Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Z uczniami o cyberprzemocy


W środę 14 listopada uczniowie z klas pierwszych Zespołu Szkół Nr 3 w Mławie rozmawiali z policjantami o zagrożeniach związanych z korzystaniem z sieci internetowej. Tematem wiodącym była „cyberprzemoc”.

Policjantka i pracownik cywilny z zespołu profilaktyki KPP w Mławie przeprowadzili spotkanie profilaktyczne w Zespole Szkół Nr 3 w Mławie. Uczniowie zapoznali się z najczęstszymi formami, jakie przybiera cyberprzemoc. Poznali także zasady bezpiecznego korzystania z Internetu tak, aby nie stać się ofiarą cyberprzemocy. Uczniowie dowiedzieli się, jak powinien zachować się świadek cyberprzemocy oraz co zrobić, gdy to my staniemy się ofiarą przy użyciu nowych technologii.

Cyberprzemoc to przemoc przy użyciu mediów elektronicznych, głównie Internetu i telefonów komórkowych. Najczęstsze jej formy to: obrażanie, wyzywanie i poniżanie przy pomocy Internetu, fotografowanie i filmowanie bez czyjejś zgody oraz publikowanie tych materiałów w sieci, a także podszywanie się pod kogoś. Skutki dla ofiar cyberprzemocy bywają często bardzo bolesne.

W trakcie spotkania młodzież otrzymała cenne wskazówki do kogo zwrócić się o pomoc i gdzie szukać wsparcia w przypadku problemów związanych z cyberprzemocą.

źródło: KPP Mława/AZ

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500