Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Poznawali tajemnice Grzebska


„Piękna nasza Polska cała” to hasło Międzynarodowego Programu, w którym uczestniczą uczniowie Szkoły Filialnej w Grzebsku. W związku z realizacją projektu mają do wykonania szereg zadań, do których należało między innymi zwiedzanie zabytków najbliższej okolicy.


31 października 2018 r. uczniowie klasy I i oddziału przedszkolnego wybrali się pod opieką nauczycieli na wycieczkę po miejscowości Grzebsk. Wieś ta jest jednym z najstarszych grodów na północnym Mazowszu. Uczniowie zwiedzali między ponad 300 letni Kościół Parafialny pod wezwaniem Św. Leonarda oraz stojąca nieopodal dzwonnicę. W centrum miejscowości oglądali tablicę pamiątkową poświęconą Synowi Tej Ziemi, wybitnemu matematykowi – Stanisławowi Grzebskiemu. Z wygrawerowanego na niej napisu wyczytali, ze Stanisław Grzebski wydał pierwszy w Polsce podręcznik geodezji i miernictwa pod nazwą „Geometria”.

Kolejnym celem wycieczki było zobaczenie wczesnośredniowiecznego grodziska wraz z podgrodziem i stojącą opodal Kaplicą. O miejscu tym głoszone są legendy, zgodnie z którymi na terenie spalonego grodziska ludzie wydobywali węgle mające szczególne właściwości, w tym min. lecznicze. Zwiedzaniu sprzyjała piękna, jesienna pogoda.

źródło i fot. Szkoła w Grzebsku

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x