Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W prawo zwrot. Będzie koalicja PiS z Kowalewskim?


Tak to już jest, że polityczna konstelacja decyduje o tym, kto personalnie sprawować będzie władzę.Tak jest przede wszystkim w sejmikach i powiatach. Nieco inaczej jest w miastach i gminach, bowiem tu decydują o tym bezpośrednie wybory.Tam „politykę” robi wójt, burmistrz czy prezydent.  To zwykle on rozdaje polityczne konfitury i wpływa na personalną obsadę stanowisk. Ponad połowę z nas (to ci co poszli głosować) interesują nazwiska, kto zostanie wójtem, burmistrzem, starostą czy marszałkiem.

W pierwszych dwóch przypadkach prawie we wszystkich gminach powiatu  znamy, lub dziś poznamy włodarzy. W pozostałych samorządach zadecyduje polityczna konstelacja.  Od tego trzeba zacząć, by dojść do nazwisk. Po tych wyborach, wszystko wskazuje na to, że czekają nas nowe pakty i sojusze.

Okumski, Markiewicz, Rakowski czy Kiełbiński takie nazwiska pojawiają się na „powiatowej giełdzie”. To o nich ćwierkają wróbelki na drzewach, że któryś z nich będzie starostą. Wśród mających szansę objąć to stanowisko wieść gminna nie wymienia obecnego starosty Włodzimierza Wojnarowskiego. Dlaczego?

Zmieniła się właśnie konstelacja. Sprawujący dotychczas niepodzielnie władzę w powiecie PSL wprowadził jedynie 6 radnych, podczas gdy PiS – 9. Dwóch wprowadził Kowalewski, po jednym Kukiz’15 i SLD. W 19 – to osobowej radzie większość potrzebna do wyboru starosty, zarządu i przewodniczącego rady to 10. Choć za prostą arytmetyką kryją się czasem dziwne decyzje osobiste tych co mandat zdobyli, to arytmetyka zgadzać się musi.

PSL wraz z naturalnym, wieloletnim sojusznikiem SLD mają tych mandatów 7. Zdecydowanie bliżej większości w radzie jest PiS, choć tu też do samodzielnych decyzji zabrakło zdobycia jednego mandatu. W tej sytuacji dużo większe zdolności koalicyjne ma PiS. Zapewne toczą się więc rozmowy z Tomaszem Chodubskim, który mandat uzyskał z listy Kukiz’15, ale w radzie powiatu siedział dotychczas ramię w ramię z radnymi ówczesnej opozycji: Okumskim, Łukasikiem i Szlachtą. To porozumienie wystarczyłoby, aby mieć większość w radzie.

Ciekawa sytuacja jest  z dwoma radnymi, których wprowadził komitet Kowalewskiego. W poprzednich kadencjach radni z tej listy byli murem w koalicji z PSL. Wiadomo jednak, że od czasu konfliktu z przewodniczącym rady powiatu i byłym skarbnikiem miasta Henrykiem Antczakiem, stosunki na linii Wojnarowski – Antczak – Kowalewski są permanentnie złe.

Mieszkańcom miasta a myślę, że i powiatu znana jest też sytuacja „politycznych umizgów” jakie wobec pani poseł Cicholskiej dotychczas dokonywał burmistrz Kowalewski jeszcze na długo przed wyborami, będą jednocześnie w koalicji z PSL w powiecie. Teraz jednak, gdy PSL jest osłabione niejako naturalna jest koalicja z PiS. Słabą przeciwwagą jest tu młody Wojnarowski w sejmiku.

I może byłoby to dość proste, gdyby nie sytuacja w radzie miasta. Tam z kolei Kowalewski wraz z wspierającym go SLD ma bezwzględną większość, a jak mówią podobno tych „szabli” jest już 12.

