Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Marek Nitczyński wójtem gminy Szreńsk


Mieszkańcy gminy Szreńsk w II turze zadecydowali o ponownym wyborze dotychczasowego wójta Marka Nitczyńskiego na kolejną pięcioletnią kadencję. Jego kontrkandydatka Anna Krusińska uzyskała 144 głosy mniej.


Za Markiem Nitczyńskim opowiedzieli się głównie mieszkańcy obwodu głosowania w Szreńsku. Tu poparło go 746 wyborców, podczas gdy Annę Krusińską 473. To wystarczyło Markowi Nitczyńskienu do zwycięstwa, choć w obwodach głosowania w Miącznie Małym jego kontrkandydatka pokonała go stosunkiem  222 do 120, a w Proszkowie 206 do 179.  Ogółem za Markiem Nitczyńskim zagłosowało 1045 wyborców, a za Anną Krusińską 901.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
64 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
RODOWITY MŁAWIANIN
RODOWITY MŁAWIANIN
2 lata temu

Niech POLSKA dowie jak tarzają się między sobą chłopki za kawałek władzy.MASAKRA.Mława dla Mławian.

fryzjer
fryzjer
2 lata temu

kto nosi brodę żyd koza i………….

Olka
Olka
2 lata temu
Reply to  fryzjer

Lepiej napisz kto brody nie nosi balbierzu z bożej łaski.
Porażki przyjąć z honorem nie umiecie tak jak swego czasu Kopoczowa z Komorowskim?
Zaczynacie używać argumentów z d.py wziętych.
Zwróćcie uwagę na to, że te wasze idiotyczne wypociny czytają nie tylko w waszej gminie, ale w całym powiecie, w całej Polsce i się ostro śmieją z waszej mentalności i z waszej głupoty

RODOWITY MŁAWIAK
RODOWITY MŁAWIAK
2 lata temu

Ale się tarzają.Zazdrość nie zna granic. WIOCHMENI KUPUJĄ MIESZKANIA W MŁAWIE JAK LECI NA KREDYT.PÓJDĄ PROCENTY DO GÓRY TO KLĘKNĄ TAK JAK CI CO BRALI W FRANKACH.

prawdziwy MŁAWIAK
prawdziwy MŁAWIAK
2 lata temu

wiocha zawsze będzie wiochą.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu

Pan Wójt będąc 8 lat na stanowisku „wygral” 144 glosami mieszkancow, to jest porażka do której on sam jak i jego zwolennicy nie potrafią się przyznać. Pan Marek N. Nawet nie podziękowl swoim wyborcom co dla mnie, osoby ktora na niego glosowala jest bardzo smutne. Nie to co Pani Ania, podziekowala wszystkim za udzial w wyborach i jeszcze pogratulowala swojemu kontrkandydatowi. Nie znam tej Pani ale po takich gestach wiele można o czlowieku sie dowiedzieć, mam nadzieję, że Pan Wójt wywiaze się ze swoich obietnic i przyjmnie do pracy jedna z moich koleżanek.

bąbel
bąbel
2 lata temu

Moim zdaniem wybory te pokazały, że mamy w gminie 901 tępaków (no może trochę mniej, bo rodzina pani kandydatki-wiadomo rodzina musi głosować), którzy chcieli oddać naszą gminę w ręce osoby zupełnie nieznanej i bez żadnego doświadczenia. Czego oczekiwali-chyba jakiegoś cudu (było źle, a raptem będzie wspaniale). Zastanawia mnie również postawa członków PSL, które to wystawiało kandydata na wójta. Na pewno wielu z nich nie głosowało na swojego kandydata. Wśród nich jest dwóch „wbitnych” działaczy z Rochni i Proszkowa. Mieli oni swoje zasługi w rozwiązaniu SKR w Szreńsku czy też mleczarni w Mławie. Tym razem planowali trochę namieszać w gminie Szreńsk. Na szczęście nie udało się. Kolejnym ” wielkim” działaczem PSL jest przedstawiciel samorządu wiejskiego z Dozin, który robił wszystko żeby Wójt przegrał. Uważam,że władze PSL powinny wykluczać takich „działaczy” ze swich szeregów.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  bąbel

Sam jesteś tępakiem. A jakie masz dowody kto na kogo głosował? Jesteś w dodatku śmieszny i żałosny. Usiądź i popłaczę się. Ha ha ha

