Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
LOK Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

W ostrołęckim szpitalu 53 lekarzy złożyło wypowiedzenia


Kolejni lekarze pracujący w ostrołęckim szpitalu składają wypowiedzenia umów o pracę. W ostatnim czasie było takich przypadków 12, licząc te wcześniejsze, w sumie to już 53 osoby chcą odejść ze szpitala.


Jak podaje Radio Dla Ciebie lekarze Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego domagają się zmian w organizacji pracy oraz podwyżek. Chcą zarabiać 9 tys. zł brutto jako specjaliści oraz 7,5 tys. zł jako młodsi asystenci. W połowie października doszli do porozumienia z władzami w kwestiach systemu pracy. Postulat dotyczący podwyżek nie został przyjęty. Na 7 listopada zaplanowano drugą turę rozmów.

Lekarz oddziału kardiologii inwazyjnej, przewodniczący OZZL w Ostrołęce Łukasz Mysiorski wyjaśnia, że problem dotyczy oddziałów: kardiologicznego, zakaźnego, neurologicznego, wewnętrznego, a także płucnego, kardiologii inwazyjnej, onkologicznego i ginekologicznego.

Dyrektor szpitala Paweł Natkowski podkreśla, że sytuacja jest bardzo poważna. Poinformował szpitale w Łomży, Ciechanowie, Makowie Mazowieckim i Przasnyszu, że być może zajdzie konieczność przeniesienia pacjentów z Ostrołęki do tych właśnie placówek.

oprac. red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
żle potraktowana w szpitalu
Gość
żle potraktowana w szpitalu

A im ciągle mało!!!,