PiS do rady miasta wprowadził 6 radnych, PSL – 4.  Możliwe, więc, że w radzie miasta powstanie koalicja szersza, niż dotychczasowa większość, którą już dysponuje Kowalewski. Zapewne tu też nie obędzie się bez personalnych niespodzianek. Według nieoficjalnych przecieków, nastąpi zmiana na kluczowym stanowisku przewodniczącego rady miasta, którym dotychczas był Leszek Ośliźlok, choć oczywiście to stanowisko nie trafi w ręce któregoś z radnych PiS. Przy takim szeroko koalicyjnym myśleniu utwierdzać może fakt, że póki co PiS rządzi w kraju i takie koneksje są pożądane, a więc w mieście bardziej Kowalewski potrzebuje PiS niż na odwrót. A PSL tu też nie ma wyjścia, pozostaje mu tylko opozycja.

Wracając jeszcze na moment do układanek powiatowych. Trzeba zauważyć, że prawica wraca tu do władzy i to z rozmachem. Dość tu tylko wspomnieć, że padł bastion PSL – a mianowicie okręg składający się z gmin Szydłowo, Dzierzgowo, Wieczfnia Kościelna. Tam zawsze królował PSL. Teraz z przypadających tam trzech mandatów, jedyny zdobył Wojnarowski. Podobnie podziało się w okręgu Radzanów, Szreńsk, Lipowiec Kościelny. To teren postawił na radnych z listy PiS, choć w samej Mławie też nie było źle. Zamiast jak dotychczas jednego radnego, PiS wprowadził dwóch. Niektórych może zdziwić nazwisko Marka Kiełbińskiego – przewodniczącego PiS, które pojawia się wśród kandydatów na starostę. Prawnie jest taka możliwość, żeby członek zarządu powiatu (starosta, wicestarosta, etatowy członek zarządu) byli spoza rady. Taka sytuacja była już w powiecie z Barbarą Gutowską, która nie będąc radną pełniła funkcję starosty. To po prostu kwestia decyzji radnych.

Termin pierwszej sesji nowo wybranych rad ustala komisarz wyborczy. Prawdopodobnie będzie to poniedziałek 19 listopada. Zarówno w mieście jak i w powiecie wszystkie głosowania personalne są tajne. Nie będzie więc wiadomo, kto zagłosował za starostą, zarządem czy przewodniczącym rady. Ale liczba głosów będzie na pewno wymowna i raczej bez trudu dopasować do niej można konkretne nazwiska. A więc: Okumski, Markiewicz, Rakowski czy Kiełbiński i koalicja w mieście?

ZygZak

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

106
KOMENTARZE

avatar
1500
Las
Gość
Las

Markiewicz na staroste

dzidek
Gość
dzidek

PROŚBA DO ADMINA—ZDEJMIJCIE JUŻ Z CZOŁÓWKI PORTALU TO ZDJĘCIE TYCH NAWIEDZONYCH, UZDROWICIELI naszego miasta.

Jan
Gość
Jan

Może może i to dużo zrobić dla Mławy!!!

dzidek
Gość
dzidek

Może, chyba tylko przy takich pomocnikach, jsk ty, chyba przeczytałeś, podziękowania, od budzacego się do życia mlawskiego kaznodzieji. Osobiście wstydzil bym się cieszyć z takich nieudaczników.

Elżbieta
Gość
Elżbieta

Zdjęcie jest Fotomontarzem !!!

every
Gość
every

Jak używasz wykrzykników, to chociaż naucz się ortografii droga Elżbieto, bo ten Twój fotomontaż przez „rz” bardzo gryzie się z tymi trzema wykrzyknikami, a Kiełbiński to niech idzie uczyć historii jeśli jest w tym taki dobry.
PIS chce zgody (ktoś tu tak napisał), PIS i zgoda to dwie różne sprawy.
Czy ktoś tak bardzo skłócił społeczeństwo jak PIS? – chyba nikomu się to aż tak dobrze nie udało.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Dzięki Elżbieto, kapitanie oczywistość – bez podpowiedzi nikt by się nie zorientował.
Fakt, oba zdjęcia, które wybrał Codziennik, są dziwne – nie mieliście lepszych?

