Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Ku Niepodległej” – teleturniej w SP 3


W ramach obchodów 100- lecia odzyskania  niepodległości przez Polskę, uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej nr 3 wzięli udział w konkurencjach wzorowanych na teleturnieju „ KOCHAM CIĘ POLSKO”.  Konkurs składał się z kilku etapów.


Oprócz wiedzy ogólnej, w której piątoklasiści musieli wykazać się wiadomościami z geografii  Polski  (znając najdłuższą rzekę, góry, stolice), rozpoznać postać: Jana Pawła II, Mikołaja Kopernika, Józefa Piłsudskiego, Tadeusza Kościuszko i innych. W kolejnej konkurencji drużyny miały za zadanie umieścić obrazki w odpowiednich miejscach na mapie Polski.  Następnie odpowiadali na pytania dotyczące największych miast naszej Ojczyzny. Konkurencja piąta polegała na bezbłędnym przeczytaniu tekstu z trudnościami językowymi. Ostatnim etapem było ułożenie wyrazów z liter zawieszonych na szyi zawodników. Udział w teleturnieju dostarczył uczestnikom rozrywki umysłowej, był sprawdzianem umiejętności, a jednocześnie przychylił się do popularyzacji i pogłębienia wiedzy  o Polsce.

Źródło i fot. SP 3

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x