Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Marsz Obrońcom Mławy po raz piąty


Marsz Obrońcom Mławy to corocznie organizowana przez Grupę Nieformalną Mława Miasto Zabytkowe forma pamięci o tych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny, zwłaszcza obrońców Mławy.

Marsz odbywa się w przededniu Święta 11 Listopada szlakiem mławskiej linii obronnej z 1939 roku. W tym roku organizatorzy zmienili dotychczasową, dobrze już poznaną trasę, rozpoczynającą się przy Mauzoleum Żołnierzy Września w Uniszkach Zawadzkich. W tym roku wyruszyli nowym szlakiem, rozpoczynającym się przy zbiorowej mogile żołnierzy 1939 roku w lesie pod Sławogórą Starą. Jak zwykle marszowi towarzyszyły patriotyczne i wojskowe pieśni oraz opowieści o historii umocnień i walkach tu toczonych. Do uczestnictwa w takiej formie pamięci o poległych Żołnierzach Września 1939 nie zabrakło chętnych.  Nie zabrakło też elementów rekreacyjnych. Organizatorzy przygotowali gry i zabawy terenowe oraz możliwość sprawdzenia celności oka na strzelnicy.

red.

fot. fb Mława Miasto Zabytkowe

« 1 z 2 »

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
Żaba
Gość
Żaba

W tekście o firmie Lubas macie błędy… Lubas zmieniliście na Lubaz i to kilka razy… Poprawcie.