umorzyć postępowanie musza zastać spełnione m.in następujące przesłanki:
Wina i szkodliwość czynu nie są znaczne.
Okoliczności jego popełnienia nie budzą wątpliwości. To tak ad vocem do mojej poprzedniej wiadomości. Także nie mam pytań ….

Janek
Janek
3 lata temu

Kowalewski zdradzil wyborcow PO i lewicy. Zawiazal koalicje z PiS.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Janek

Kowalewski kogoś zdradził? Jasiu, Kowalewski zawsze pilnuje tego żeby mieć korzyść z danego układu. Gdzie nie ma korzyści, tam nie ma i przyjaźni.

prosto_w_nik
prosto_w_nik
3 lata temu

Dobre, ,,PiS całkowicie przejął władzę w powiecie” w rubryce ,,NA SYGNALE” :))))

every
every
3 lata temu

Teraz Pan Markiewicz się odegra na PSL, prawda? Nie udało się Wojnarowskiego załatwić po przegranych wyborach, to teraz jest okazja.
Przytoczę pewien cytat z 2005 roku:
„Zbigniew Markiewicz nadal jest jednak pewny swego. Nie ukrywa zresztą rozżalenia. Przegrał ostatnie wybory, jest bezrobotny: – Nie mam szans na pracę w żadnej placówce prowadzonej przez powiat – mówi.”
Teraz ma Pan szansę pozwalniać wszystkich, którzy mają coś wspólnego z PSL albo tylko byli zatrudnieni w czasie kilku kadencji Wojnarowskiego.
To co Pan wymyślił o Wojnarowskim, to brzmi jak żart, a dokonywał Pan lustracji, która spaliła na panewkach.

Ktoś
Ktoś
3 lata temu

Proponuję aby wszystkie wiadomości dotyczące polityki były umieszczane w tym dziale niezależnie od opcji politycznych bo tutaj moim zdaniem najlepiej pasują

Mieszkaniec 42
Mieszkaniec 42
3 lata temu

Brawo! Może się coś uda zmienić teraz…. Zmiana na lepsze…! Panie Markiewicz-Pan nie zapomina, tego się trzymamy..!

dzidek
dzidek
3 lata temu

A wojt Dzierzgowa jakis zalamany. Nie przeszedl jego idol. Brak wplywu sie skonczylo.

dzidek--z bliska
dzidek--z bliska
3 lata temu
Reply to  dzidek

oczywiście z postem prezentuje swe przemyslenia dzidek–baran. Pierwszy IDIOTA w Mławie i Powiecie.

na prawo
na prawo
3 lata temu

Skandal …. Pan Okumski z największą liczbą głosów ….. nie został należycie potraktowany …. ale na układy nie ma rady …. PIS (a dokładniej politycy z wyższych instancji) sromotnie przegrają …

Bidna Mławo
Bidna Mławo
3 lata temu

Nie dość że PiS, to średnia wieku emerytalna 🙂 🙂

M. M.
M. M.
3 lata temu

Niech nowe władze zainteresują się wynagrodzeniami pracowników samorządu powiatowego. Może nowa władza zobaczy że są one bardzo niskie w porównaniu do obecnych realiów i pracownicy otrzymają godziwe place za wykonywaną pracę.

Mały
Mały
3 lata temu
Reply to  M. M.

Okumski zawsze niezadowolony był z ilości remontu dróg w naszym powiecie. Ciekawe, jak teraz to ulepszy będąc w zarządzie

Klaudiusz
Klaudiusz
3 lata temu
Reply to  M. M.

Ciężko się nie zgodzić z tym wpisem. Jeśli wynagrodzenia w samorządzie obniży się o połowę to będą bardziej odpowiadać współczesnym realiom. A jeśli komuś się to nie podoba zawsze może zmienić pracę na lepszą bo rynek pracy w Mławie na pewno potrzebuje takich specjalistów jak pracownicy samorządów.

yty
yty
3 lata temu
Reply to  Klaudiusz

Czytanie ze zrozumieniem. Jak Pan chce obniżyć wynagrodzenia o połowę jeżeli pracownicy zarabiają najniższą krajową ?

