Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dzierzgowo. Marek Tkacz przewodniczącym, Sławomir Zaborowski jego zastępcą


Pierwsza sesja w nowej kadencji rady gminy Dzierzgowo, która zgodnie z postanowieniem komisarza wyborczego odbyła się w dniu wczorajszym miała na celu wybór przewodniczącego rady i jego zastępcy. Radni jednak rozszerzyli porządek i od razu ustalili też składy osobowe komisji stałych oraz podjęli uchwałę w sprawie ustalenia wysokości wynagrodzenia dla wójta Rafała Kucińskiego.


Zanim jednak radni przystąpili do wypełniania swoich obowiązków odebrali z rąk Bogumiły Sztraube – przewodniczącej Gminnej Komisji Wyborczej w Dzierzgowie zaświadczenia o wyborze na radnego, a Rafał Kuciński zaświadczenie o wyborze na wójta.

Jedynym zgłoszonym kandydatem na przewodniczącego rady był Marek Tkacz i to on został jednogłośnie wybrany. Podobnie wyglądało głosowanie w przypadku wyboru jego zastępcy. Jedynym zgłoszonym kandydatem był Sławomir Zaborowski, którego również poparli wszyscy radni.

Przewodniczący obradom rady Marek Tkacz zaproponował rozszerzenie porządku obrad sesji o punkty związane z wyborem składów osobowych komisji oraz ustalenie wynagrodzenia wójtowi. Również w tych sprawach nie było najmniejszych kontrowersji. Radni jednogłośnie podjęli stosowne uchwały.

Skład osobowy komisji stałych rady:

Komisja rewizyjna:

Czerwiński Krzysztof (przewodniczący)

Krajewski Jerzy

Bucholski Tomasz

Masłowski Ireneusz

Kwestarz Rafał

Komisja skarg wniosków i petycji:

Kacprzak Jarosław

Czerwiński Krzysztof

Balicki Andrzej

Sosnowski Jacek

Krajewski Jerzy

Komisja budżetu i finansów:

Balicki Andrzej

Sobotka Tadeusz

Kacprzak Jarosław

Tadra Robert

Cichowski Krzysztof

Komisja d/s socjalnych i gospodarki mieszkaniowej:

Rózicki Dominik

Piasecki Witold

Sosnowski Jacek

Radni jednogłośnie podjęli też uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia wójtowi Rafałowi Kucińskiemu. Podstawowe składniki wynagrodzenia pozostały nie zmienione w porównaniu do tego, które obowiązywało w poprzedniej kadencji. Wzrósł jedynie o 1% dodatek za wysługę lat. Tak więc od początku tej kadencji wynagrodzenie brutto wójta wyniesie 10039 zł.

Gmina Dzierzgowo ma również swojego radnego powiatowego. Występując na sesji radny Artur Kacprzak podziękował za wsparcie w kampanii wyborczej i zadeklarował współpracę na rzecz miejscowej społeczności.

JK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Pytanie
Pytanie
3 lata temu

A transmisja na żywo z sesji była?

Haha
Haha
3 lata temu
Reply to  Pytanie

Jak mogła być jak gmina daleko za Murzynami

Luzer
Luzer
3 lata temu

Drodzy wyborcy gminy Dzierzgowo! Co Wami kierowało, że wybraliście tych niektórych radnych?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lata temu
Reply to  Luzer

Gratulacje

Miska
Miska
3 lata temu
Reply to  Luzer

Luzer: których radnych dokładnie?? 😉

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x