Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Powiat kończy duże inwestycje. Nowy most i nowa droga


Trwają końcowe prace przy największych tegorocznych powiatowych inwestycjach drogowych. W miejscowości Rumoka powstał zupełnie nowy obiekt mostowy wraz z drogą dojazdową, a na odcinku Dąbek – Konopki droga zyskała nową nawierzchnię asfaltową.


Realizacja obu zadań inwestycyjnych napotykała po drodze na różne trudności, poczynając od tych z jej sfinansowaniem. Składane w przetargu oferty były wyższe niż zaplanowane środki i zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku powiat musiał szukać w budżecie dodatkowych pieniędzy, aby te inwestycje zrealizować.

Droga przez Rumokę to wygodny skrót od strony Lipowca Kościelnego do trasy S7, z którego mogą korzystać również pojazdy ciężarowe. Nawierzchnia drogi na odcinku Głużek – Rumoka wykonana została w nowoczesnej technologii z mieszanki BBTM , która jest mieszanką  asfaltu z granulatem gumowym odzyskiwanym  ze zużytych opon. Taka nawierzchnia ma większą odporność na spękania w niskich temperaturach i jest bardziej sprężysta w wysokich.

Z kolei przebudowa drogi  Konopki – Dąbek ma poprawić spójność komunikacyjną i bezpieczeństwo na tym odcinku. W ramach II etapu jej przebudowy na odcinku ponad 4,5 km droga została poszerzona i zyskała nową nawierzchnię. Powstały też zjazdy na pola i do posesji, kanalizacja deszczowa oraz ponad 1,2 km chodnika w miejscowości Dąbek.

Obydwa zadania powinny być zakończone i odebrane jeszcze w tym roku.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x