Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Marsz dla Niepodległej


W przededniu rocznicy odzyskania niepodległości  uczniowie klas I-III uczestniczyli w biało-czerwonym marszu – Marszu dla Niepodległej. W ten sposób uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.


Zgromadzonym przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego uczniom towarzyszył podniosły nastrój. Stali wzruszeni i dumni z faktu, że są uczestnikami tak ważnego wydarzenia. Delegacja uczniów złożyła pod pomnikiem wiązankę kwiatów, oczywiście w barwach narodowych i zapaliła znicze. W krótkiej lekcji historii, Dyrektor szkoły, Pan Mariusz Lempek, przybliżył najmłodszym uczniom dzieje narodu polskiego, który przez  okres 123 lat był pozbawiony tego, co najważniejsze – Ojczyzny wolnej i bezpiecznej. A kiedy rozległ się śpiewany przez uczniów, nauczycieli i przypadkowych przechodniów Mazurek Dąbrowskiego, poczuliśmy wszyscy wyjątkowo mocno swoją przynależność narodową i kulturową. Nad naszymi głowami powiewał las biało-czerwonych chorągiewek.

KTO TY JESTEŚ? POLAK MAŁY…mogą z dumą odpowiadać najmłodsi uczniowie „siódemki”.

Źródło i fot. SP nr 7

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
z aksilb
z aksilb
2 lata temu

BRAWO !!!!!— te dzieciaki wspólnie ze swymi wychowawcami, pokazały że można zorganizować uroczysty MARSZ DLA NIEPODLEGŁEJ OJCZYZNY, wyszło to o wiele lepiej niż impreza zorganizowana prze urzędników RATUSZA, Rosną nam godni następcy.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x