Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

100. rocznicę odzyskania niepodległości upamiętnia posadzony dąb


W Szkole Podstawowej nr 3 w Mławie uroczystość uczczenia Święta Niepodległości odbyła się 9 listopada. W związku z 100. rocznicą powrotu Polski na mapę świata, obchody zyskały szczególną oprawę.


Na cześć Niepodległej uczniowie i nauczyciele odśpiewali hymn narodowy. W powietrzu zawirowało również 100 biało – czerwonych flag wykonanych na tę okazję przez uczniów.  Zaprezentowany później społeczności szkolnej program artystyczny odwoływał się do ważnych w historii Rzeczypospolitej wydarzeń – dat kolejnych zrywów narodowowyzwoleńczych oraz do okresu I wojny światowej, po której Polska odzyskała niepodległość. Młodzi artyści postarali się – poprzez recytację i odśpiewanie pieśni i piosenek o charakterze patriotycznym – wzbogacić przekaz historyczny, a jednocześnie odzwierciedlić uczucia Polaków kształtujące się na przestrzeni 100 lat umacniania się narodowej dumy z odzyskania niepodległości.

Na koniec po krótkiej przemowie dyrektora szkoły, pana Jarosława Jabłonowskiego, delegacje klas wraz z dyrektorem udały się przed budynek szkoły, aby zasadzić tam dąb. Dąb ten – jako symbol siły, potęgi, niezawisłości oraz odporności na przeciwności losu- ma rosnąć przez najbliższe setki lat jako  pamiątka po obchodach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

źródło i fot. SP 3

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Drzewanna
Drzewanna
5 lata temu

Bardzo fajna inicjatywa – zostanie na lata, poprawi jakość powietrza, latem będzie chłodniej, poprawi nastrój. Same plusy!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x