Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
meblolux

PiS całkowicie przejął władzę w powiecie


Stoją od lewej: Witold Okumski, Krystyna Zając, Jerzy Rakowski, Jan Łukasik, Zbigniew Markiewicz i Jolanta Karpińska


Jerzy Rakowski starostą, Zbigniew Markiewicz wicestarostą, Jan Łukasik przewodniczącym rady powiatu – taki jest wynik tajnych głosowań w sprawie wyboru osób na najważniejsze funkcje w powiecie.

Wiceprzewodniczącymi rady zostali wybrani Barbara Stańczak (PiS) i Piotr Jankowski (KWW Sławomira Kowalewskiego). Radni PiS zdominowali też pięcioosobowy zarząd powiatu. Znaleźli się w nim radni: Jolanta Karpińska, Witold Okumski i Krystyna Zając.

Zarówno przewodniczącego rady jak i starostę oraz pozostałych członków zarządu wybiera się w głosowaniu tajnym zwykłą większością głosów. Oznacza to, że zaproponowani kandydaci musieli uzyskać co najmniej 10 głosów. Przewodniczący Łukasik uzyskał tych głosów 18, przy jednym przeciwnym. Takim samym stosunkiem głosów została wybrana wiceprzewodnicząca Stańczak , wiceprzewodniczący Jankowski otrzymał poparcie wszystkich 19 radnych.

W głosowaniu na starostę Jerzy Rakowski otrzymał 14 głosów przy pięciu przeciwnych. Za kandydaturą Zbigniewa Markiewicza na wicestarostę zagłosowało 11 radnych, ośmiu było przeciwnych wyborowi. Jolanta Karpińska została wybrana stosunkiem głosów 13 za 6 przeciw, Witold Okumski 12 za i 7 przeciw  oraz Krystyna Zając 13 głosami za przy 6 przeciw.

Końcówkę sesji pierwszego posiedzenia rady zakończyły wystąpienia nowo wybranego starosty Jerzego Rakowskiego i ustępującego Włodzimierza Wojnarowskiego.

– Chcę zadeklarować solidną pracę i współpracę oraz zasadę pomocniczości, szczególnie we współpracy z gminami. Myślę, że mimo wszystko dobrze będzie się też układać współpraca z samorządem województwa. Liczę na współpracę z radnymi niezależnie czy z koalicji, czy opozycji – mówił starosta Rakowski. Wraz z przewodniczącym Łukasikiem podziękowali ustępującemu staroście i zarządowi.

Z kolei radny Włodzimierz Wojnarowski przez 16 lat sprawujący funkcję starosty zaznaczył, że to PiS wygrał wybory i wspólnie z radnymi z komitetu Sławomira Kowalewskiego i radnym z Kukiz’15 będzie sprawować władzę. Pogratulował radnym zdobytych mandatów i podziękował współpracownikom i kierownikom jednostek powiatowych i wyraził nadzieję, że powiat nadal będzie się rozwijał.

Wypowiedź starosty co do współrządzenia w koalicji sprostował radny Tomasz Chodubski.

– Mój udział w radzie jest oczywisty, ale koalicja która powstała jest bez mojego udziału – podkreślił radny Chodubski.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

152
KOMENTARZE

avatar
1500
Bolo
Gość
Bolo

A gdzie Jankowski? Wstydził się stanąć do zdjęcia??

Mitu
Gość
Mitu

a mówi się , że PSL jest jak chorągiewka! A Jankowski to nie? Najpierw grzecznie łapke podnosił z PSL, teraz z PIS. Kto wiedział, że głosując na Jankowskiego Piotra do powiatu głosuje na pisowską koalicję. Wstydu nie ma

OBSERWUJĄCY
Gość
OBSERWUJĄCY

KTO BĘDZIE DYREKTOREM WYDZIAŁU ROLNICTWA W STAROSTWIE, KTO SEKRETARZEM A KTO DYREKTOREM HALI SPORTOWEJ? MYŚLĘ, ŻE PANI DYREKTOR OŚWIATY TEŻ NA TRAWKĘ… UPS NA ŚNIEG W OBECNEJ PORZE ROKU

dzidek z bliska
Gość
dzidek z bliska

Szanowny Panie STAROSTO Rakowski, patrząc na to zdjęcie i ekipę z którą przyjdzie Panu rządzić w Powiecie, to mogę tylko wyrazić Panu WSPÓŁCZUCIE, bo z tą ekipą wpadł Pan jak śliwka w kompot. CZEKA PANA MOC PRACY!!! no ale cóż to Pański wybór.

