Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Czworo multimedalistów. Coraz wyższa forma Płetwala


W połowie listopada na basenie w Mławie odbędą się otwarte zawody o puchar Północnego Mazowsza. Na swoim obiekcie reprezentanci Płetwala będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony.


– Nie oszczędzamy się na treningach. Chcemy wypaść jak najlepiej na organizowanych przed siebie zawodach, ale oczywiście liczy się cały sezon. Jego początek mamy udany, o czym świadczy choćby siedem medali zdobytych podczas silnie obsadzonej imprezy w Sopocie – wyjaśnia prezes klubu Tomasz Szczepański.

Jeszcze lepiej mławscy pływacy spisali się podczas kolejnego wyzwania. Z siódmej edycji   otwartego czempionatu Ostrołęki wrócili z siedemnastoma trofeami. Po dwa laury sięgnęli Anna Powązka, Jakub Szczepański, Patryk Kaliszewski oraz Zuzanna Szynkiewicz. Ponadto na podium przebili się po razie Jakub Czupryn, Adrian Kaliszewski, Jan Śledziński, Julia Błażkiewicz, Amelia Butryn, Zuzanna Kaczmarczyk, Aleksandra Krajewska, Kalina Ossowska  oraz Natalia Tomczak. W klasyfikacji drużynowej Płetwal był czwarty – triumfowali reprezentanci Polonii Warszawa.

Mławianie podbili także kilkanaście rekordów życiowych. Oprócz medalistów ta sztuka udała się Marcelowi Bużyckiemu, Franciszkowi Ciesielskiemu, Jakubowi Hicmanowskiemu, Konradowi Hincmanowskiemu, Bartłomiejowi Kozłowi, Tomaszowi Murawskiemu, Aleksandrowi Orkwiszewskiemu, Jakubowi Prosińskiemu, Mieszkowi Sadzy, Izabeli Czaplickiej, Lenie Dąbrowskiej, Zuzannie Dołęgowskiej, Kai Kamińskiej, Aleksandrze Krajewskiej, Natalii Mrozińskiej, Natalii Orzech, Julii Piłkowskiej, Gabrieli Rachubie, Alicji Siemianowskiej, Magdalenie Wiącek i Natalii Zaborowskiej.

Najbardziej spektakularne osiągnięcie zanotowała Kaczmarczyk. Życiówkę na 50 metrów stylem grzbietowym pobiła o blisko dziewięć sekund.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x