Rysiu
Rysiu
3 lata temu
Reply to  M. M.

Jasne pani Aniu K. Na pewno PIS da Ci podwyżkę. Teraz obserwuj konto

Olka
Olka
3 lata temu
Reply to  M. M.

Niech pracownicy starostwa spojrzą realnie na swoje szanse dalszej pracy w Starostwie i niech lepiej zaczynają poszukiwać nowej pracy, a nie zaczynają liczyć na podwyżki – wasz czas minął tak i Wojnarowskiego.

Media
Media
3 lata temu
Reply to  M. M.

DO M M naipierw popatrzymy na prace tych ludzi potem PODWYZKI.

Tomek
Tomek
3 lata temu

Rozumiem ze stara ruda Mar…a nie ma komu donosić to chyba czas się pakować! Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka!

Mirka
Mirka
3 lata temu
Reply to  Tomek

Tomek, czy piszesz o tej rudej (wymoderowano..) z budynku Star…a na 2 piętrze? Pewnie już spakowana ta ruda żmija. Jej zachowanie jest obrzydliwe. Chyba jej odejście najbardziej nas cieszy! Czas Twoich mądrości zakończony. Żegnamy, żeby nie powiedzieć w…n!

Mówimy
Mówimy
3 lata temu
Reply to  Tomek

Ruda donosicielka…Ale jaja

sedno
sedno
3 lata temu
Reply to  Mówimy

Przecież w starostwie można odnieść wrażenie, że wielu ludzi pracuje za karę…

dociekliwy
dociekliwy
3 lata temu

Pan były starosta chyba pomylił się w obliczeniach: jeden radny z PSLu musiał oddać swój głos na nowego starostę Rakowskiego, otrzymał on 14 głosów ZA, a 5 głosów przeciw, a radnych z PSLu jest 6 🙂 czyli PSL też jest w koalicji z PiSem 🙂

Oli
Oli
3 lata temu
Reply to  dociekliwy

Powoli wychodzą na jaw kłamstwa PiS proszę przyszykowac się na podwyższenie cen prądu o 30% od stycznia 2019. Plac ciemny Ludu

Next
Next
3 lata temu
Reply to  Oli

A to podwyzka pradu to wina PiS aaa dobrze wiedzieć bo myślałam że PO podpisało kilka lat temu do 2020 dokumencik

Marta
Marta
3 lata temu
Reply to  Next

Ale teraz rzadzi PIS to niech coś z tymi rosnącymi cenami zrobi, a nie tylko umie 500+ rozdawac.

Ewka
Ewka
3 lata temu
Reply to  Marta

Do Marta Tak PiS zrobi wszystkooo juuzzz.

Wku...y na pis
Wku...y na pis
3 lata temu
Reply to  Oli

Next a to Pis dokumenciku nie umie zmienic? Konstytucje zmienił to i jakis dokumencik o podwyżkach niech zmieni

Next
Next
3 lata temu
Reply to  Wku...y na pis

WIDZĘ ŻE ZNASZ SIĘ NA POLITYCE PEWNYCH RZECZY NIE DA SIĘ SZYBKO ODKRĘCIĆ a500+ super ludzie mają pomóc jak w innych krajach jest to od wieku.

set
set
3 lata temu
Reply to  Oli

Będą też rekompensaty za podwyżki… !

Pisior
Pisior
3 lata temu

Ja juz się zapisałem do PiS. Dla człowieka po podstawówce i od wielu lat bezrobotnego jest to ogromna szansa. Jutro składam podanie o powierzenie mi jakiegoś stanowiska. Obojętnie – gmina, powiat, województwo, jakaś spółka państwowa, prezes banku (może kupię bank za 1 zł – dzięki PiS mnie na to stać). Super PiS, tak trzymać. Rodzina i koledzy na swoim 😉

PiS
PiS
3 lata temu
Reply to  Pisior

I tak cie nie przyjma. Pierwszych lepszych z lapanki nie biora. Czlonkowstwo w PiS to nie kariera.

