Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

O młodych, mławskich bohaterach Niepodległej


W ramach obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, w Szkole Podstawowej nr 3 gościł profesor Leszek Zygner, historyk, autor wielu publikacji na temat Mławy. W czasie spotkania pan profesor zaprezentował uczniom sylwetki młodzieży zaangażowanej w walki niepodległościowe na terenie naszego miasta i okolic w oparciu o swoją książkę „Młodzi bohaterowie Niepodległej”. Opowieść była bogato zilustrowana fotografiami Mławy z początku XX wieku i nawiązywała do historycznych wydarzeń niepodległościowych w których uczestniczyli ówcześni uczniowie mławskich szkół.


Spotkanie było dla uczniów ciekawą podróżą po historii naszego regionu i przybliżyło im postacie młodych bohaterów nieugiętych w walce o odzyskanie niepodległości przez Polskę.

źródło i fot. SP 3

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x