Mławianin
Gość
Mławianin

Panie Antczak , dziękujemy za rozbicie PSL -u !!!

Obywatel39
Gość
Obywatel39

Pamiętajcie-Starostwo powiatu nie tylko rządzi miastem,ale i również powiatem-jakby ktos nie wiedział…! Może będzie wkoncu chodnik na kalkowce.. (?).

Piotr J
Gość
Piotr J

Czy przeciwko Panu Markiewiczowi nie toczyło sie postępowanie karne a jego sprawa dotyczyła kradzieży rurki (de facto czy Pan Rakowski nie pracował w ograbionej przez Pana Markiewicza jednostce) jednak sprawa została warunkowo umożona z tytułu nieznacznej społecznej szkodliwości czynu ? Mogę sie mylić, ale taka osoba nie moze legitymować sie nieskazitelnym charakterem! Nie ma mojej zgody aby karykatura męża stanu reprezentowała powiat. Szczyt hipokryzji i podwójnych standardów.

every
Gość
every

Dodać do tego jego rozżalenie po przegranych wyborach i stracie stołka w starostwie czego efektem było bezpodstawne oskarżanie Wojnarowskiego, to już w ogóle dyskredytuje tego człowieka.
Już raz był wicestarostą i znów to samo.
Podobno nie wchodzi się dwa razy do tej samej wody.
Współczuję pracownikom Starostwa.

Next
Gość
Next

DO PIOTR J kradzież a co tam . Nie takie RURY KRADNA . WIELKA KASA IDZIE .

Szymek Z
Gość
Szymek Z

Przypomnijmy, że w lipcu 2002 r. Sąd Rejonowy w Mławie uznał Z. Markiewicza za winnego „doprowadzenia do zniszczenia w świecie roślinnym w znacznych rozmiarach” (4,35 ha). Wicestarostę skazał na rok pozbawienia wolności (w zawieszeniu na 2 lata) i 1000 złotych grzywny.
Później sąd apelacyjny uznał apelacje za zasada co prawda ale to pokazuje w jaki sposób oraz o czyje interesy dba Pan Markiewicz. W mojej ocenie ten człowiek NIE jest godny żeby piastowac jakiekolwiek funkcje publiczne

Piotr J
Gość
Piotr J

Kontynuując aby zastosować tego typu instytucje prawa karnego tj. Warunkowo umorzyć postępowanie musza zastać spełnione m.in następujące przesłanki:
Wina i szkodliwość czynu nie są znaczne.
Okoliczności jego popełnienia nie budzą wątpliwości. To tak ad vocem do mojej poprzedniej wiadomości. Także nie mam pytań ….

Janek
Gość
Janek

Kowalewski zdradzil wyborcow PO i lewicy. Zawiazal koalicje z PiS.

Anonim
Gość
Anonim

Kowalewski kogoś zdradził? Jasiu, Kowalewski zawsze pilnuje tego żeby mieć korzyść z danego układu. Gdzie nie ma korzyści, tam nie ma i przyjaźni.

prosto_w_nik
Gość
prosto_w_nik

Dobre, ,,PiS całkowicie przejął władzę w powiecie” w rubryce ,,NA SYGNALE” :))))

every
Gość
every

Teraz Pan Markiewicz się odegra na PSL, prawda? Nie udało się Wojnarowskiego załatwić po przegranych wyborach, to teraz jest okazja.
Przytoczę pewien cytat z 2005 roku:
„Zbigniew Markiewicz nadal jest jednak pewny swego. Nie ukrywa zresztą rozżalenia. Przegrał ostatnie wybory, jest bezrobotny: – Nie mam szans na pracę w żadnej placówce prowadzonej przez powiat – mówi.”
Teraz ma Pan szansę pozwalniać wszystkich, którzy mają coś wspólnego z PSL albo tylko byli zatrudnieni w czasie kilku kadencji Wojnarowskiego.
To co Pan wymyślił o Wojnarowskim, to brzmi jak żart, a dokonywał Pan lustracji, która spaliła na panewkach.

