Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Narodowe Święto Niepodległości w SP w Nosarzewie Borowym


Dnia 9 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Wojciecha Piechowskiego w Nosarzewie Borowym odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: proboszcz parafii Szydłowo ksiądz Cezary Maruszewski, ksiądz kanonik Andrzej Skorłutowski, przedstawiciele Związku Kombatantów i Osób Represjonowanych, rodzice.

Uczniowie szkoły pod kierunkiem Pani Marzeny Soleckiej i Pana Mariusza Chlebowskiego przybliżyli historię naszego kraju, czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Apel był przedstawiony w bardzo ciekawej formie – uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni żołnierskie. W trakcie apelu o godzinie 11:11 zostały odśpiewane 4 zwrotki Hymnu Państwowego. Cała społeczność szkolna i goście mieli symboliczne biało-czerwone kotyliony.

Po występie głos zabrała Pani Dyrektor Marzena Kołecka podkreślając wagę patriotycznych wartości we współczesnym wychowaniu i konieczność dostrzegania ich w codziennym życiu. Na zakończenie wręczyła uczniom medale za udział w szkolnym „Biegu Niepodległości”.

autor i fot.: SP w Nosarzewie Borowym

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x