Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
MrówkA Mława
Logo
meblolux

„Psia grypa” również w szeregach mławskiej policji


Epidemia „psiej grypy” – jak określają to zjawisko sami policjanci, nie pojawiła się oczywiście tylko w mławskiej komendzie. Z różnym natężeniem ulegli jej też policjanci komend ościennych. Najpierw jednak rozpoczęła się w Łódzkiem i rozprzestrzeniła w Małopolsce, Zachodniopomorskiem, Lubuskiem, na Śląsku, Mazowszu, a także w Podlaskiem. Jak donoszą ogólnopolskie media zaświadczenia L4 przedłożyło w całym kraju ok. 20 proc. wszystkich policjantów.Mundurowi chcą w ten sposób wymusić spełnienie ich 6 postulatów, m.in. przyznania 650 podwyżki zł na każdego funkcjonariusza i wprowadzenia pełnej odpłatności za nadgodziny i służbę w dni wolne od pracy.

Z drugiej strony coraz częściej pisze się o tym, że drugim powodem nasilenia w ostatnim czasie masowych L4 jest obawa policjantów przed zabezpieczaniem Marszu Niepodległości w Warszawie, dokąd ściągani są policjanci ze wszystkich komend.

„Epidemia” dotarła także do mławskiej komendy. Co ciekawe mławski komendant nie chce udzielić odpowiedzi na pytanie ilu funkcjonariuszy z KPP Mława w ostatnim czasie złożyło zwolnienia lekarskie. Jest to o tyle dziwne, że np. w Pułtusku tamtejszy komendant nie robi z tego żadnej tajemnicy i podaje mediom konkretne liczby.

Mławski komendant z pytaniem: „jaki jest stan osobowy KPP w Mławie oraz ilu funkcjonariuszy i z jakich wydziałów przebywa na dzień dzisiejszy na zwolnieniach lekarskich” odsyła nas do rzecznika prasowego komendy głównej. Tam najpierw „ginie” mail z zapytaniem (choć mamy potwierdzenie odbioru). Potem odsyłają nas do Mławy. Gdy grzecznie tłumaczymy, że stamtąd już nas odesłali, zostajemy przekierowani do wydziału prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Tu po kilku rozmowach telefonicznych, ale za to tylko w ciągu jednego dnia udaje nam się uzyskać taką „konkretną” odpowiedź:

Uprzejmie informuję, że do Komendy Powiatowej Policji w Mławie w ostatnim czasie wpłynęło kilkanaście (więcej niż zwykle) zwolnień lekarskich, na dzień dzisiejszy dokładna ilość tych zwolnień jest raczej niemożliwa do podania, ze względu na to, że funkcjonariusz ma 7 dni na dostarczenie takiego zwolnienia do jednostki. W ubiegłym tygodniu tych zwolnień było zaledwie kilka.
Podpisał: asp. Norbert Cibor Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu.

W sytuacji gdy sama policja nie wie ilu jej pracowników choruje, pozostają nam tylko źródła nieoficjalne. Według nich na zwolnieniach w mławskiej komendzie byli np.wszyscy, bądź prawie wszyscy mławscy dzielnicowi oraz funkcjonariusze niższego szczebla, a zwolnienia kończą się w połowie listopada. Ograniczona też była liczba patroli.

Czy możemy się w naszym powiecie czuć bezpiecznie? Na pewno nie można dramatyzować, że w ciągu kilku czy kilkunastu dni absencji chorobowej zaleje nas fala przestępczość.

Sytuacja jest jednak poważna, bo sam komendant główny Policji wystosował do policjantów list, w którym czytamy m.in.

Propozycja MSWiA podwyżki w kwocie 562 zł dla funkcjonariuszy w roku 2019, płatne w 100% L4 za pierwsze 30 dni zwolnienia lekarskiego, zniesienie progu 55 lat życia do nabycia praw emerytalnych (pozostaje wyłącznie warunek 25 lat służby) oraz rzecz bez precedensu czyli płatne nadgodziny – to wszystko mają otrzymać funkcjonariusze.