Ktoś
Gość
Ktoś

Proponuję aby wszystkie wiadomości dotyczące polityki były umieszczane w tym dziale niezależnie od opcji politycznych bo tutaj moim zdaniem najlepiej pasują

Mieszkaniec 42
Gość
Mieszkaniec 42

Brawo! Może się coś uda zmienić teraz…. Zmiana na lepsze…! Panie Markiewicz-Pan nie zapomina, tego się trzymamy..!

dzidek
Gość
dzidek

A wojt Dzierzgowa jakis zalamany. Nie przeszedl jego idol. Brak wplywu sie skonczylo.

dzidek--z bliska
Gość
dzidek--z bliska

oczywiście z postem prezentuje swe przemyslenia dzidek–baran. Pierwszy IDIOTA w Mławie i Powiecie.

na prawo
Gość
na prawo

Skandal …. Pan Okumski z największą liczbą głosów ….. nie został należycie potraktowany …. ale na układy nie ma rady …. PIS (a dokładniej politycy z wyższych instancji) sromotnie przegrają …

Bidna Mławo
Gość
Bidna Mławo

Nie dość że PiS, to średnia wieku emerytalna 🙂 🙂

M. M.
Gość
M. M.

Niech nowe władze zainteresują się wynagrodzeniami pracowników samorządu powiatowego. Może nowa władza zobaczy że są one bardzo niskie w porównaniu do obecnych realiów i pracownicy otrzymają godziwe place za wykonywaną pracę.

Mały
Gość
Mały

Okumski zawsze niezadowolony był z ilości remontu dróg w naszym powiecie. Ciekawe, jak teraz to ulepszy będąc w zarządzie

Klaudiusz
Gość
Klaudiusz

Ciężko się nie zgodzić z tym wpisem. Jeśli wynagrodzenia w samorządzie obniży się o połowę to będą bardziej odpowiadać współczesnym realiom. A jeśli komuś się to nie podoba zawsze może zmienić pracę na lepszą bo rynek pracy w Mławie na pewno potrzebuje takich specjalistów jak pracownicy samorządów.

yty
Gość
yty

Czytanie ze zrozumieniem. Jak Pan chce obniżyć wynagrodzenia o połowę jeżeli pracownicy zarabiają najniższą krajową ?

Rysiu
Gość
Rysiu

Jasne pani Aniu K. Na pewno PIS da Ci podwyżkę. Teraz obserwuj konto

Olka
Gość
Olka

Niech pracownicy starostwa spojrzą realnie na swoje szanse dalszej pracy w Starostwie i niech lepiej zaczynają poszukiwać nowej pracy, a nie zaczynają liczyć na podwyżki – wasz czas minął tak i Wojnarowskiego.

Media
Gość
Media

DO M M naipierw popatrzymy na prace tych ludzi potem PODWYZKI.

Tomek
Gość
Tomek

Rozumiem ze stara ruda Mar…a nie ma komu donosić to chyba czas się pakować! Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka!

Mirka
Gość
Mirka

Tomek, czy piszesz o tej rudej (wymoderowano..) z budynku Star…a na 2 piętrze? Pewnie już spakowana ta ruda żmija. Jej zachowanie jest obrzydliwe. Chyba jej odejście najbardziej nas cieszy! Czas Twoich mądrości zakończony. Żegnamy, żeby nie powiedzieć w…n!

Mówimy
Gość
Mówimy

Ruda donosicielka…Ale jaja

sedno
Gość
sedno

Przecież w starostwie można odnieść wrażenie, że wielu ludzi pracuje za karę…

dociekliwy
Gość
dociekliwy

Pan były starosta chyba pomylił się w obliczeniach: jeden radny z PSLu musiał oddać swój głos na nowego starostę Rakowskiego, otrzymał on 14 głosów ZA, a 5 głosów przeciw, a radnych z PSLu jest 6 🙂 czyli PSL też jest w koalicji z PiSem 🙂

Oli
Gość
Oli

Powoli wychodzą na jaw kłamstwa PiS proszę przyszykowac się na podwyższenie cen prądu o 30% od stycznia 2019. Plac ciemny Ludu

Next
Gość
Next

A to podwyzka pradu to wina PiS aaa dobrze wiedzieć bo myślałam że PO podpisało kilka lat temu do 2020 dokumencik

Marta
Gość
Marta

Ale teraz rzadzi PIS to niech coś z tymi rosnącymi cenami zrobi, a nie tylko umie 500+ rozdawac.