Pisior
Pisior
3 lata temu
Reply to  PiS

Jak to nie kariera. Patrząc na postępowanie kolegów i koleżanek z PiS oraz ich nominacje i stanowiska nikt chyba nie ma złudzeń. Idąc tokiem myślenia Beaty Szydło śmiem twierdzić – przecież nam się to wszystko należy. Wystarczy tylko być miernym, ale wiernym. Przykład Misiewicza, który robił karierę za rządów Antka chyba jest dobitnym przykładem.

Olka
Olka
3 lata temu
Reply to  Pisior

Mówią, że nadzieja to matka głupich, ale każda matka kocha swoje dzieci, ale w tym wypadku skończę powiedzenie na „nadzieja to matka głupich”.
Czyż nie widzisz nawet po prowincjonalnej Mławie, że zwolenników PIS przybywa.
Socjal robi swoje. Ludzie dostając socjal nie zauważają co ta banda wyprawia.

Ten post miał do tyczyć wypowiedzi Pana/i o nicku „Racja”

śmiech
śmiech
3 lata temu
Reply to  Pisior

Ale Ani Antka ani Misiewicza już nie ma… podobnie jak Ciebie nie będzie,..

Racja
Racja
3 lata temu
Reply to  Pisior

Mam nadzieję, że ten koszmar pisowski zostanie przepędzony w parlamentarnych, bo to fatalny sort ludzi na wzór architekta tego bałaganu JK. Biedna ta nasza Polska i w kraju i na świecie.

anonim abc
anonim abc
1 rok temu
Reply to  Racja

Upraszczając, tylko nie Polacy, z czystej głupoty, za pieniądze czasem, poprą udział obcych agentur w robieniu Polakom wody z mózgu

prosto_w_nik
prosto_w_nik
3 lata temu
Reply to  Pisior

Nie ma problemu. Stań do wyborów, wygraj i obejmuj stanowiska…

MławiakJ4SDs
MławiakJ4SDs
3 lata temu

Mławianie składają podziękowania Antczakowi za rozbicie i pogonienie PSL. Brawo Panie Heniu

Gol
Gol
3 lata temu
Reply to  MławiakJ4SDs

Oj narobił bałaganu a teraz trzeba wypić to piwo, którego się nawarzyło. Ziec tez! Kto będzie dyr Hali Sportowej? Wiecie już może?

dzidek--z bliska
dzidek--z bliska
3 lata temu
Reply to  Gol

Pan Antczak przez całą swą pracę w samorządzie cały czas robił bałagan, tak w miescie jak i w powiecie, cały czas realizował plany uzgodnione z K.K, ale zostawia po sobie pamiątki, które były jego pomysłem: FONTANNA MUŁAWA, w parku, POMNIK ś. WOJCIECHA przy ratuszu, KOSCIÓL PRZY KOPERNIKA, PASAŻ HANDLOWY, przy handlowcu, dąb pamięci katastrofy Smoleńskiej, POMNIK PAPIEŻA,. A CI RADNI MIEJSCY 2 kadencji, popełnili błąd powierzając temu Panu STANOWISKO BURMISTRZA.

realista
realista
3 lata temu
Reply to  MławiakJ4SDs

Za rozbicie zielonych układów Brawo… To jego zasługa… Ale jest jedno ale… Teraz praca i gigantyczne wyzwania… Sejmik mazowiecki to Struzik – a tam syn byłego starosty, były starosta też podobno lubi się z marszałkiem województwa… Łatwo nie będzie – tak sądzę. Powiat z taką radą moim zdaniem będzie traktowany jak gorszy sort…

dzidek--z bliska
dzidek--z bliska
3 lata temu
Reply to  realista

TO NORMALNE ŻE TA EKIPA PISOWSKICH GENIUSZY, którą zasilił Rakowski, na 100% BĘDZIE TRAKTOWANA, jako gorszy sort. Antczak cały czas prowadził swą wojenkę, liczył znowu na drapane, ale mu sie nie udało, nie załapał się do koalicji, chociaż w jego przypadku to jeszcze nic nie wiadomo? ale i tak bardzo dobrze że na początek jest poza koalicja..!!!