Wszystkim tym, którzy dzisiaj chorują szczerze życzę szybkiego powrotu do zdrowia oraz nabrania sił, aby mogli nieść pomoc w sytuacjach, gdy zagrożone będzie życie lub zdrowie Koleżanek i Kolegów pełniących służbę dla drugiego człowieka.

Według ogólnopolskich mediów komendant główny Policji obiecuje też 1000 złotych za pozostanie na służbie w dniu 11 listopada. Do internetu wyciekło także pismo komendanta stołecznego policji, w którym prosi szefów podległych komend, komisariatów, dowódców oddziałów o pilne przedstawienie kandydatów do wynoszącej 1000 zł nagrody motywacyjnej „z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę”.

Jak zresztą podano wczoraj wieczorem w toku negocjacji ustalono, że funkcjonariusze służb MSWiA otrzymają od początku przyszłego roku po 655 zł brutto podwyżki, co spowoduje wzrost wielokrotności tzw. kwoty bazowej o 0,43. Początkowo MSWiA proponowało od 1 stycznia 2019 r. podwyżkę w kwocie 309 zł, a od 1 lipca 2019 r. w kwocie 253 zł brutto.

W tej sytuacji pozostaje mieć nadzieję, że rzeczywiście policjanci (również i mławscy) powoli wyzdrowieją, poczują się lepiej i wrócą do niełatwej przecież służby.

Na naszym terenie za dobrą monetę bierzemy też złożoną przez mławskiego komendanta deklarację, że – na terenie powiatu mławskiego ciągłość służby policyjnej jest zapewniona – cokolwiek miałoby to konkretnie znaczyć.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

24
KOMENTARZE

avatar
1500
NORMALNY
Gość
NORMALNY

ryży ten co kominy malował co wiedział o AMBER GOLD DO NIEGO PRETENSJE.OTWÓŻCIE PANOWIE OCZY.OFFE WIEK EMERYTALNY PALIWO REPRYWATYZACJA WARSZAWSKA WAT PALIWA MÓWI WAM TO COŚ?POMAGAJCIE WŁADZY WYŁAPYWAĆ ZŁODZIEJI A BĘDZIE NAM SIĘ WSZYSTKIM ŻYŁO DOSTATNIEJ.KARAĆ NIE PATYCZKOWAĆ SIĘ.

LEKASZ
Gość
LEKASZ

CHORYM KOMISJĘ ZROBIĆ ZA POŚWIADCZENIE NIEPRAWDY WYDALIĆ.NA BUDOWACH BRAKUJĘ LUDZI.

dzidek
Gość
dzidek

Idzicie do Kopaczowej i Schetyny to wam da

every
Gość
every

Po co PIS obiecywał policjantom złote góry?
Niech się teraz wywiązuje ze swoich obietnic, przecież PIS na wszystko stać: na 500+, na kościół katolicki, na ojczulka Rydzyka, a na wywiązanie się z obietnic danych policjantom już ich nie stać???????? – to mogli im nie obiecywać złotych gruszek na wierzbie.
Jednak… poseł przestraszył się, że nie będzie miał go kto chronić na Marszu Niepodległości i wydał rozkz, żeby za wszelką cenę zawrzeć porozumienie z Policją i porozumienie zostało zawarte.
Dziwny ten kraj, którym rządzi zwykły poseł.

jaa
Gość
jaa

Aby ktoś mógł dostać podwyżkę, komuś będzie zabrane..Zapłacimy za to wszyscy np. w jeszcze droższym paliwie , podatkach , artykułach spożywczych- końca zabawy nie widać (

dzidek
Gość
dzidek

Zeby nie PiS to Polski by juz na mapie nie bylo.

szok
Gość
szok

na leczenie już za późno…

Nierob
Gość
Nierob

Sprawdzić zwolnienia!!!

every
Gość
every

PIS karmi publicznymi pieniędzmi KK i Rydzyka to niech nakarmi i „krawężnika”.
Przecież to proste. Mamią policjantów cały czas, niech w końcu wywiążą się ze swoich „obiecanek”.