Anonim
Gość
Anonim

Są idealne. Codziennik ma dobre oko. 😀

Mława
Gość
Mława

Pan K wygląda jakby wyszedł na przepustkę i musi wrócić na leczenie.

dzidek
Gość
dzidek

Przepustkę dostał na WYBORY, a teraz musi wrócić do lecznicy na dalsze leczenie.

dzidek
Gość
dzidek

Ale odkryłas Amerykę. to malo ważne, ale pokazuje świetnie, tych mlawskich spiacych, nawiedzdzonych pisowcow., którzy jeszcze, nie zaczęli działać jako Radni, a juz rozkładają ręce, z nie mocy, to są takie pisowskie ZERA

dzidek
Gość
dzidek

No i co z tego że fotomontaż, skoro oddaje całą prawdę, o Panu Kielbińskim, brońmy sie przed takimi działaczamy, jak można powierzać takiej osobie mandat Radnego, i popatrzcie mławianie takimi nieudacznikami obstawia się PIS. Po wyborach powiało grozą, ciekawe co nam te „indywidualności” pisowskie wymyślą, jednego możemy być pewni, będzie dużo święconej wody.

dzidek
Gość
dzidek

ADMIN —o ile jest to możliwe, to zmieńcie to zdjęcie, bo KIEŁBIŃSKI, WYGLĄDA NA NIM JAK KAZNODZIEJA, rozkładając ręce tłumaczy nam że on naprawdę nic nie może

Ela
Gość
Ela

Może i to dużo zrobić dla Mławy.

dzidek
Gość
dzidek

Chyba, tylko wtedy jak Pani bedzie mu pomagać, on tyle może co kazdy z nas.

every
Gość
every

Dzidek to zdjęcie przedstawia sytuację kiedy Kowalewski po raz pierwszy widzi Kiełbińskiego w drzwiach swojego gabinetu, a Kiełbińskiego w ostatecznej rozgrywce, kiedy burmistrz proponuje mu koalicję, a Kiełbiński twierdzi:
„no cóż… przegrałem, ale skorzystam z Pana hojnej propozycji – nie mam wyjścia. Lepiej siedzieć cicho przy stole i czekać na resztki z uczty, niż znaleźć się za drzwiami.”
Już na tym zdjęciu widać, że nabrał wody w usta. On naprawdę nic nie może.

dzidek
Gość
dzidek

Oby te Twoje slowa się nie sprawdzily, bo w wykonaniu PIS , by to rzadzenie, wygladalo by tak jak wyglądają rzady DUDY I MORAWIECKIEGO, ktorzy bez rozkazu czy też polecenia Kaczynskiego, nie podejmą rzadnej inicjatywy.

Mławiak
Gość
Mławiak

Przecież PiS przegrał wybory nawet w swoich matecznikach np. Ostrołęka , Siedlce , Radom , czy Nowy Sącz , Tarnów i td. Porażka sromotna ,nawet przy zapewnieniach że będą pieniądze tam gdzie będzie prezydent z PiS. Ludzie zdecydowali inaczej.W Mławie również ludzie nie chcą żeby rządził PiS.

Obserwator
Gość
Obserwator

A te glosy oddane na pis to co spadly z nieba. Wyborcy zaglosowali to chca zmian kolego!!! Starczy juz tej kliky zielonej w mlawie.

dzidek
Gość
dzidek

A ty bohaterze, z jakiej kliki jesteś, ze tak bardzo ci zielen przeszkadza, ale sa tacy, ktorzy mają dosc tej praawicowej holoty.

ryr
Gość
ryr

ryr – dodałem wyjaśnienie jak to Stryjek zamienił kulaskę na kiljek czyli Kowalewski bez pieniędzy TAK WYBRALI MŁAWIANIE i podziwiajta jak to kalwo się tera będzie Mlawa rozwijała und bogaciła… mata całe 5-pięć lat aby popaczeć tera jak Burmistrz Kowalesski będzie musiał żebrać o każdy grosz od Pisuarów…

every
Gość
every

Skończ waść, wstydu oszczędź.
Jeżeli dojdzie do takowej żebraniny, to bardzo dobrze, bo w końcu Kowalewski przestania szastać pieniędzmi swoich podatników na prawo i lewo. Może ktoś w końcu zacznie mu patrzeć na ręce.
To by było z korzyścią dla mieszkańców.
Tyle tylko, że bardzo w to wątpię. Zawiąże się koalicja i znów radni będą przyklepywać wszystkie decyzje Kowalewskiego.

Janek
Gość
Janek

Kowalewski razem z PIS-em ograli PSL-owców jak małe dzieci he. Brawo Wy!!!

