Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kwiaty i znicze na grobie Klemensa Henryka Sokalskiego


11 listopada 2018 roku w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości Towarzystwo Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej włączyło się w miejskie obchody tego święta. Członkowie Towarzystwa złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie Klemensa Henryka Sokalskiego, harcerza I Mazowieckiej Drużyny Harcerskiej im. księcia Józefa Poniatowskiego, który zginął z rąk niemieckiego żandarma mając zaledwie 18 lat. 12 listopada, mija 100. rocznica jego śmierci. Grób Sokalskiego znajduje się na cmentarzu parafialnym św. Wawrzyńca w Mławie.

Na wniosek Towarzystwa Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej Rada Miasta Mława 28 listopada 2017 roku podjęła uchwałę, że rok 2018 będzie Rokiem Klemensa Henryka Sokalskiego.

nadesłane/red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500