Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Jeśli chcesz ufundować Szlachetną Paczkę, musisz się pospieszyć


W sobotę 17 listopada 2018r. otwarto bazę rodzin, którą wesprze Szlachetna Paczka. Są tam rodziny z całej Polski, ale 26 jest z naszego terenu. Jeżeli chcesz ufundować paczkę dla którejś z nich, musisz się pospieszyć. W ciągu tylko dwóch dni ponad połowa rodzin już znalazła swoich darczyńców.


Otwarcie bazy z rodzinami w akcji Szlachetna Paczka było okazją do zorganizowania w Warszawie marszu pod hasłem „Lubię ludzi”. Byli na nim też nasi mławscy SuperW. W trakcie marszu wolontariusze z województwa mazowieckiego zachęcali do włączenia się w pomoc potrzebującym.

Do udziału w akcji w rejonie mławskim zakwalifikowało się 26 rodzin, z czego na chwilę obecną 16  już znalazło swoich darczyńców. Nadal jednak szukamy osób, które będą chciały wesprzeć potrzebujące rodziny.

Jak zrobić paczkę?

Aby wybrać rodzinę:

  1. Wejdź na stronę szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny. Pierwszym krokiem będzie wybór okolicy, w której chcesz pomagać.
  2. Zapoznaj się z opisami rodzin na stronie i wybierz tę, której chcesz pomóc. Upewnij się, że jesteś w stanie spełnić jej wszystkie 3 podstawowe potrzeby.
  3. Możesz zaprosić do przygotowania paczki znajomych, rodzinę czy współpracowników – razem będzie Wam łatwiej przygotować pełną pomoc.
  4. Bądź w kontakcie z wolontariuszem, który jest opiekunem wybranej przez Ciebie rodziny. To on odpowie na wszystkie pytania i wątpliwości. Skontaktuje się z Tobą po wyborze rodziny.
  5. W czasie finału (8 i 9 grudnia 2018 roku) dostarczycie paczki do wybranego przez siebie wcześniej magazynu. Przekażecie je wolontariuszom, którzy dostarczą prezenty rodzinie.
  6. Wolontariusz poinformuje Cię o tym, jak rodzina zareagowała na paczki i przekaże Ci jej podziękowanie.

fot. nadesłane

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x