Jarząbek
Gość
Jarząbek

PiS wygral wybory w wiekszosci miast Polski. Poczekamy na rozwoj sytuacji w Mlawie.

Sławek
Gość
Sławek

Czy Ty człowieku żyjesz w matriksie ? Czy po prostu ogladasz TVPis ? Jakie miasta w Polsce Masz na myśli ? Otwock, Zamość ?

dzidek
Gość
dzidek

Ja oglądam tv REPUBLIKA, a pytania stawiasz strasznie głupie—czyżby OTWOCK, I ZAMOŚĆ, według ciebie to nie były by Polskie miasta, Stacja TV POLSAT która przed wyborami zrobiła sie mocno pisowska, podaje specjalistka od pisowskich układów tej stacji GAWRYLUK, do spółki z Rymanowskim / bo to wielbiciel PIS i WESERMAN/, który bardzo się dusił wTVN—podali że na 107 rezydentów miast tylko w 7 -iu wygrał Pis. jesli o jest matriks, to jednak ty jesteś KOSMITO.

Sławek
Gość
Sławek

Odniosłem sie do wypowiedzi mojego przedmówcy, który wskazał ze w większości miast wygrał PiS. Zanim powołałasz sie na jakieś informacje najpierw sprawdź je proszę. PiS wygrał w 5 na 107 miast !!! To o jakiej wiejszosci mówimy ? Sugeruje korki z matmy Panowie. Według rezimowej TVPiS, tv trwam i tv republika przedstawiona Teza to większość pisowska. Retoryka Terlikowskiego oraz Kani zakorzeniła sie w Twoim usposobieniu.

dzidek
Gość
dzidek

Sławek zapomniałeś wymienić dziennikarza byłego sekretarza KC.PZPR który prezentuje się w tej stacji, bo z tego co czytam to jasno wynika że oglądasz tą stację, przynajmniej od czasu do czasu, aby podziwiać te antytalenty dziennikarskie, i sprzedajne szuje.

dzidek
Gość
dzidek

Jednak musisz skorzystać samz tych korków bo mnie matmy bardzo dawno temu uczyl profesor ANYSZKO, ale Ciebie chyba wtedy, na świecie jeszcze nie bylo.Pozdrawiam. a zanim cos napiszesz, przeczytaj dwa razy.

Myslacy czlowiek
Gość
Myslacy czlowiek

Czy autor sugeruje, ze PiS to partia prawicowa? Bzdura. PiS jest partia lewicowa, z naciskiem na socjal. Nie mozna nakladac dodatkowych podatkow na zamozniejszych obywateli przy jednoczesnym powiekszaniu nakladow na swiadczenia socjalne i mowic o sobie „prawica”.

Józef
Gość
Józef

Dla Mławy byłoby najlepsze aby PiS pozostał w opozycji, ale tej merytorycznej, pozbawione niezdrowych emocji. Mógłby lepiej kontrolować poczynania burmistrza i jego drużyny. Radni PiS mogliby pomóc w pozyskiwaniu środków, które rozdziela rząd. Nie będąc w oficjalnej koalicji nie byliby hamulcem dla pozyskiwania środków, którymi dysponuje marszałek województwa (PSL plus KO). Niestety te polityczne barwy oraz osobiste kontakty mają duże znaczenie czego przykładem jest lider w pozyskiwaniu tych środków – Ciechanów

dzidek
Gość
dzidek

JÓZIU—-byś mógł przestać być tak naiwny. Radni PIS to pomagają ale tylko sobie, a pozostały pleps, niech czeka na ochłapy. Sam si e zastanawiam czy po tym niby sukcesie w Mławie, KIEŁBIŃSKI się wybudzi z tej Śpiączki, która go opanowała, nawet na zdjęciu, nie mógł otworzyć oczu, bo oślepiał go blask KOWALEWSKIEGO.