Mieszkańcy
Mieszkańcy
2 lata temu
Reply to  bąbel

No kochani możecie teraz zobaczyć prawdziwe oblicze PSL w jakim poważaniu mają ludzi i komu będą pomagać i na rzecz kogo będą teraz pracować – dzielą ludzi i nie dają możliwości wypowiedzenia i mienia własnego zdania ( nie robicie tego co wam każą to jesteście wykluczeni …hahaha. (nie ładnie w następnych wyborach będziemy to pamiętać i podziękujemy wam wszystkim) A czemu nie napiszecie, kto na was głosował ( kto zameldował ludzi w Ośrodku dla bezdomnych w Miączynie i że radni z PSL i niektórzy pracownicy gminy wozili ludzi aby oddali głos na was… wygrać w taki sposób to jest jedna wielka porażka. Zależało wam tylko na stanowiskach a nie na ludziach W Mławie się już na was poznali – potraficie tylko grzać stołki i brać kasę za nic. Bąbel tak jak piszesz w gminie było źle ….widzę, że sami już się gubicie w tym co mówicie i piszecie – w ulotkach pana wójta było napisane i wytłuszczone gmina jest w bardzo dobrej kondycji finansowe – I KTO TU KŁAMIE. No i jeśli był z niego taki dobry samorządowiec to może na marszałka albo może lepiej od razu na prezydenta trzeba było go wystawić. Teraz straszycie, ze PSL powinien wykluczyć działaczy ze swoich szeregów – ludzie powinni sami przejrzeć na oczy i odejść. A mieszkańcy powinni w końcu przejrzeć kogo wybierają. A Pani Ania i tak jest dla nas WYGRANA to ona WYGRAŁA

Anonimowy obserwator
Anonimowy obserwator
2 lata temu
Reply to  bąbel

A kto to taki ?

Anonimowy obserwatorze
Anonimowy obserwatorze
2 lata temu

Kasztaniaki

mławiak
mławiak
2 lata temu

ale się wiochmeni tarzają.MŁAWĘ też już opanowali.

Mieszkaniec gSz
Mieszkaniec gSz
2 lata temu

Po co tyle złośliwości w tych komentarzach. Taki wybór mieszkańców i trzeba to szanować. Panu Markowi dużo brakuje do oceny dobrej ale wygrał i trzeba tylko pogratulować. Pani Ania była bardzo zaangażowana i to trzeba tez docenić. Najlepszym rozwiązaniem było wybranie Dominika ale bez kampani ciężko wygrać. A obrażać innych anonimowo jesteś mega nieładnie.

Mieszkańcy
Mieszkańcy
2 lata temu

Kogo Dominika A może lepsza by była pani z księgarni. Kto im bronił robić kampanię szkoda im kasy było……

twój wyborca
twój wyborca
2 lata temu
Reply to  Mieszkańcy

Pani z księgarni to mając trochę honoru powinna spakować walizki i wyjechać stąd. Wstyd i to bardzo wielki najpierw chodziła oczerniała wójta a potem za pan brat … Wstydź się kobieto i to bardzo. Żałuję bardzo ale to bardzo, że na ciebie głosowałem

Sąsiadka z rynku
Sąsiadka z rynku
2 lata temu
Reply to  twój wyborca

Wstyd jak można spojrzeć ludziom w oczy pani Teresko czego ja się dowiedziałam.

Jaga
Jaga
2 lata temu

Sąsiadko z rynku ,a czego my się o tobie dowiedzieliśmy wstydzić się powinnaś

Mohammed
Mohammed
2 lata temu
Reply to  twój wyborca

To wszyscy ze szrenska powinni wyjechać jak mają trochę honoru bo tu oczernianie to chyba chleb powszedni jak czytam te wszystkie posty użytkowników pozdrawiam

Jaga
Jaga
2 lata temu
Reply to  Mohammed

Sądzisz po sobie?

Gucio
Gucio
2 lata temu
Reply to  Mohammed

Z 13 głosami ? ,hahaha

Szreńszczanka
Szreńszczanka
2 lata temu
Reply to  twój wyborca

twój wyborco-,pani z księgarni to jest rodowitą Szreńszczanką z dziada pradziada i nie ma się czego wstydzić.Czy oczerniała?-zastanów się co piszesz,a relacje z wójtem zawsze były i są poprawne.Pakować walizki i wyjechać?-droga wolna nikt tu ciebie nie trzyma,a cóż ty zrobiłeś dla naszego Szreńska?Pani Tereska od lat udziela się społecznie i bardzo dużo robi dla mieszkańców naszej gminy,chociażby organizowanie wielu,wielu kulturalnych imprez i pokazów i chwała je za to!!!!.A ty co o sobie możesz powiedzieć?To ty się powinieneś wstydzić prowadząc pasożytniczy tryb życia

