Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Narodowe czytanie” w Nosarzewie Borowym


8 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Wojciecha Piechowskiego w Nosarzewie Borowym o godzinie 10.00 odbyło się „Narodowe czytanie”. Uczniowie klas VII i VIII czytali fragmenty utworów. Program uroczystości zawierał utwory:


  1. „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza (fragmenty);
  2. „Boże, coś Polskę” Alojzego Felińskiego;
  3. „Moja piosnka” Cypriana Kamila Norwida;
  4. „Hymn do miłości ojczyzny” Ignacego Krasickiego;
  5. „Do matki Polki” Adama Mickiewicza;
  6. „Stara baśń” Józefa Ignacego Kraszewskiego (fragmenty).

Recytacja utworów była wzbogacona podkładami muzycznymi. W uroczystości wzięła udział dyrektor szkoły, mgr Marzena Kołecka. Czytanie przygotowała pani mgr Anna Chlebowska. Wyborem utworów zajęła się pani mgr Marzena Solecka, a oprawą muzyczną pan mgr Jacek Dynakowski. Uczniowie klas V-VIII z uwagą i skupieniem wysłuchali prezentacji swoich kolegów z najstarszych klas.

Źródło i fot. SP w Nosarzewie Borowym

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x