Ewka
Gość
Ewka

Do Marta Tak PiS zrobi wszystkooo juuzzz.

Wku...y na pis
Gość
Wku...y na pis

Next a to Pis dokumenciku nie umie zmienic? Konstytucje zmienił to i jakis dokumencik o podwyżkach niech zmieni

Next
Gość
Next

WIDZĘ ŻE ZNASZ SIĘ NA POLITYCE PEWNYCH RZECZY NIE DA SIĘ SZYBKO ODKRĘCIĆ a500+ super ludzie mają pomóc jak w innych krajach jest to od wieku.

set
Gość
set

Będą też rekompensaty za podwyżki… !

Pisior
Gość
Pisior

Ja juz się zapisałem do PiS. Dla człowieka po podstawówce i od wielu lat bezrobotnego jest to ogromna szansa. Jutro składam podanie o powierzenie mi jakiegoś stanowiska. Obojętnie – gmina, powiat, województwo, jakaś spółka państwowa, prezes banku (może kupię bank za 1 zł – dzięki PiS mnie na to stać). Super PiS, tak trzymać. Rodzina i koledzy na swoim 😉

PiS
Gość
PiS

I tak cie nie przyjma. Pierwszych lepszych z lapanki nie biora. Czlonkowstwo w PiS to nie kariera.

Pisior
Gość
Pisior

Jak to nie kariera. Patrząc na postępowanie kolegów i koleżanek z PiS oraz ich nominacje i stanowiska nikt chyba nie ma złudzeń. Idąc tokiem myślenia Beaty Szydło śmiem twierdzić – przecież nam się to wszystko należy. Wystarczy tylko być miernym, ale wiernym. Przykład Misiewicza, który robił karierę za rządów Antka chyba jest dobitnym przykładem.

Olka
Gość
Olka

Mówią, że nadzieja to matka głupich, ale każda matka kocha swoje dzieci, ale w tym wypadku skończę powiedzenie na „nadzieja to matka głupich”.
Czyż nie widzisz nawet po prowincjonalnej Mławie, że zwolenników PIS przybywa.
Socjal robi swoje. Ludzie dostając socjal nie zauważają co ta banda wyprawia.

Ten post miał do tyczyć wypowiedzi Pana/i o nicku „Racja”

śmiech
Gość
śmiech

Ale Ani Antka ani Misiewicza już nie ma… podobnie jak Ciebie nie będzie,..

Racja
Gość
Racja

Mam nadzieję, że ten koszmar pisowski zostanie przepędzony w parlamentarnych, bo to fatalny sort ludzi na wzór architekta tego bałaganu JK. Biedna ta nasza Polska i w kraju i na świecie.

prosto_w_nik
Gość
prosto_w_nik

Nie ma problemu. Stań do wyborów, wygraj i obejmuj stanowiska…

MławiakJ4SDs
Gość
MławiakJ4SDs

Mławianie składają podziękowania Antczakowi za rozbicie i pogonienie PSL. Brawo Panie Heniu

Gol
Gość
Gol

Oj narobił bałaganu a teraz trzeba wypić to piwo, którego się nawarzyło. Ziec tez! Kto będzie dyr Hali Sportowej? Wiecie już może?

dzidek--z bliska
Gość
dzidek--z bliska

Pan Antczak przez całą swą pracę w samorządzie cały czas robił bałagan, tak w miescie jak i w powiecie, cały czas realizował plany uzgodnione z K.K, ale zostawia po sobie pamiątki, które były jego pomysłem: FONTANNA MUŁAWA, w parku, POMNIK ś. WOJCIECHA przy ratuszu, KOSCIÓL PRZY KOPERNIKA, PASAŻ HANDLOWY, przy handlowcu, dąb pamięci katastrofy Smoleńskiej, POMNIK PAPIEŻA,. A CI RADNI MIEJSCY 2 kadencji, popełnili błąd powierzając temu Panu STANOWISKO BURMISTRZA.