ewa
ewa
3 lata temu

Markiewicz to ten co kiedyś będąc v-ce rurkę jakąś okradł? 🙂

Mława
Mława
3 lata temu
Reply to  ewa

Jak bysmy mieli wyciągać brudy kto i co nakradl to by się narobilo.

dzidek--z bliska
dzidek--z bliska
3 lata temu
Reply to  ewa

ewa– co za zdziwienie powinnaś wiedzieć że tacy specjaliści jak Markiewicz, to żelazny elektorat PIS, jak sama widzisz ci wyżej usadowieni nawet bank za 1 zł, chcieli kupić kłamią i łgają ile tylko wlezie, a suweren na nich głosuje no cóż dostaje za to zapłatę 500+

Next
Next
3 lata temu

Znam BOGACZY z PO co ustawili się za 500 + A nie głosują na PiS i takim powinni ZABRACCCC….

anonim XC2
anonim XC2
1 rok temu
Reply to  Next

pani pyta Jasia jakie bylo najgorsze dla Polski powstanie . Jasiu odpowiada .Powstanie PO

Mlawiak
Mlawiak
3 lata temu

Jesliowisz ze płacą to NEXT z dołu dobrze Ci powiedział.

mega
mega
3 lata temu

Gratulacje dla Pana Rakowskiego. Wybór właściwy i słuszny.

Janina
Janina
3 lata temu

Szkoda, ze pana Piotra Olszewskiego do zarzadu starostwa nie wybrali.

Ewka
Ewka
3 lata temu
Reply to  Janina

DO JANINA hahaha

Gmina
Gmina
3 lata temu

A gdzie jest ten wieczny Warecki z Wieczfni? Wielki przegrany. Pycha go zrzarła.

realista
realista
3 lata temu
Reply to  Gmina

Jest na emeryturze…. chyba…. tak deklarował….

Milka
Milka
3 lata temu
Reply to  Gmina

Tak jak mówił przez ostatni rok, przeszedł na emeryturę. Normalną, a nie tak jak Wiśniewski ze starostwa , „wcześniejszą” po 3 już latach jej pobierania. Na siłę na żadnym stołku się nie trzymał. A swoją drogą, w radzie powiatu, jest aż 10 radnych, którzy mieli słabsze poparcie niż p.Warecki, ale są radnymi dzięki systemowi wyborczemu… Nie głosujemy na ludzi, tylko na partię nadal…

Obiektywny
Obiektywny
3 lata temu

Mafia, zgnilizna. Zarowno Wojnarowski jak i Ralowdki juz byli tyle lat u rzadów i niczym się nie wykazali

wyborca
wyborca
3 lata temu

Jestem szczęśliwym Polakiem. Nareszcie odpowiedni ludzie na odpowiednim miejscu. A kto sądzi inaczej to już jego kłopot. Liczą się fakty!!!

Tak jest
Tak jest
3 lata temu
Reply to  wyborca

Jak to mało niektórym do szczęcia potrzeba 🙂
Nie wiem jacy to są ludzie, ale już sam fakt, że są z PiSu świdczy o tym, że z normalnością i rozumem nic wspólnego nie mają.

obiektywny
obiektywny
3 lata temu

Pan Zbrzezny będzie wice burmistrzem. To dobry człowiek. Gratulujemy.

Janek
Janek
3 lata temu

Możecie pisać co chcecie. My rządzimy przez najbliższe 5 lat i nic tego nie zmieni. Miasto i powiat jest nasz. Koniec kropka. Jesteście sfrustrowani to wiemy, ale nic już na to nie poradzicie.

no coś takiego :)
no coś takiego :)
3 lata temu
Reply to  Janek

Miasto i powiat należy do wszystkich nie tylko do Misiewiczów. Ten komentarz mówi sam za siebie kim jesteście.

Patriota
Patriota
3 lata temu

Gratulacje dla Pana Rakowskiego. Wielkim przegranym tych wyborów jest kandydat na burmistrza – pan Marek Kiełbiński. Wielkie nadzieje i marny koniec. Wszyscy pisowcy się ustawili, tylko nie on. Wyrazy współczucia.

