Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Płetwal dla Niepodległości. Popłynął po osiem medali


W przeddzień Dnia Niepodległości reprezentanci mławskiego Płetwala wybrali się do Torunia. Wcale nie w celach turystycznych, bowiem wzięli udział w ogólnopolskich zawodach „Pływam po medal”. Wrócili do domu z ośmioma krążkami.


Wśród uczestników przeważali przedstawiciele klubów z województwa kujawsko-pomorskiego. Najwięcej laurów wywalczyła Piętnastka Bydgoszcz. W klasyfikacji medalowej wyprzedziła miejscową Ósemkę oraz Ruch Grudziądz. Mławianie jako jedyni reprezentowali Mazowsze – w  „drużynówce” uplasowali się na jedenastym miejscu.

Na najwyższy stopień podium przebili się Jan Śledziński (200 metrów stylem dowolnym) i Jan Sowiński (100 metrów klasycznym). Drugi z wymienionych pływaków sięgnął także po srebro na 50 metrów stylem dowolnym.

Drugie miejsce w swoich wyścigach, oprócz Sowińskiego, wywalczyli Julia Błażkiewicz (50 metrów stylem dowolnym – pobiła długoletni rekord klubowy), Izabela Czaplicka (50 metrów stylem motylkowym) oraz Amelia Butryn (50 metrów stylem klasycznym). Amelia dołożyła także brąz na 200 metrów stylem dowolnym – to osiągnięcie stało się także udziałem Zuzanny Deręgowskiej (100 metrów stylem grzbietowym).

Toruńska impreza była ostatnim sprawdzianem formy przed ogólnopolskimi zawodami o puchar burmistrza Mławy (17-18 listopada). Każdego dnia rywalizacja będzię rozpoczynać się o godzinie 9.00.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x