realista
Gość
realista

Za rozbicie zielonych układów Brawo… To jego zasługa… Ale jest jedno ale… Teraz praca i gigantyczne wyzwania… Sejmik mazowiecki to Struzik – a tam syn byłego starosty, były starosta też podobno lubi się z marszałkiem województwa… Łatwo nie będzie – tak sądzę. Powiat z taką radą moim zdaniem będzie traktowany jak gorszy sort…

dzidek--z bliska
Gość
dzidek--z bliska

TO NORMALNE ŻE TA EKIPA PISOWSKICH GENIUSZY, którą zasilił Rakowski, na 100% BĘDZIE TRAKTOWANA, jako gorszy sort. Antczak cały czas prowadził swą wojenkę, liczył znowu na drapane, ale mu sie nie udało, nie załapał się do koalicji, chociaż w jego przypadku to jeszcze nic nie wiadomo? ale i tak bardzo dobrze że na początek jest poza koalicja..!!!

ewa
Gość
ewa

Markiewicz to ten co kiedyś będąc v-ce rurkę jakąś okradł? 🙂

Mława
Gość
Mława

Jak bysmy mieli wyciągać brudy kto i co nakradl to by się narobilo.

dzidek--z bliska
Gość
dzidek--z bliska

ewa– co za zdziwienie powinnaś wiedzieć że tacy specjaliści jak Markiewicz, to żelazny elektorat PIS, jak sama widzisz ci wyżej usadowieni nawet bank za 1 zł, chcieli kupić kłamią i łgają ile tylko wlezie, a suweren na nich głosuje no cóż dostaje za to zapłatę 500+

Next
Gość
Next

Znam BOGACZY z PO co ustawili się za 500 + A nie głosują na PiS i takim powinni ZABRACCCC….

Mlawiak
Gość
Mlawiak

Jesliowisz ze płacą to NEXT z dołu dobrze Ci powiedział.

mega
Gość
mega

Gratulacje dla Pana Rakowskiego. Wybór właściwy i słuszny.

Janina
Gość
Janina

Szkoda, ze pana Piotra Olszewskiego do zarzadu starostwa nie wybrali.

Ewka
Gość
Ewka

DO JANINA hahaha

Gmina
Gość
Gmina

A gdzie jest ten wieczny Warecki z Wieczfni? Wielki przegrany. Pycha go zrzarła.

realista
Gość
realista

Jest na emeryturze…. chyba…. tak deklarował….

Milka
Gość
Milka

Tak jak mówił przez ostatni rok, przeszedł na emeryturę. Normalną, a nie tak jak Wiśniewski ze starostwa , „wcześniejszą” po 3 już latach jej pobierania. Na siłę na żadnym stołku się nie trzymał. A swoją drogą, w radzie powiatu, jest aż 10 radnych, którzy mieli słabsze poparcie niż p.Warecki, ale są radnymi dzięki systemowi wyborczemu… Nie głosujemy na ludzi, tylko na partię nadal…

Obiektywny
Gość
Obiektywny

Mafia, zgnilizna. Zarowno Wojnarowski jak i Ralowdki juz byli tyle lat u rzadów i niczym się nie wykazali

wyborca
Gość
wyborca

Jestem szczęśliwym Polakiem. Nareszcie odpowiedni ludzie na odpowiednim miejscu. A kto sądzi inaczej to już jego kłopot. Liczą się fakty!!!

Tak jest
Gość
Tak jest

Jak to mało niektórym do szczęcia potrzeba 🙂
Nie wiem jacy to są ludzie, ale już sam fakt, że są z PiSu świdczy o tym, że z normalnością i rozumem nic wspólnego nie mają.

obiektywny
Gość
obiektywny

Pan Zbrzezny będzie wice burmistrzem. To dobry człowiek. Gratulujemy.

Janek
Gość
Janek

Możecie pisać co chcecie. My rządzimy przez najbliższe 5 lat i nic tego nie zmieni. Miasto i powiat jest nasz. Koniec kropka. Jesteście sfrustrowani to wiemy, ale nic już na to nie poradzicie.

no coś takiego :)
Gość
no coś takiego :)

Miasto i powiat należy do wszystkich nie tylko do Misiewiczów. Ten komentarz mówi sam za siebie kim jesteście.

Patriota
Gość
Patriota

Gratulacje dla Pana Rakowskiego. Wielkim przegranym tych wyborów jest kandydat na burmistrza – pan Marek Kiełbiński. Wielkie nadzieje i marny koniec. Wszyscy pisowcy się ustawili, tylko nie on. Wyrazy współczucia.

