Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Marsz Obrońcom Mławy po raz piąty


Marsz Obrońcom Mławy to corocznie organizowana przez Grupę Nieformalną Mława Miasto Zabytkowe forma pamięci o tych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny, zwłaszcza obrońców Mławy.

Jolanta Karpińska podziękowania


Marsz odbywa się w przededniu Święta 11 Listopada szlakiem mławskiej linii obronnej z 1939 roku. W tym roku organizatorzy zmienili dotychczasową, dobrze już poznaną trasę, rozpoczynającą się przy Mauzoleum Żołnierzy Września w Uniszkach Zawadzkich. W tym roku wyruszyli nowym szlakiem, rozpoczynającym się przy zbiorowej mogile żołnierzy 1939 roku w lesie pod Sławogórą Starą. Jak zwykle marszowi towarzyszyły patriotyczne i wojskowe pieśni oraz opowieści o historii umocnień i walkach tu toczonych. Do uczestnictwa w takiej formie pamięci o poległych Żołnierzach Września 1939 nie zabrakło chętnych.  Nie zabrakło też elementów rekreacyjnych. Organizatorzy przygotowali gry i zabawy terenowe oraz możliwość sprawdzenia celności oka na strzelnicy.

red.

fot. fb Mława Miasto Zabytkowe

« 1 z 2 »

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
Żaba
Gość
Żaba

W tekście o firmie Lubas macie błędy… Lubas zmieniliście na Lubaz i to kilka razy… Poprawcie.