Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Jacek Szlachta radny powiatowy podziękowanie wybory samorządowe 2018
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Poznawali tajemnice Grzebska


„Piękna nasza Polska cała” to hasło Międzynarodowego Programu, w którym uczestniczą uczniowie Szkoły Filialnej w Grzebsku. W związku z realizacją projektu mają do wykonania szereg zadań, do których należało między innymi zwiedzanie zabytków najbliższej okolicy.

Słoneczne ogrody Mława

31 października 2018 r. uczniowie klasy I i oddziału przedszkolnego wybrali się pod opieką nauczycieli na wycieczkę po miejscowości Grzebsk. Wieś ta jest jednym z najstarszych grodów na północnym Mazowszu. Uczniowie zwiedzali między ponad 300 letni Kościół Parafialny pod wezwaniem Św. Leonarda oraz stojąca nieopodal dzwonnicę. W centrum miejscowości oglądali tablicę pamiątkową poświęconą Synowi Tej Ziemi, wybitnemu matematykowi – Stanisławowi Grzebskiemu. Z wygrawerowanego na niej napisu wyczytali, ze Stanisław Grzebski wydał pierwszy w Polsce podręcznik geodezji i miernictwa pod nazwą „Geometria”.

Kolejnym celem wycieczki było zobaczenie wczesnośredniowiecznego grodziska wraz z podgrodziem i stojącą opodal Kaplicą. O miejscu tym głoszone są legendy, zgodnie z którymi na terenie spalonego grodziska ludzie wydobywali węgle mające szczególne właściwości, w tym min. lecznicze. Zwiedzaniu sprzyjała piękna, jesienna pogoda.

źródło i fot. Szkoła w Grzebsku

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500