Mariusz
Mariusz
3 lata temu
Reply to  Patriota

Jeszcze się nie zdziw jeśli chodzi o pana Kielbinskiego 🙂

Patriota
Patriota
3 lata temu
Reply to  Mariusz

Taaaa. A niby co ma mnie zdziwić. Stanowiska już podzielone bez udziała Pana Marka. Marszałkiem sejmiku też już nie będzie. Chyba, że w przyszłości zastąpi Adriana, przepraszam p. Dudę. Prawda jest taka, że ciągnął całą kampanię, wypromował p. Pola, osiągnął dobry wynik w wyborach, dzięki niemu PiS zgarnął powiat i ma w-ce przewodniczącego w Radzie Miasta. Po tym wszystkim ograli go koledzy z partii i dostał kopniaka w 4 litery. Przykre. Ciekawe, czy przejdzie do PO. w końcu był jej założycielem w Mławie.

Mariusz
Mariusz
3 lata temu
Reply to  Patriota

Do Patryiota: pożyjemy zobaczymy he he

Wszystko przed nim
Wszystko przed nim
3 lata temu
Reply to  Mariusz

Na prezydenta zastartuje 🙂 Dada wstyd przynosi 🙂

Sprawiedliwość
Sprawiedliwość
3 lata temu
Reply to  Patriota

Ot i nie ustawił się. Hahaha.
Dzięki Bogu 🙂

Ewka
Ewka
3 lata temu
Reply to  Patriota

DO PATRIOTA .PRAWDXIWY PATRIOTA PODEJRXEWAM PISOWIEC NO GRATULUJĘ RAKOWI A NA DRUGIEGO MSCIWOSC taka jestcwlasnie świńska rzeczywistość LUDZIE SOBIE WILKAMI a jaki rakowski PISOWIEC wszedł w to dla kkassy

nareście
nareście
3 lata temu

Dość Wojnarowskiego ludzi miał za nic jestem tego przykładem

Janusz N
Janusz N
3 lata temu
Reply to  nareście

W życiu nie zjadłeś tylu frytek, ilu ludziom pomógł Pan Wojnaowski. Nieudaczniku.

JFK
JFK
3 lata temu
Reply to  Janusz N

Patrz w urzedach he he

jaaa
jaaa
3 lata temu
Reply to  Janusz N

Mieszkańcom Nosarzewa i okolic zapewne :]

Mława
Mława
3 lata temu
Reply to  Janusz N

Tak pomógł nawet wykształcenia nie trzeba było …

Mieszkanka
Mieszkanka
3 lata temu

Co wy macie do radnej Karpińskiej wszyscy chcecie żeby młodzi siedzieli na stołkach więc jest. A poza tym żal wam ściska… że ma zdjęcie z Dudą? Poprosili ją to pojechała zacznijcie myśleć ludzie. Ja się cieszę z jej wygranej

Wstyd
Wstyd
3 lata temu
Reply to  Mieszkanka

Zdjęcie z Dudą, to obciach. Odciąłbym, gdyby mnie to spotkało.

Next
Next
3 lata temu
Reply to  Mieszkanka

Do Mieszkanka.Prosze pani ludzie sa sobie wilkami Ale dobrze by było gdyby stała obok innych ludzi z pisu…

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

W końcu siwo brody odszedł w niepamięć z niesmakiem teraz zrobić też porządek w PINB w Mławie Panie Starosto Rakowski

MARTA
MARTA
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Tylko nie taki jak w Wod-Kanie. Bo tam balagan jakiego nie ma nigdzie indziej. A podejscie do petenta zenujace!!!!

dzidek--z bliska
dzidek--z bliska
3 lata temu
Reply to  MARTA

Bałagan to widać że masz we własnej głowie, skoro piszesz ,takie bzdury o WOD-KAN, JAK NIE PŁACIŁAŚ za wodę to teraz masz problemy, ale pomyj na tą firmę nie wylewaj, bo jestes w błędzie.

