Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Konopki. Ulica Nadrzeczna zmienia się w bagno


Według relacji jednego z mieszkańców Konopek ulica Nadrzeczna w tej miejscowości zmienia się w bagno. Dokładnie chodzi o wywiezione z pól na kołach maszyn rolniczych błoto, które pozostało na asfaltowej nawierzchni drogi. Mieszkaniec twierdzi, że nic z tym się nie robi, wójt, że działania już podjęła straż gminna.


– Ulica Nadrzeczna aktualnie zamienia się w bagno mimo wielu kontaktów z Urzędem Gminy jak i lokalnym radnym nie przynoszą one efektu. Od ponad tygodnia ulica przy polach uprawnych wygląda w ten sposób.  Urząd Gminy jak i radny mieszkający przy ulicy Nadrzecznej nie reagują również.  Są zbyt przejęci aktualnymi wyborami oraz chyba świętowaniem po reelekcji.  Sprawa była również zgłaszana wielokrotnie właścicielom pól – pisze czytelnik.

Co na to wójt gminy Stupsk Jacek Świderski?

– To droga gminna przyległa do pól. Rzeczywiście w trakcie upraw polowych błoto z kół spada na asfalt. Straż gminna już pouczyła i zobowiązała rolnika do posprzątania. Dopiero gdy się nie zastosuje, będzie trzeba ukarać mandatem. Trzeba też zrozumieć i rolnika, za każdym razem nie może przecież czyścić kół. Droga jest przejezdna, co najwyżej pochlapiemy nieco auto błotem – wyjaśnia wójt Świderski.

Przy okazji tej wypowiedzi prostuje nieco tezy postawione przez skarżącego.

-Ten Pan pozostaje anonimowy. Nie rozmawiał z radnym, do urzędu gminy dzwonił tylko raz. Nie było wielokrotnych zgłoszeń, po tym jednym od razu zareagowaliśmy – dodaje wójt.

Problem zabrudzenia asfaltowych dróg obornikiem czy błotem występuje zapewne we wszystkich gminach. Podobnie jak zwyczaj odkładania kamieni a nawet głazów do przydrożnych rowów. Zarządcy dróg wielokrotnie przypominali i przypominają, że w przypadku zabrudzenia jezdni istnieje obowiązek jej uprzątnięcia.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec ul. NADRZECZNEJ
Mieszkaniec ul. NADRZECZNEJ
2 lata temu

Zamiast czepiać się rolników prosze z pretensja do wójta. Czysta czy brudna ulica wygląda tragicznie. Jestem mieszkańcem ul. Nadrzecznej, jest polatana dziurawa bardzo nierówna. Wstyd jest najgorsza na na wsi. Czy kiedykolwiek doczekamy się nowego asfaltu na całej ulicy chodników. Wstyd , w sąsiednich gminach najmniejsza wieś jest zrobiona na cacy .

mieszkaniec
mieszkaniec
2 lata temu

Fakt.Droga była fatalna po pracach rolnych powinna być doprowadzona do stanu poprzedniego.Zarządca dróg zadziałał natychmiast ,, już po sygnale jednego z użytkowników przedmiotowej drogi. Mam pytanie dlaczego zatem zarządca tej drogi nie zobowiązał wykonawców inwestycji ul. mławskiej, którzy uszkodzili nawierzchnię ul. Nadrzecznej do jej naprawienia.Też na kołach wwoziliśmy błoto z tej drogi na swoje podwórka.Samochody ciężarowe przewoziły materiały na budowę, sprzęt budowlany, zabrudzili jezdnię mimo obowiązku jej nie uprzątnęli. Gmina jak sądzę z własnych środków naprawiła tą drogę.Przypominam, że art. 39 ustawy o drogach publicznych mówi o tym, że zabrania się dokonywania w pasie drogowym czynności, które mogłyby powodować niszczenie lub uszkodzenie drogi i jej urządzeń albo zmniejszenie jej trwałości oraz zagrażać bezpieczeństwu ruchu drogowego. Jeżeli zatem wykonawca zniszczy drogę, będzie musiał ponieść koszty jej naprawy. Ustawa w art. 39 pkt 2 mówi, że szczególnie zabrania się używania pojazdów niszczących nawierzchnię drogi.

art
art
2 lata temu

gdyby pan rolnik nie przeładował gnoju na rozrzutniku to by mu nie „uleciało” na drogę – oczywiste jak budowa cepa no ale tzw łoszczyndność chłopsko pojęta dominuje niestety …przecież prawo jest jednoznaczne i precyzyjne ..krótka piłka konkretny mandat i sytuacja się nie powtórzy

Lok
Lok
2 lata temu

Droga powiatowa to nic dziwnego

Maja
Maja
2 lata temu

Sorry taki mamy klimat. hmm…, może już niedługo kogutom dzioby sznurkiem trzeba będzie zawiązywać, bo „Państwo” nie mogą spać… Ach, wsi spokojna, wsi wesoła…

Maggie QY933
Maggie QY933
2 lata temu
Reply to  Maja

Zachciało się chłopkom asfaltów? To niech je sprzątają. W drogę żwirową wszystko wsiąkało, deszcze rozpuściły i git… A z każdego rozrzutnika nawóz sypie się na asfalt i brudzi opony, potem cuchnie w aucie niemiłosiernie, zanim się je umyje. Chłopkom to nie przeszkadza, u nich i tak wszystko cuchnie.

Olka
Olka
2 lata temu
Reply to  Maja

Ciekawe czy byś była taka mądra i po tym jeździła, ciągle miała zabrudzony samochód i zafajdane podwórko a już o zniszczonej kostce nie wspomnę bo niczym tego syfu nie wyczyścisz. Łatwo zabierać głos i komentować osobom które tego nie doświadczają codziennie. Czasy komuny minęły, a przepisy są po to by rolnik też je stosował i sorry taki mamy klimat że sprzątać po sobie trzeba a nie syf zostawiać bo on pan ulicy. Zostawiając syf pokazuje jaką ma kulturę i stosunek do sąsiadów.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x