Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Aleja Niepodległości. Wielcy Polacy światu w sposób niecodzienny


To już ośmioletnia tradycja w I Liceum Ogólnokształcącym w Mławie.  Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości uczniowie tej szkoły przypominają postaci Polaków wybitnych i zasłużonych w różnych dziedzinach dla naszego kraju. Takich, bez których nie bylibyśmy dziś krajem wolnym i niepodległym.


Młodzież ma wolną rękę w doborze sposobu przedstawienia cech charakterystycznych postaci i trzeba przyznać, że wykazują się przy tym dużą pomysłowością i poczuciem humoru. Podczas tegorocznej Alei poszczególne klasy w ramach tematu „Wielcy Polacy światu”  „wyspiańczycy” zaprezentowali postacie: Fryderyka Chopina, Aleksandra Wolszczana, Ignacego Jana Paderewskiego, Jana Pawła II, Henryka Klemensa Sokalskiego, Mari Skłodowskiej – Curie, Adama Mickiewicza, Henryka Sienkiewicza, Henryka Zygalskiego, Pawła Strzeleckiego, Lecha Wałęsy.

JK

« 1 z 3 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x