Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Iwona Sobotka w Staatskapelle Berlin


Iwona Sobotka to światowej klasy sopranistka, a do tego młoda, piękna i niezmiernie utalentowana. I pochodzi z Mławy. Jej kariera zaczęła się od wygrania Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Królowej Elżbiety w Brukseli w 2004 roku. Mimo, że występuje w największych światowych salach koncertowych, to bardzo lubi śpiewać w tych mniejszych, nawiązując bezpośredni kontakt z publicznością.

Teraz Iwona Sobotka zadebiutowała w Staatskapelle Berlin. Po udanej trasie koncertowej do Azji z Berliner Philharmoniker w 2016 roku, a następnie jej debiutem w Osterfestspiele Baden-Baden w Parsifalu Wagnera Iwona Sobotka ponownie  współpracować będzie z wybitnym brytyjskim dyrygentem sir Simonem Rattle. W najbliższych dniach wraz z Staatskapelle Berlin wykona Głagolicką Mszę Janacka. Pierwszy koncert odbędzie się w Staatsoper Unter den Linden w poniedziałek, 12 listopada, a następnie drugi koncert w Filharmonii Berlińskiej we wtorek, 13 listopada.

Iwonę Sobotkę jako Paminę można będzie usłyszeć też w grudniu br. na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej w operze Mozarta Czarodziejski Flet.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

avatar
1500
PSM
Gość
PSM

Z tym mloda i pękna to trochę przesada
..mlody to jest Mbape

dzidek
Gość
dzidek

Jakim trzeba być zawistnym, żeby pisać takie bzdury, żal że sam nie jesteś tam gdzie IWONA, młoda i piękna która swym talentem rozsławia nasze miasto, tylko że miasto nie potrafi uhonorować jej zasług.Pamiętam Iwonkę kiedy była jeszcze dzieckiem, zawsze była skromną dziewczynką chadzała po uliczkach WÓLKI zawsze z mama za rączkę, a dziś nie do wiary jak wyrosła na piękną kobietę, która swym głosem oczarowuje, melomanów swego talentu na świecie, TYLKO MŁAWA NIE POTRAFI TEGO DOCENIĆ–no ale w Mławie to norma, trzeba mieć nadzieje że może ten stan dostrzegania rodzimych utalentowanych Mławiaków się zmieni

aksilb/z
Gość
aksilb/z

znawca piękna ,a czy ty przynajmniej wiesz kto to jest Mbape