Majka
Majka
2 lata temu
Reply to  Szreńszczanka

Ludzie ogarnijcie się. Który kandydat by nie wygrał to i tak przez 5 lat będziecie narzekać.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

A kto mu bronił kampanię zrobić jak należy kampania to nie wszystko był u mnie klepał bzdury szkoda czasu.A Pan Wójt gdzie był pewnie bardzo zapracowany.Pani Ania krótko zwięzle na temat służyć działać pomagać nie obiecywać.

zaciekawiona
zaciekawiona
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

A może po prostu Pani Ania miała wsparcie biznesu, którego zasięg Wójt ogranicza? Wystarczy spojrzeć na wyniki z Miączyna – PGR zawsze głosuje jak KTOŚ rozkaże – dziwne że poszli akurat za osobą wcześniej im zupełnie nie znaną.

mieszkańcy gminy
mieszkańcy gminy
2 lata temu
Reply to  zaciekawiona

Widać, że bardzo was boli, że Pani Ania wygrała w tych 2 okręgach, w 3 okręgu też by wygrała gdyby nie zazdrość niektórych sąsiadów, znajomych i mieszkańców. Po prostu jest wam ciężko przyznać się do porażki,że 1 kobieta nikomu nie znana tak jak piszecie miała takie poparcie ludzi. Tak więc możemy was z czystym sumieniem rozczarować i uświadomić ze ta Pni nie była przez nikogo kierowana i wspierana. Po prostu zależało jej tylko na pomocy mieszkańcom naszej gminy i zmianie sytuacji w jakiej znalazła się nasza gmina. A mieszkańcy naszej gminy (nie są ciemnotą tak jak to wy piszecie i macie o nas takie zdanie) – opowiedzieli się za prawdą . Tak więc miejcie teraz na tyle honoru i nie oczerniajcie i nie mierzcie mieszkańców i Pani Ani swoją miarą. Na waszym miejscu raczej skupiłbym się na inwestycjach jakie zostały rozpoczęte a końca nie widać – Doziny – plac zabaw , Szreńsk – park itp. tak więc tu zobaczymy jak będzie z tym wsparciem i pomocą osób z PSL, które deklarowały pomoc przed wyborami….

Zdziwiony
Zdziwiony
2 lata temu

A niby czego sąsiedzi i znajomi mieli zazdrościć Pani Ani? Sporo było tych zazdrosnych sąsiadów i znajomych -273. Przypadek?? Nie sądzę.

zaciekawiony zaciekawioną
zaciekawiony zaciekawioną
2 lata temu
Reply to  zaciekawiona

No nie ma co przez 8 lat Wójt bardzo ograniczał zasięg tego biznesu hahaa śmiechu wartę – ludzie wy to macie tupet nie ma co

Sąsiad
Sąsiad
2 lata temu
Reply to  zaciekawiona

Pani Ani nie jest potrzebne wsparcie biznesu stać jest ich na to Cielaki.

ToJaZurgula....
ToJaZurgula....
2 lata temu

GRATULACJE dla Pana Marka !!!! A co do Pani Ani banery wyborcze bardzo się przydadzą do schroniska dla piesków żeby miały na co się zalatwiac. :)))))

Patryk
Patryk
2 lata temu

A poproś to jeden tobie się przyda bo nie masz gdzie walić…haha

wygrani a jednak przegrani :-)
wygrani a jednak przegrani :-)
2 lata temu

tu mogę napisać tylko jedno tacy WYGRANI jakie komentarze – nic dodać nic ująć

wygrani a jednak przegrani :-)
wygrani a jednak przegrani :-)
2 lata temu

tu mogę napisać tylko jedno tacy wygrani jakie komentarze ……………

wygrani a mimo to przegrani
wygrani a mimo to przegrani
2 lata temu

Tu mogę napisać tylko jedno tacy wygrani jakie komentarze

brawo
brawo
2 lata temu

Tak powinno być! 🙂 gratulacje panie Marku 🙂

Prawda
Prawda
2 lata temu

Ciekawa jestem kto wczoraj podwoził i został spisany przez policję….hmmm. To dopiero wzór do naśladowania. Rywalom zagrożono a samemu robiło się co się chciało. Wystawało pod lokalami wyborczymi z telefonem przy uchu. Prawdziwy pokaz uczciwości odbył się wczoraj.