Mariusz
Gość
Mariusz

Jeszcze się nie zdziw jeśli chodzi o pana Kielbinskiego 🙂

Patriota
Gość
Patriota

Taaaa. A niby co ma mnie zdziwić. Stanowiska już podzielone bez udziała Pana Marka. Marszałkiem sejmiku też już nie będzie. Chyba, że w przyszłości zastąpi Adriana, przepraszam p. Dudę. Prawda jest taka, że ciągnął całą kampanię, wypromował p. Pola, osiągnął dobry wynik w wyborach, dzięki niemu PiS zgarnął powiat i ma w-ce przewodniczącego w Radzie Miasta. Po tym wszystkim ograli go koledzy z partii i dostał kopniaka w 4 litery. Przykre. Ciekawe, czy przejdzie do PO. w końcu był jej założycielem w Mławie.

Mariusz
Gość
Mariusz

Do Patryiota: pożyjemy zobaczymy he he

Wszystko przed nim
Gość
Wszystko przed nim

Na prezydenta zastartuje 🙂 Dada wstyd przynosi 🙂

Sprawiedliwość
Gość
Sprawiedliwość

Ot i nie ustawił się. Hahaha.
Dzięki Bogu 🙂

Ewka
Gość
Ewka

DO PATRIOTA .PRAWDXIWY PATRIOTA PODEJRXEWAM PISOWIEC NO GRATULUJĘ RAKOWI A NA DRUGIEGO MSCIWOSC taka jestcwlasnie świńska rzeczywistość LUDZIE SOBIE WILKAMI a jaki rakowski PISOWIEC wszedł w to dla kkassy

nareście
Gość
nareście

Dość Wojnarowskiego ludzi miał za nic jestem tego przykładem

Janusz N
Gość
Janusz N

W życiu nie zjadłeś tylu frytek, ilu ludziom pomógł Pan Wojnaowski. Nieudaczniku.

JFK
Gość
JFK

Patrz w urzedach he he

jaaa
Gość
jaaa

Mieszkańcom Nosarzewa i okolic zapewne :]

Mława
Gość
Mława

Tak pomógł nawet wykształcenia nie trzeba było …

Mieszkanka
Gość
Mieszkanka

Co wy macie do radnej Karpińskiej wszyscy chcecie żeby młodzi siedzieli na stołkach więc jest. A poza tym żal wam ściska… że ma zdjęcie z Dudą? Poprosili ją to pojechała zacznijcie myśleć ludzie. Ja się cieszę z jej wygranej

Wstyd
Gość
Wstyd

Zdjęcie z Dudą, to obciach. Odciąłbym, gdyby mnie to spotkało.

Next
Gość
Next

Do Mieszkanka.Prosze pani ludzie sa sobie wilkami Ale dobrze by było gdyby stała obok innych ludzi z pisu…

Anonimowo
Gość
Anonimowo

W końcu siwo brody odszedł w niepamięć z niesmakiem teraz zrobić też porządek w PINB w Mławie Panie Starosto Rakowski

MARTA
Gość
MARTA

Tylko nie taki jak w Wod-Kanie. Bo tam balagan jakiego nie ma nigdzie indziej. A podejscie do petenta zenujace!!!!

dzidek--z bliska
Gość
dzidek--z bliska

Bałagan to widać że masz we własnej głowie, skoro piszesz ,takie bzdury o WOD-KAN, JAK NIE PŁACIŁAŚ za wodę to teraz masz problemy, ale pomyj na tą firmę nie wylewaj, bo jestes w błędzie.

