Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Psia grypa” również w szeregach mławskiej policji


Epidemia „psiej grypy” – jak określają to zjawisko sami policjanci, nie pojawiła się oczywiście tylko w mławskiej komendzie. Z różnym natężeniem ulegli jej też policjanci komend ościennych. Najpierw jednak rozpoczęła się w Łódzkiem i rozprzestrzeniła w Małopolsce, Zachodniopomorskiem, Lubuskiem, na Śląsku, Mazowszu, a także w Podlaskiem. Jak donoszą ogólnopolskie media zaświadczenia L4 przedłożyło w całym kraju ok. 20 proc. wszystkich policjantów.


Mundurowi chcą w ten sposób wymusić spełnienie ich 6 postulatów, m.in. przyznania 650 podwyżki zł na każdego funkcjonariusza i wprowadzenia pełnej odpłatności za nadgodziny i służbę w dni wolne od pracy.

Z drugiej strony coraz częściej pisze się o tym, że drugim powodem nasilenia w ostatnim czasie masowych L4 jest obawa policjantów przed zabezpieczaniem Marszu Niepodległości w Warszawie, dokąd ściągani są policjanci ze wszystkich komend.

„Epidemia” dotarła także do mławskiej komendy. Co ciekawe mławski komendant nie chce udzielić odpowiedzi na pytanie ilu funkcjonariuszy z KPP Mława w ostatnim czasie złożyło zwolnienia lekarskie. Jest to o tyle dziwne, że np. w Pułtusku tamtejszy komendant nie robi z tego żadnej tajemnicy i podaje mediom konkretne liczby.

Mławski komendant z pytaniem: „jaki jest stan osobowy KPP w Mławie oraz ilu funkcjonariuszy i z jakich wydziałów przebywa na dzień dzisiejszy na zwolnieniach lekarskich” odsyła nas do rzecznika prasowego komendy głównej. Tam najpierw „ginie” mail z zapytaniem (choć mamy potwierdzenie odbioru). Potem odsyłają nas do Mławy. Gdy grzecznie tłumaczymy, że stamtąd już nas odesłali, zostajemy przekierowani do wydziału prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Tu po kilku rozmowach telefonicznych, ale za to tylko w ciągu jednego dnia udaje nam się uzyskać taką „konkretną” odpowiedź:

Uprzejmie informuję, że do Komendy Powiatowej Policji w Mławie w ostatnim czasie wpłynęło kilkanaście (więcej niż zwykle) zwolnień lekarskich, na dzień dzisiejszy dokładna ilość tych zwolnień jest raczej niemożliwa do podania, ze względu na to, że funkcjonariusz ma 7 dni na dostarczenie takiego zwolnienia do jednostki. W ubiegłym tygodniu tych zwolnień było zaledwie kilka.
Podpisał: asp. Norbert Cibor Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu.

W sytuacji gdy sama policja nie wie ilu jej pracowników choruje, pozostają nam tylko źródła nieoficjalne. Według nich na zwolnieniach w mławskiej komendzie byli np.wszyscy, bądź prawie wszyscy mławscy dzielnicowi oraz funkcjonariusze niższego szczebla, a zwolnienia kończą się w połowie listopada. Ograniczona też była liczba patroli.

Czy możemy się w naszym powiecie czuć bezpiecznie? Na pewno nie można dramatyzować, że w ciągu kilku czy kilkunastu dni absencji chorobowej zaleje nas fala przestępczość.

Sytuacja jest jednak poważna, bo sam komendant główny Policji wystosował do policjantów list, w którym czytamy m.in.

Propozycja MSWiA podwyżki w kwocie 562 zł dla funkcjonariuszy w roku 2019, płatne w 100% L4 za pierwsze 30 dni zwolnienia lekarskiego, zniesienie progu 55 lat życia do nabycia praw emerytalnych (pozostaje wyłącznie warunek 25 lat służby) oraz rzecz bez precedensu czyli płatne nadgodziny – to wszystko mają otrzymać funkcjonariusze.

Wszystkim tym, którzy dzisiaj chorują szczerze życzę szybkiego powrotu do zdrowia oraz nabrania sił, aby mogli nieść pomoc w sytuacjach, gdy zagrożone będzie życie lub zdrowie Koleżanek i Kolegów pełniących służbę dla drugiego człowieka.

