Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
LOK Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Jeden podpis Prezydenta i mamy 12 listopada dniem wolnym od pracy


Na kilka dni przed 100. Rocznicą Odzyskania Niepodległości Prezydent podpisał wczoraj ustawę, ustanawiającą 12 listopada tego roku Świętem Narodowym i dniem wolnym od pracy.  Legislacyjna ścieżka była krótka, w tym samym dniu, kilka godzin wcześniej ustawę z senackimi poprawkami przegłosował Sejm. 


Uwzględniono senackie poprawki do ustawy. Dotyczyły one usunięcia preambuły i sformułowania, iż dzień 12 listopada 2018 r. jest „uroczystym Świętem Narodowym”. W to miejsce wprowadzono zapis, że dzień ten jest „Świętem Narodowym z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej”.

Najważniejsza chyba poprawka dotyczyła wykreślenia z ustawy zapisu, zgodnie z którym 12 listopada miały nie obowiązywać zasady ograniczające handel w niedziele i święta w sklepach, hurtowniach i marketach.

W tym dniu mają być świadczone usługi związane z opieką zdrowotną i ambulatoryjną opieką medyczną wcześniej zaplanowane na ten dzień. Dyżurować będą również wybrane apteki.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

5
KOMENTARZE

avatar
1500
dzidek
Gość
dzidek

Z pewnością nie wiecie dlaczego, dlaczego ustanowiono dzięń 12 listopada dniem wolnym—a no dlatego że 12 listopada 1962 roku, odbyła się premiera filmu O DWÓCH TAKICH CO UKRADLI KSIĘŻYC—informacja dla młodszych bywalców portalu że głównymi aktorami w tym filmie którzy grali tych dwóch urwisów, byli oczywiście bracia KACZYŃSCY.I OSTAL NAM SIĘ JEDEN I Z AKTORA PRZEINACZYŁ SIĘ W NACZELNIKA, który rzadzi Polską, tylko że z coraz gorszym skutkiem,

Hades
Gość
Hades

Powiedzcie to Koreańczykom:)

Nie no
Gość
Nie no

Mówi się 12 listopada.
Dziękuję pozdrawiam

dzidek
Gość
dzidek

Fajny pomysl. Dłuzszy weekend bedzie.

dzidek
Gość
dzidek

Twoj nick winien brzmieć BARAN.