MARTA
Gość
MARTA

Problem polegał na należytym dopełnienie obowiązków przez Wod Kan. I braku elementarnej wiedzy w zakresie przyłączenia wody. Prawie każdy kto musiał zrobić przyłącze wie o czym pisze, no chyba że załatwiał temat po znajomości 🙂

Aldona
Gość
Aldona

Ale jazgot hehe czyżby szykowaly się jakieś roszady stanowisk obsadzonych przez rodzinę PSL w starostwie. Widać że boli i ma boleć. Psl nie miał senrymwntow. Mam nadzieję że jeszcze w Sejmiku Mazowieckim Was oognają bo też niewiele brakuje i ta koalicja runie

Milka
Gość
Milka

Niestety nie runęła. Struzik nadal marszałkiem, zastępcy z PO. Zbyt słabo PIS przekonywal tego jednego bezpartyjnego…

JFK
Gość
JFK

Slaby pis ma tyle co cała reszta razem wzieta

hahaha
Gość
hahaha

40 milionów nie obiecał 🙂

fuj
Gość
fuj

Zamiana gorszych na jeszcze gorszych 🙂 🙂

MłAWIAK
Gość
MłAWIAK

BRAWO PIS .!!!!! Mława jest z Wami.

dzidek--z bliska
Gość
dzidek--z bliska

Przyjmij zasadę pisowski nieuku, że powinieneś wypowiadać się w liczbie pojedyńczej a nie mnogiej, bo ja na tych śpiących rycerzy i odnowicieli nie głosowałem

Jarząbek
Gość
Jarząbek

PiS rządzi w całej Mławie i powiecie. Cieszmy się wszyscy i radujmy. Teraz będzie tylko lepiej. Brawo dla wszystkich którzy się przyczynili do tego. Pozdrowienia dla wyborców.

rozsądek
Gość
rozsądek

Tylko miasta duże – i nie tylko -mądre.

Pkt
Gość
Pkt

Dramat. Przed każdą Sesją będzie teraz modlitwa

Ewka
Gość
Ewka

DO PKT .niech by była tylko czy szczera MODLITWA….

Wiara
Gość
Wiara

Gdyby wynikała z głęokiej wiary to i nich tam, ale z obłudy i pozornictwa to budzi niechęć.

Andrew
Gość
Andrew

Ze zdrajcami na śmietnik historii.

Mlawiak
Gość
Mlawiak

TAK JEST ANDREW.

prawda
Gość
prawda

Puk puk w puste czoło 🙂 🙂

haha
Gość
haha

no i zafundowała nam „dobra zmiana” odgrzewane kotlety

Marekk
Gość
Marekk

Pan Jankowski wczoraj koalicja z PSL a dziś PiS…ludzie trochę honoru. Głosowałem na Pana ale nigdy nie na pis!!! Czuję się oszukany!

Nemo
Gość
Nemo

Starostą został radny Jerzy Rakowski.
Czyli wszyscy będziemy mieszkańcami Zatorza 🙂

Zawiedziony
Gość
Zawiedziony

Jaki k…tajne głosowanie, toż to wytyczne z góry podparte głosem kleru i kilku nawiedzonych…Czekają nas rządy ludzi, którzy nawet samodzielnie wybrać nie potrafią!

Suweren
Gość
Suweren

Ale numer. A gdzie jest w tym wszystkim Pan Marek Kiełbiński ? Kandydat na na burmistrza nie został ani starostą (a powinien, jako głównodowodzący mławskim PiS-em, który przejął władze w Powiecie), ani wiceprzewodniczącym Rady Miasta, ani wiceprzewodniczącym Rady Miasta. Powinien przynajmniej zostać wiceburmistrzem lub sekretarzem (jest wolny wakat), wszak wiadomo, że PiS miał układ z naszym włodarzem przeciwko PSL. Facetowi pozostał tylko na otarcie łez stołeczek radnego. To jest całe oblicze PiS-u. Wygryźli własnego, lokalnego przywódcę. A tak się starał, wystawał pod namiotem i zbierał podpisy w sprawie likwidacji Straży Miejskiej, spotykał się z Zatorzanami. Nic nie pomogło. Przegrał z… Czytaj więcej »

Mlawiak
Gość
Mlawiak

DOBRZE POWIEDZIANE STARZY WYJADACZE…

Jaga
Gość
Jaga

SUPER

Skandal
Gość
Skandal

Skandal !!
Osorbiście głosowałem na Komitet Pana Sławomira Kowalewskiego, jestem osoba ktore krytycznie odnosi sie do rządów PiS oraz strategii działania tego ugrupowania ! Jestem rozczarowany postawa Pana Zejera i Jankowskiego !!!

Jako potencjalny wyborca PiS rownież nie byłbym zadowolony gdyby weszli w koalicje z PO, ponieważ w głównej mierze elektorat Pana Kowalewskiego to wyborcy liberalni sprzeciwiający sie totalitarnym rządom PiSu!

