meblolux

Derby dla Korony. Piorunujący początek

Za nami jedyne w rundzie jesiennej derby powiatu na szczeblu ligi okręgowej. Zwycięsko z batalii wyszli szydłowianie, choć grace ze Strzegowa mieli swoje sytuacje. Podopiecznych Pawła Taranowskiego zawodziła jednak skuteczność.

Przebieg rywalizacji ustawiły wydarzenia z początku premierowej odsłony. Występujący na swoim boisku reprezentanci Korony zaliczyli niezwykle dobry początek. Zanim lokalni konkurenci się spostrzegli, przegrywali już różnicą dwóch trafień. Za każdym razem celnymi uderzeniami popisał się Jarosław Bartnikowski.

Strzegowianie doszli do siebie tuż przed przerwą – kontaktowe trafienie zaliczył Patryk Wierzbicki. Kolejne ciosy mogli wyprowadzić w drugiej połowie. Jednak w sytuacji sam nas sam z bramkarzem, Bartłomiej Mączewski uderzył wysoko nad poprzeczką. Natomiast Mateusz Ronkiewicz trafił wprost w Przemysława Węgierskiego, kiedy ten odbił przed siebie strzał z rzutu wolnego w wykonaniu Daniela Gatyńskiego.

Jak się wykorzystuje takie okazje, pokazali gospodarze. Paweł Podlewski strzelił celnie między nogami interweniującego Artura Bartosiewicza. Natomiast końcowy sukces przypieczętował w 81. minucie Krzysztof Małecki.

Korona Szydłowo – GKS Strzegowo 4:1 (2:1)

Korona: Węgierski – Walasiński, Karpiński (65. Kac. Małecki), Kućko (75. Rydzewski), Kieczmer, Różycki, Górniak (80. Grędziński), M. Kowalski, Sowiński (46. Krz. Małecki), Podlewski, Bartnikowski  (85. Machnacki)

GKS: Bartosiewicz – Wojciechowski, Gawryszewski, Ronkiewicz, Pauba (60. Jakubowski), Kamiński, M. Chojnacki (84. Cieśliński), Gatyński, Wierzbicki, Mączewski, Warecki

Pozostałe wyniki XIV kolejki: Troszyn – Żbik 0:4, PAF – Wkra B. 2:3,  Kryształ – Makowianka 1:2, Tęcza – Mazowsze 3:0, Wkra S.  Nadnarwianka 2:5, Sona – Orzyc 3:1, Iskra – Ostrovia 2:2

XIV kolejka (10 listopada): GKS Strzegowo – PAF Płońsk (godz. 13), Żbik Nasielsk – Korona Szydłowo.