Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

O pracy, fotografii i breloczkach


Tym razem Galeria 13 zaprezentowała dorobek dziennikarski i fotograficzny mławskiego dziennikarza Szymona Wyrostka.  Jest to nawiązanie do jego 15-lecia działalności dziennikarskiej.


Wystawa obejmuje 50 zdjęć dziennikarskich,  przedstawiających ciekawe miejsca,  zaskakujące wydarzenia z życia Mławy, okolic. Różna jest jej tematyka: sport, kultura, polityka, życie codzienne, portrety ludzi itp.  Wystawę uzupełniają  najlepsze artykuły i wywiady Szymona, które napisał i przeprowadził pracując w różnych gazetach.

Szymon Wyrostek-ur. 23 marca 1984r w Ciechanowie. Ukończył SP nr 3, następnie LO im. St. Wyspiańskiego w Mławie. Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczął 30 października 2003r. w Nowym Kurierze Mławskim jako korespondent, później jako dziennikarz pisujący okolicznościowe felietony. W sezonie 2004-2005 redagował rubrykę sportową opisując m in. mecze MKS Mława w drugiej lidze piłki nożnej. Następnie pracował w Kurierze Żuromińskim, Przasnyskim, Ostrołęckim i Gazecie Mławskiej. Był pierwszym redaktorem naczelnym bezpłatnego tygodnika „Mławiak”, który ukazywał się w nakładzie 10-tyś egzemplarzy. Także redaktor naczelny Naszego Przasnysza, Gazety Mławskiej, Kuriera Sierpeckiego i Nowego Kuriera Ostrów Mazowiecka. Obecnie pracuje jako naczelny Gazety Działdowskiej. Od 2007r czynny członek Stowarzyszenia Polskich Mediów. Autor setek artykułów i wywiadów m in. Kazimierzem Górskim, Zbigniewem Wodeckim, Zenonem Laskowikiem, Golec Orkiestra, zespołem Boys, Dodą, Szymonem Wydrą, Mandaryną, Piotrem Kupichą, Sławomirem Świerczyńskim [Baer Full], kabaretem Koń Polski. Należał do Komitetu Organizacyjnego 10-tego zjazdu 1-go LO w Mławie. Drugą pasją Szymona jest fotografia dziennikarska. Swoje zdjęcia prezentował po raz pierwszy w Galeria 13 w marcu 2008r na wystawie pt. „Zatrzymane w Kadrze”.

Tak jak jest to tradycją Galerii 13 sam Szymon Wyrostek opowiedział o swojej wystawie, pracy i hobby. Przypomniał okoliczności w jakich powstały najlepsze artykuły i zdjęcia. Opowiedział też o swoich zainteresowaniach kolekcjonerskich. W swoich zbiorach posiada ponad 600 breloczków, a na wczorajszym spotkaniu otrzymał dwa kolejne. W planach ma napisanie książki właśnie o breloczkach.

Nie zabrakło dobrego występu wokalnego oraz tradycyjnej lampki szampana i słodkiego poczęstunku.

Wystawę można oglądać od poniedziałku do soboty w godz. otwarcia przychodni do 8 grudnia 2018r.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
dzidek
dzidek
2 lata temu

No nie tyle luda jeszcze nie widziałem w Galerii, która okazała się zbyt mala, bo przed Galerią tłoczyło sie jeszcze z 200 osób, a z braku miejsca nie mogli wejść. A tak na poważnie latał latał, aż wylatał, a ilość czasopism w których niby pracował, świadczy tylko o tym, że to bardzo mierny osobnik samouk nazywający siebie szumnie „DZIENNIKARZEM” amatorem.

Szymon Wyrostek
Szymon Wyrostek
2 lata temu

Bardzo dziękuję za obecność i okazaną życzliwość redakcji portalu codziennik.pl.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x