MARTA
MARTA
3 lata temu

Problem polegał na należytym dopełnienie obowiązków przez Wod Kan. I braku elementarnej wiedzy w zakresie przyłączenia wody. Prawie każdy kto musiał zrobić przyłącze wie o czym pisze, no chyba że załatwiał temat po znajomości 🙂

Aldona
Aldona
3 lata temu

Ale jazgot hehe czyżby szykowaly się jakieś roszady stanowisk obsadzonych przez rodzinę PSL w starostwie. Widać że boli i ma boleć. Psl nie miał senrymwntow. Mam nadzieję że jeszcze w Sejmiku Mazowieckim Was oognają bo też niewiele brakuje i ta koalicja runie

Milka
Milka
3 lata temu
Reply to  Aldona

Niestety nie runęła. Struzik nadal marszałkiem, zastępcy z PO. Zbyt słabo PIS przekonywal tego jednego bezpartyjnego…

JFK
JFK
3 lata temu
Reply to  Milka

Slaby pis ma tyle co cała reszta razem wzieta

hahaha
hahaha
3 lata temu
Reply to  Milka

40 milionów nie obiecał 🙂

fuj
fuj
3 lata temu
Reply to  Aldona

Zamiana gorszych na jeszcze gorszych 🙂 🙂

MłAWIAK
MłAWIAK
3 lata temu

BRAWO PIS .!!!!! Mława jest z Wami.

dzidek--z bliska
dzidek--z bliska
3 lata temu
Reply to  MłAWIAK

Przyjmij zasadę pisowski nieuku, że powinieneś wypowiadać się w liczbie pojedyńczej a nie mnogiej, bo ja na tych śpiących rycerzy i odnowicieli nie głosowałem

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu

PiS rządzi w całej Mławie i powiecie. Cieszmy się wszyscy i radujmy. Teraz będzie tylko lepiej. Brawo dla wszystkich którzy się przyczynili do tego. Pozdrowienia dla wyborców.

rozsądek
rozsądek
3 lata temu
Reply to  Jarząbek

Tylko miasta duże – i nie tylko -mądre.

Pkt
Pkt
3 lata temu

Dramat. Przed każdą Sesją będzie teraz modlitwa

Ewka
Ewka
3 lata temu
Reply to  Pkt

DO PKT .niech by była tylko czy szczera MODLITWA….

Wiara
Wiara
3 lata temu
Reply to  Pkt

Gdyby wynikała z głęokiej wiary to i nich tam, ale z obłudy i pozornictwa to budzi niechęć.

Andrew
Andrew
3 lata temu

Ze zdrajcami na śmietnik historii.

Mlawiak
Mlawiak
3 lata temu
Reply to  Andrew

TAK JEST ANDREW.

prawda
prawda
3 lata temu
Reply to  Andrew

Puk puk w puste czoło 🙂 🙂

haha
haha
3 lata temu

no i zafundowała nam „dobra zmiana” odgrzewane kotlety

Marekk
Marekk
3 lata temu

Pan Jankowski wczoraj koalicja z PSL a dziś PiS…ludzie trochę honoru. Głosowałem na Pana ale nigdy nie na pis!!! Czuję się oszukany!

Nemo
Nemo
3 lata temu

Starostą został radny Jerzy Rakowski.
Czyli wszyscy będziemy mieszkańcami Zatorza 🙂

Zawiedziony
Zawiedziony
3 lata temu

Jaki k…tajne głosowanie, toż to wytyczne z góry podparte głosem kleru i kilku nawiedzonych…Czekają nas rządy ludzi, którzy nawet samodzielnie wybrać nie potrafią!