XXX
XXX
2 lata temu
Reply to  Prawda

Komitet wyborczy Pana Wójta nie próżnował i tej niedzieli. Mamy nadzieję że za tej kadencji przyjrzy się Pan dokładnie pracy swojej gminy. Bo szczerze powiedziawszy aż szkoda słów na to jak pracują urzędnicy, w jakich godzinach przyjeżdżają do pracy i ile czasu w niej spędzają na rzetelnej pracy za gminne pieniądze. Rozumiem, że jak to zwykle bywa, są równi i równiejsi!

Życzliwy
Życzliwy
2 lata temu
Reply to  XXX

Proszę nie obrażać wszystkich pracowników ponieważ nie mierzy się wszystkich jedną miarką. Jeżeli kilka osób tak robi to nie znaczy że wszyscy.

Mohammed
Mohammed
2 lata temu
Reply to  Życzliwy

Niewszyscy to prawda najbardziej dwie panie z gopsu można spotkać na zakupach w godzinach pracy

yyy
yyy
2 lata temu
Reply to  XXX

Przegrana boli co xxx? Zwłaszcza jak zaangażowane zostały tak duże środki.Straty ciężko będzie teraz odrobić co? A przecież były jeszcze tak piękne plany związane z urzędem i gmina, które upadły wraz z ogłoszeniem wyników wyborów. Hmm to teraz z żalu trzeba uderzyć we wszystko i w każdego.Przed wyborami czepialiscie się zadłużenia, inwestycji, czy braku funduszy unijnych.Po wyborach pracowników.Tonacy brzytwy się chwyta.Zalosne i przykre.Honorowo byłoby przyjąć porażkę i pogratulować zwycięstwa Panu Wójtowi.Ale „honor” to najwidoczniej dla Was obce słowo.

ABC
ABC
2 lata temu
Reply to  yyy

Do yyy.
BRAWO.BRAWO.

mieszkaniec
mieszkaniec
2 lata temu
Reply to  yyy

Przegrana to raczej powinna was boleć bo wójt angażując całą świtę z PSL wygrał zaledwie 144 głosami to wstyd i to jaki 🙂 A wy nawet wygrać z honorem nie potraficie tylko obrażacie innych i to na dodatek anonimowo jeśli coś macie do kogoś to po prostu proszę to powiedzieć w cztery oczy.

yyy
yyy
2 lata temu
Reply to  mieszkaniec

Mieszkancu czytaj ze zrozumieniem.To nie jest takie trudne.Ja nikogo nie obrażam.Czy w tym co napisałem jest obraza kogokolwiek? Ja po prostu stwierdzam fakty i tyle.Hmm a wygrana Pana Wójta 144 głosami przy tej nagonce jaka urzadziliscie, podrzucaniem nocą jakiś ulotek, oczernianiem, opluwaniem, no i jeszcze szczyt szczytów, czyli to co pokazaliście w dniu wyborow- to według mnie wielki sukces Pana Wójta.Wlasciwe to cud, że Pan Wójt oparł się temu wszystkiemu i Waszej „Świcie”. A co do rozmowy w cztery oczy to chętnie ale za 5 lat jak zmienicie podejście do prowadzenia kampanii wyborczej.

Julo
Julo
2 lata temu
Reply to  yyy

Straty w technokablu szybko odrobi !!!!

Prawda 2
Prawda 2
2 lata temu
Reply to  XXX

Jak nie wiemy , to nie piszemy !

ciekawy
ciekawy
2 lata temu
Reply to  Prawda

Ja się pytam od czego Pan Marek D. pseudonim Wąs jest w tej Gminie?

Życzliwy
Życzliwy
2 lata temu
Reply to  ciekawy

Pracuje

Xxx
Xxx
2 lata temu
Reply to  ciekawy

Ja też się pytam od czego jest ten Pan i jego małżonka hehe

Odp.
Odp.
2 lata temu
Reply to  Xxx

Od tego żeby Ci wkur……ać.

Nawiedzona.
Nawiedzona.
2 lata temu
Reply to  Prawda

Ale przecież to sa uczciwi obywatele z dobrych rodzin.