Według ogólnopolskich mediów komendant główny Policji obiecuje też 1000 złotych za pozostanie na służbie w dniu 11 listopada. Do internetu wyciekło także pismo komendanta stołecznego policji, w którym prosi szefów podległych komend, komisariatów, dowódców oddziałów o pilne przedstawienie kandydatów do wynoszącej 1000 zł nagrody motywacyjnej „z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę”.

Jak zresztą podano wczoraj wieczorem w toku negocjacji ustalono, że funkcjonariusze służb MSWiA otrzymają od początku przyszłego roku po 655 zł brutto podwyżki, co spowoduje wzrost wielokrotności tzw. kwoty bazowej o 0,43. Początkowo MSWiA proponowało od 1 stycznia 2019 r. podwyżkę w kwocie 309 zł, a od 1 lipca 2019 r. w kwocie 253 zł brutto.

W tej sytuacji pozostaje mieć nadzieję, że rzeczywiście policjanci (również i mławscy) powoli wyzdrowieją, poczują się lepiej i wrócą do niełatwej przecież służby.

Na naszym terenie za dobrą monetę bierzemy też złożoną przez mławskiego komendanta deklarację, że – na terenie powiatu mławskiego ciągłość służby policyjnej jest zapewniona – cokolwiek miałoby to konkretnie znaczyć.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
24 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
NORMALNY
NORMALNY
2 lata temu

ryży ten co kominy malował co wiedział o AMBER GOLD DO NIEGO PRETENSJE.OTWÓŻCIE PANOWIE OCZY.OFFE WIEK EMERYTALNY PALIWO REPRYWATYZACJA WARSZAWSKA WAT PALIWA MÓWI WAM TO COŚ?POMAGAJCIE WŁADZY WYŁAPYWAĆ ZŁODZIEJI A BĘDZIE NAM SIĘ WSZYSTKIM ŻYŁO DOSTATNIEJ.KARAĆ NIE PATYCZKOWAĆ SIĘ.

LEKASZ
LEKASZ
2 lata temu

CHORYM KOMISJĘ ZROBIĆ ZA POŚWIADCZENIE NIEPRAWDY WYDALIĆ.NA BUDOWACH BRAKUJĘ LUDZI.

dzidek
dzidek
2 lata temu

Idzicie do Kopaczowej i Schetyny to wam da

every
every
2 lata temu

Po co PIS obiecywał policjantom złote góry?
Niech się teraz wywiązuje ze swoich obietnic, przecież PIS na wszystko stać: na 500+, na kościół katolicki, na ojczulka Rydzyka, a na wywiązanie się z obietnic danych policjantom już ich nie stać???????? – to mogli im nie obiecywać złotych gruszek na wierzbie.
Jednak… poseł przestraszył się, że nie będzie miał go kto chronić na Marszu Niepodległości i wydał rozkz, żeby za wszelką cenę zawrzeć porozumienie z Policją i porozumienie zostało zawarte.
Dziwny ten kraj, którym rządzi zwykły poseł.

jaa
jaa
2 lata temu

Aby ktoś mógł dostać podwyżkę, komuś będzie zabrane..Zapłacimy za to wszyscy np. w jeszcze droższym paliwie , podatkach , artykułach spożywczych- końca zabawy nie widać (

dzidek
dzidek
2 lata temu

Zeby nie PiS to Polski by juz na mapie nie bylo.

szok
szok
2 lata temu
Reply to  dzidek

na leczenie już za późno…

Nierob
Nierob
2 lata temu

Sprawdzić zwolnienia!!!

every
every
2 lata temu

PIS karmi publicznymi pieniędzmi KK i Rydzyka to niech nakarmi i „krawężnika”.
Przecież to proste. Mamią policjantów cały czas, niech w końcu wywiążą się ze swoich „obiecanek”.

NNWP
NNWP
2 lata temu

niezła wymówka od schroniska

Janek
Janek
2 lata temu

Chcielby zdestabilizowac panstwo. Kontrole i jeszcze raz kontrole trzeba przeprowadzic. Niech ich tak sprawdzaja jak zwyklych ludzi ktorzy biora chorobowe.