NNWP
Gość
NNWP

niezła wymówka od schroniska

Janek
Gość
Janek

Chcielby zdestabilizowac panstwo. Kontrole i jeszcze raz kontrole trzeba przeprowadzic. Niech ich tak sprawdzaja jak zwyklych ludzi ktorzy biora chorobowe.

Aaa
Gość
Aaa

Państwo już dawno jest zdestabilizowane

Pies
Gość
Pies

To PiS tak destabilizuje państwo. Policji nie ma, 11 listopada w Warszawie marsze ochraniać będzie wojsko. Nie widzisz, co się w tym kraju powoli dzieje od 3 lat???

Gość
Gość
Gość

Idź do suki

Nemo
Gość
Nemo

No widzę.
Policjanci których zadaniem jest przestrzeganie prawa biorą …. – ups chorują na grypę – zwolnienia, a lekarze bez skrupułów je wystawiają.
A partia z prawem w nazwie grzecznie to przyklepuje.

Potem policjanci np. z drogówki tłumaczą kierowcom żeby przestrzegali prawa.
A lekarze nie rozumieją dlaczego pacjenci im nie wierzą że szczepionki są dla ich dobra.

Co tu destabilizować 🙂
Tak się obchodzi stulecie odzyskania niepodległości 🙂
Prawda Panie Pies ?

ett
Gość
ett

POPIERAMY PROTEST WSZYSTKICH POLICJATÓW ! PISuary mają przecież wreszcie obowiązek ROZDAĆ te 300-miliardów PLN, z którą to obietnicą w 2015 wygrali Wybory !!! DAWAĆ KASKĘ – Teraz Kura My !!!

CHWDP
Gość
CHWDP

A my musimy płacić na te „kundelki” ZUS i podatek. Brawo stróże prawa łamiący prawo wraz z lekarzami

dzidek
Gość
dzidek

Sprawdzic zwolnienia tym obibokom. To nie sa policjanci tylko cwaniaki. Pogonic ich ze sluzby

dzidek
Gość
dzidek

Już ci napisałem raz ale do CIEBIE nie dociera że twój nick to BARAN, i nie posługuj się moim nickiem, nawiedzony idioto. Twoja trzcionka mówi wszystko, sam jesteś obibokiem, cwaniakiem, spadaj z tego portalu TŁUMOKU.

kot
Gość
kot

Każdy ma prawo źle się poczuć, mieć dyskomfort w brzuchu, ból w klatce, mieć gorszy dzień, nie spać w nocy. Sprawdzać- trzeba zacząć od sprawdzenia, dlaczego niektórzy w ogóle nie pracują, i z czego żyją,ile dostają zasiłków i dlaczego nie podejmują pracy .Szacunek dla wszystkich pracujących ludzi- sprzedawców, kasjerów, policjantów ,lekarzy , nauczycieli i wszystkich innych

halo
Gość
halo

Po pierwsze należałoby sprawdzić dokładnie WSZYSTKIE zwolnienia! Lekarze którzy wystawiają fałszywe zwolnienia powinni NATYCHMIAST stracić pracę tak samo jak korzystający z lewych zwolnień policjanci.
Robią sobie „ustawki” okradając budżet Państwa a wszystko po to ” żeby było jak było” Okazuje się że w takich zawodach jak lekarze, policjanci i sędziowie jest mnóstwo oszustów.

dzidek
Gość
dzidek

No i na tekst odezwał się oczywiście typowy pisowski patriota, który sam wielokrotnie zapewne korzystał z takich zwolnień, a najwięcej oszustów, jest wśród takich osobników jak „halo”—Przypomina mi się stare polskie przysłowie: Im większy idiota–tym większy patriota. Twój post jest zgodny z hasłami jedynie słusznej PARTII PIS—czyli porządek musi być , ale według naszych zasad.

halo
Gość
halo

Oczywiście. dzidek nauczył się że wolno okradać wszystko i wszystkich w tym własne Państwo. Taka moda nastała przez ostatnich kilka lat. Im większy oszust i złodziej tym fajniejszy. Uczciwość dla dzidka jest be. Dzidek wspiera oszustów – dlaczego ? – to chyba jasne.

Tesmotes
Gość
Tesmotes

Za to was uwielbiam.
Konkretny artykuł.