Calineczka
Calineczka
2 lata temu
Reply to  Prawda

A czemu czepiacie się podwozenia na wybory to nie jest zabronione grzecznie stali i czekali nie wchodzili z ludźmi do lokali wyborczych nie oddawali za nich głosów nie zabierali im dowodów każdy ma swój rozum i wolną wolę i głosował na kogo chciał a Panią Krusinska trzeba podziwiać z takim podejściem do wspolmieszkancow że kandydowała to nie tylko trzeba mieć tupet ale i nie mała odwagę i za to należą się jej gratulacje po trupach a do celu moje gratulacje piękny wynik

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu
Reply to  Calineczka

Calineczko, wróć do swojej bajki, bo chyba się zgubiłaś dziecino…

Sąsiad
Sąsiad
2 lata temu

GIENIEK NA PREZYDENTA

Xxx
Xxx
2 lata temu
Reply to  Sąsiad

Za duży wstyd dla kraju

Niuch
Niuch
2 lata temu
Reply to  Xxx

Jaki kraj taki prezydent

Zwykły człowiek ze Szreńska
Zwykły człowiek ze Szreńska
2 lata temu

Demokratyczny wybór-gratulacje dla Pana Marka.Pozostaje jednak świadomość że znaczna liczba wyborców nie jest zadowolona z działań Pana Marka,dlaczego….,na pewno trzeba wyciągnąć wnioski z tego i poprawić to co było złe,a myślę że jest co poprawiać- od właściwego zarządzania najbliższym personelem po przemyślenie dużych działań inwestycyjnych.Słabo w moim przekonaniu wyglądają inwestycje zawsze w roku wyborczym nie tylko w odniesieniu do naszej gminy ale i innych samorządów gdzie tego typu działania są powszechne w roku wyborczym i przed samymi wyborami są podejmowane próby zdobycia głosów wyborczych,ale u nas to może jest przypadek.Cała kadencja powinna być skierowana na maksymalna pracę i służbę gminnej społeczności,nawet najwyższy urzędnik w moim przekonaniu jest równy zwykłemu człowiekowi
Apeluję również do nowo wybranych radnych aby nie patrzyli na sprawy nad którymi się pracuje przez pryzmat własnych zysków i korzyści.Różnica w ilości oddanych głosów na Panią Anię i Pana Marka jest bardzo niewielka,pojawił się zatem duży podział w naszej gminie,nie wygląda to dobrze.Gratuluję bardzo Pani Ani odwagi w swoich działaniach,znam bowiem problemy z jakimi się zmagamy,trochę szkoda że się nie udało.

Foks
Foks
2 lata temu

Gratuluję serdecznie! Mocno Panu kibicowałam!

Alonso
Alonso
2 lata temu

Będzie jak było.

Mieszkaniec Szreńska
Mieszkaniec Szreńska
2 lata temu

Gratulacje dla Pana Marka Nitczyńskiego! Myślę, że to dobry wybór dla naszej gminy. Pozostaje kwestia przeanalizowania wyników i do dzieła. Może w tej kadencji uda się w końcu zamknąć sprawę powstawania nowych kurników i chlewni.
Raz jeszcze gratuluję!

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Brawo brawo brawo !!!!! Wygrała uczciwość.widac kto „sterowal” kontrkandydatko”.

Zainteresowany
Zainteresowany
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

A kto taki?

1992
1992
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Kto sterował?

Mieszkanka Gminy
Mieszkanka Gminy
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Niewiem, czy ktos nia sterowal czy nie, ale zapraszanie „chlopaczkow” pod sklep w ramach glosowania na kandydatke to troche słabe, podwozenie na glosowanie zeby tylko oddac glos na kontrkandydatke, Pani Anna wczesniej nie odpowiadała nawet „Dzien Dobry” a gdy oglosila sie na kandydatke na Wójta to w pas sie wszystkim zaczela klaniac, czlowiekiem trzeba byc zawsze a nie gdy tylko ma sie w tym jakis interes. Co do Pana Wójta uwazam ze odwalil kawal dobrej roboty, najpierw wyprowadzil troche Gmine z długów a potem zaczal jakies inwestycje, jak ktos sie malo inreresuje losem gminy to krytukuje ze Wojt nic nie robi bo przeciez nic nie widać,ale zaglebiajac sie w temat bardzo ladnie wyprowadza gmine na prosto. Serdeczne gratulacje dla Pana Wojta.

Obserwator
Obserwator
2 lata temu

Mieszkanko Gminy- lepiej bym tego nie ujęła! Przepiękna wypowiedź i tym zakończyć można dywagacje na temat drugiej tury. Napisałaś wszystko bez owijania w bawełnę. Mądra głowa

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu

Cytuje słowa koleżanki wyżej. Pan Wójt wprowadził trochę gmine w długi a potem zaczął jakieś inwestycje. Naprawdę super. Co to jest 7.5 miliona. Gimina jest 3 w Polsce najbardziej zadłużona a ty mówisz ze trochę wprowadził w długi.

64
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x