Aaa
Aaa
2 lata temu
Reply to  Janek

Państwo już dawno jest zdestabilizowane

Pies
Pies
2 lata temu
Reply to  Janek

To PiS tak destabilizuje państwo. Policji nie ma, 11 listopada w Warszawie marsze ochraniać będzie wojsko. Nie widzisz, co się w tym kraju powoli dzieje od 3 lat???

Gość
Gość
2 lata temu
Reply to  Pies

Idź do suki

Nemo
Nemo
2 lata temu
Reply to  Pies

No widzę.
Policjanci których zadaniem jest przestrzeganie prawa biorą …. – ups chorują na grypę – zwolnienia, a lekarze bez skrupułów je wystawiają.
A partia z prawem w nazwie grzecznie to przyklepuje.

Potem policjanci np. z drogówki tłumaczą kierowcom żeby przestrzegali prawa.
A lekarze nie rozumieją dlaczego pacjenci im nie wierzą że szczepionki są dla ich dobra.

Co tu destabilizować 🙂
Tak się obchodzi stulecie odzyskania niepodległości 🙂
Prawda Panie Pies ?

ett
ett
2 lata temu

POPIERAMY PROTEST WSZYSTKICH POLICJATÓW ! PISuary mają przecież wreszcie obowiązek ROZDAĆ te 300-miliardów PLN, z którą to obietnicą w 2015 wygrali Wybory !!! DAWAĆ KASKĘ – Teraz Kura My !!!

CHWDP
CHWDP
2 lata temu

A my musimy płacić na te „kundelki” ZUS i podatek. Brawo stróże prawa łamiący prawo wraz z lekarzami

dzidek
dzidek
2 lata temu

Sprawdzic zwolnienia tym obibokom. To nie sa policjanci tylko cwaniaki. Pogonic ich ze sluzby

dzidek
dzidek
2 lata temu
Reply to  dzidek

Już ci napisałem raz ale do CIEBIE nie dociera że twój nick to BARAN, i nie posługuj się moim nickiem, nawiedzony idioto. Twoja trzcionka mówi wszystko, sam jesteś obibokiem, cwaniakiem, spadaj z tego portalu TŁUMOKU.

kot
kot
2 lata temu

Każdy ma prawo źle się poczuć, mieć dyskomfort w brzuchu, ból w klatce, mieć gorszy dzień, nie spać w nocy. Sprawdzać- trzeba zacząć od sprawdzenia, dlaczego niektórzy w ogóle nie pracują, i z czego żyją,ile dostają zasiłków i dlaczego nie podejmują pracy .Szacunek dla wszystkich pracujących ludzi- sprzedawców, kasjerów, policjantów ,lekarzy , nauczycieli i wszystkich innych

halo
halo
2 lata temu

Po pierwsze należałoby sprawdzić dokładnie WSZYSTKIE zwolnienia! Lekarze którzy wystawiają fałszywe zwolnienia powinni NATYCHMIAST stracić pracę tak samo jak korzystający z lewych zwolnień policjanci.
Robią sobie „ustawki” okradając budżet Państwa a wszystko po to ” żeby było jak było” Okazuje się że w takich zawodach jak lekarze, policjanci i sędziowie jest mnóstwo oszustów.

dzidek
dzidek
2 lata temu
Reply to  halo

No i na tekst odezwał się oczywiście typowy pisowski patriota, który sam wielokrotnie zapewne korzystał z takich zwolnień, a najwięcej oszustów, jest wśród takich osobników jak „halo”—Przypomina mi się stare polskie przysłowie: Im większy idiota–tym większy patriota. Twój post jest zgodny z hasłami jedynie słusznej PARTII PIS—czyli porządek musi być , ale według naszych zasad.

halo
halo
2 lata temu
Reply to  dzidek

Oczywiście. dzidek nauczył się że wolno okradać wszystko i wszystkich w tym własne Państwo. Taka moda nastała przez ostatnich kilka lat. Im większy oszust i złodziej tym fajniejszy. Uczciwość dla dzidka jest be. Dzidek wspiera oszustów – dlaczego ? – to chyba jasne.

Tesmotes
Tesmotes
2 lata temu

Za to was uwielbiam.
Konkretny artykuł.

24
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x