Przedsiebiorca
Gość
Przedsiebiorca

Ludzie Kochani! Sławomir Kowalewski ma koalicje z PiS w miescie i powiecie? Toz to jego ostatnia kadencja. Zdradzil swoich wyborcow z centrum i lewicy. Nigdy wuecej na niego nie zaglosuje. Wyborcy PO ilewicy mam nadzieje, ze zrobia to samo! Ukryty pisowiec!

Mlawiak
Gość
Mlawiak

A ja zagłosuje na PiS a w życiu nie na kowala i zależy na jakich ludzi z pisu…

dzidek z bliska
Gość
dzidek z bliska

Brawo PiS. Brawo panie Rakowski. W koncu zmiany w starostwie na plus. Prosze sie nie przejmowac ,jestesmy z wami.

źal naszej poęknej Ojczyzny
Gość
źal naszej poęknej Ojczyzny

Popatrz dziadku, co zrobili z Polską. Jeśli coś rozumiesz bez propagandówki.

Huehue
Gość
Huehue

Coś czuję że zaraz wybuchnie płacz na tym portalu jak PiS pokaże swoje prawdziwe oblicze i zacznie wciskać na stołki swoich działaczy huehue

Mieszkaniec sztuk 1
Gość
Mieszkaniec sztuk 1

A bo waszych dzialaczy to mozna tak bo wasi dzialacze i cala reszta to ok tak jak chcesz zobaczyc ich kulture i fachowosc to zapraszam do wydziału komunikacji

Mieszkaniec sztuk 1
Gość
Mieszkaniec sztuk 1

Po komentarzach widac ze zal ……ściska i strachem powidło po urzędach to przynajmniej tu sobie odreagujecie po dzisiejszum stresie
Koniec klanu

dzidek z bliska
Gość
dzidek z bliska

Jesteś w błędzie dopiero teraz zobaczysz co to jest KLAN.

anonim
Gość
anonim

Nie sadz sie dziadzia bo pekniesz tyle tylko ze sie nabzdyczysz i glupot popiszesz PiS juz rządzi i teraz to mozesz nawet na glowie stanac po was juz pozamiatane

Ewka
Gość
Ewka

PiS a PiS to też różnica młodych tlumia a sami się lansują ale to tylko mlawiaki tak potrafia zamiast ustąpić miejsca młodym ludziom to jeszcze mało para stanowisk.

Marcin
Gość
Marcin

To prawda w Pisie też są młodzi ale na stolkach sami starzy. Dajcie coś młodym. Lepsza zmiana.

Anonim
Gość
Anonim

Radna Karpińska, to powinna się gdzieś schować z tą swoją miną kota s..go na puszczę, a nie pchać się za stół prezydialny.
Kilogram cytryn zżar.a czy co?

dzidek z bliska
Gość
dzidek z bliska

Niezła ale trafna ocena , tej radnej, ale powinieneś wiedzieć, że Pani Karpińska tą minę,tego srajacego kota na puszczy, przyswoiła sobie ze spotkania z Dudą, to jego firmowa mina, a zdjęcie z tego spotkania będzie wisiało na sali obrad STAROSTWA. Sam się zastanawiam, dlaczego nasze miasto Mławę spotkała taka przykrość, z wyborem tej pisowskiej ARMADY., a tak to sie dzieje skoro 11,ooo tys. wyborców nie zagłosowało,

Milka
Gość
Milka

Na pewno nie będzie gorsza niż słynna p. Sylwia 😉

Anna
Gość
Anna

To bardzo miła dziewczyna. Gratuluję Jej z całego serca.

dzidek--z bliska
Gość
dzidek--z bliska

NO TAK SWÓJ SWOJEGO ZAWSZE POZNA

Niezależny
Gość
Niezależny

Anonimie, Jola to super babka. Ona z takimi jak Ty się nie zadaje. My się bardzo cieszymy, że jest w Zarządzie Powiatu. Będzie dobra Radną.

Anonim
Gość
Anonim

Ja się z takimi jak ona nie zadaję.

Mówimy
Gość
Mówimy

Na tych miejscach widzę zupełnie innych młodych ludzi a nie dziadki chlapajace kasę dla wnuckow i źon co do innej roboty niż …się nie nadają.