Suweren
Suweren
3 lata temu

Ale numer. A gdzie jest w tym wszystkim Pan Marek Kiełbiński ? Kandydat na na burmistrza nie został ani starostą (a powinien, jako głównodowodzący mławskim PiS-em, który przejął władze w Powiecie), ani wiceprzewodniczącym Rady Miasta, ani wiceprzewodniczącym Rady Miasta. Powinien przynajmniej zostać wiceburmistrzem lub sekretarzem (jest wolny wakat), wszak wiadomo, że PiS miał układ z naszym włodarzem przeciwko PSL. Facetowi pozostał tylko na otarcie łez stołeczek radnego. To jest całe oblicze PiS-u. Wygryźli własnego, lokalnego przywódcę. A tak się starał, wystawał pod namiotem i zbierał podpisy w sprawie likwidacji Straży Miejskiej, spotykał się z Zatorzanami. Nic nie pomogło. Przegrał z własnymi ludźmi. Pan Michał Pol, jak widać zaczyna przejmować inicjatywę i za moment stanie na czele mławskiego PiS-u, a Panu Markowi pozostanie stwierdzenie ,,I Ty Brutusie przeciwko mnie ?”. Żal Pana Marka, ale taka jest rzeczywistość. Kandydatem na burmistrza był kiepskim, ale jakiś stołek to mu się należał. Obciach na całego. Wygrali starzy wyjadacze.

Mlawiak
Mlawiak
3 lata temu
Reply to  Suweren

DOBRZE POWIEDZIANE STARZY WYJADACZE…

Jaga
Jaga
3 lata temu

SUPER

Skandal
Skandal
3 lata temu

Skandal !!
Osorbiście głosowałem na Komitet Pana Sławomira Kowalewskiego, jestem osoba ktore krytycznie odnosi sie do rządów PiS oraz strategii działania tego ugrupowania ! Jestem rozczarowany postawa Pana Zejera i Jankowskiego !!!

Jako potencjalny wyborca PiS rownież nie byłbym zadowolony gdyby weszli w koalicje z PO, ponieważ w głównej mierze elektorat Pana Kowalewskiego to wyborcy liberalni sprzeciwiający sie totalitarnym rządom PiSu!

Przedsiebiorca
Przedsiebiorca
3 lata temu

Ludzie Kochani! Sławomir Kowalewski ma koalicje z PiS w miescie i powiecie? Toz to jego ostatnia kadencja. Zdradzil swoich wyborcow z centrum i lewicy. Nigdy wuecej na niego nie zaglosuje. Wyborcy PO ilewicy mam nadzieje, ze zrobia to samo! Ukryty pisowiec!

Mlawiak
Mlawiak
3 lata temu
Reply to  Przedsiebiorca

A ja zagłosuje na PiS a w życiu nie na kowala i zależy na jakich ludzi z pisu…

dzidek z bliska
dzidek z bliska
3 lata temu

Brawo PiS. Brawo panie Rakowski. W koncu zmiany w starostwie na plus. Prosze sie nie przejmowac ,jestesmy z wami.

źal naszej poęknej Ojczyzny
źal naszej poęknej Ojczyzny
3 lata temu

Popatrz dziadku, co zrobili z Polską. Jeśli coś rozumiesz bez propagandówki.

Huehue
Huehue
3 lata temu

Coś czuję że zaraz wybuchnie płacz na tym portalu jak PiS pokaże swoje prawdziwe oblicze i zacznie wciskać na stołki swoich działaczy huehue

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
3 lata temu
Reply to  Huehue

A bo waszych dzialaczy to mozna tak bo wasi dzialacze i cala reszta to ok tak jak chcesz zobaczyc ich kulture i fachowosc to zapraszam do wydziału komunikacji

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
3 lata temu

Po komentarzach widac ze zal ……ściska i strachem powidło po urzędach to przynajmniej tu sobie odreagujecie po dzisiejszum stresie
Koniec klanu

dzidek z bliska
dzidek z bliska
3 lata temu

Jesteś w błędzie dopiero teraz zobaczysz co to jest KLAN.

anonim
anonim
3 lata temu

Nie sadz sie dziadzia bo pekniesz tyle tylko ze sie nabzdyczysz i glupot popiszesz PiS juz rządzi i teraz to mozesz nawet na glowie stanac po was juz pozamiatane

Ewka
Ewka
3 lata temu

PiS a PiS to też różnica młodych tlumia a sami się lansują ale to tylko mlawiaki tak potrafia zamiast ustąpić miejsca młodym ludziom to jeszcze mało para stanowisk.

Marcin
Marcin
3 lata temu
Reply to  Ewka

To prawda w Pisie też są młodzi ale na stolkach sami starzy. Dajcie coś młodym. Lepsza zmiana.

159
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x