Liberał
Gość
Liberał

Plebs, jeśli już.. Nic nie piłeś ?

dzidek
Gość
dzidek

Liberal ,po jednym błędzie nie rob z nikogo, smakosza trunków, jak sam jesteś ich wielbicielem, bo w twoim srodowisku, jest to tradycją.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Mam wrażenie, że w Mławie nie ma co liczyć ani na koalicję, ani na merytoryczną opozycję. Nie ma na kogo głosować. Wszyscy, bez względu na przynależność, siedzą cicho i się nie wychylają, a potem budzą się przed samymi wyborami i zaczynają krzyczeć, źe potrzebujemy zmian.

Anka
Gość
Anka

Mimo wielkiego rozdawnictwa PiS przegrywa w wiekszości miast w Polsce , nawet w Ostrołęce !

Anonim
Gość
Anonim

Kiedy Kowalewski rozliczy się z finansów swojej i swojego komitetu wyborczego „BEZPARTYJNEGO” zaznaczam.
Miało być tak przejrzyście, ale niestety nie jest!!!
Ile PIS dołożył do tej kampanii??? – bo trzeba przyznać, że kampania PIS nie była lepsza od kampanii Burchackiego, a więc skąd Kowalewski miał tyle środków na swoją kampanię.
My wyborcy chcemy wiedzieć kto finansował kampanię Wielkiego Showmana, bo może my?… obligacjami?

dzidek
Gość
dzidek

Kowalewski ma obowiązek rozliczyć się z finansowanie kampanii wyborczej, ma na to 3 miesiące, nie wiesz skąd były pieniądze, myślę że wiesz co oznaczają te 3 litery PPP- ale tak przy okazji, warto by przejrzeć wydatki w okresie kampanii, z kasy urzędu miasta, czy czasami nie ma rachunków, od firm, które mogły by finansować tą kampanię.

ryr
Gość
ryr

Kowalewski burmistrzem dalej jest tylko władzi jakoby już miał mniej !!! czyli Mławianie wg bajeczki zamienili kulaskę na kijek jako przysłowiowy Stryjek… BĘDZIE TRUDNIEJ O MADRE DLA MIESZKAŃCÓW DECYZJE NIŻ DOTYCHCZAS… ale przeca same tego żeśta chciały ?!!! TO TERA PODZIWIAJTA !!! przez najbliższe 5-pięć lat…

FEBke
Gość
FEBke

ksiundz jesteś?

ryr
Gość
ryr

chciałem dopowiedzieć iż moja wypowiedź była w kontekście tych 9 Pisuarów w Starostwie bo PISuar zrobił skok na kasę czyli celem nowej ordynacji wyborczej było ZABRANIE PIENIĘDZY a więc wybierając Mławianie samego Burmistrza Kowalewskiego a głosując na inne stanowiska dla Pisuarów POZBAWILIŚTA Kowalewskiego PIENIĘDZY a więc On se będzie siedział teraz spoko w fotelu i podziwiał jak klawo jest że ma wladzię ale nie ma pieniędzy czyli nic nie dokona… i stąd moje przypomnienie bajeczki jak to Stryjek zamienił kulaskę na kijek…!

Anonim
Gość
Anonim

Mądre decyzje i Kowalewski??? – dobry żart na początek tygodnia.
Aleja św. dewelopera nadal pusta i hula po niej wiatr, no ale lada moment rozpocznie się budowa bloków i nie będzie hulał wiatr.
Ciekawe tylko kto będzie mieszkał w tych blokach jak Niemcy otworzą granicę dla Ukraińców, to skończy się wynajem w Mławie, bo Ukraińcy pojadą na zachód, a Koreańczycy, chciał nie chciał, będą musieli podnieść płace w LG i tych innych pociotach.

Artur
Gość
Artur

Nie to nie Mława nie przekonują się do pisu, tylko pis zmienił po to ordynacje żeby właśnie mieć więcej radnych od 20tysiecy mieszkańców.

Radek
Gość
Radek

Coraz więcej mławian przekonuje się do Pisu, w poprzedniej kadenacji był tylko 1 radny w Radzie Miasta a teraz jest 6. To duży sukces Mławskiej prawicy. Taka jest prawda czy się to komuś podoba czy nie. Takie są fakty.

Anonim
Gość
Anonim

Tak, 500+ robi swoje, tyle że zamiast większego przyrostu naturalnego, to budzi się coraz więcej oszołomów i jest większy przyrost i….tów.

Anonim
Gość
Anonim

Czy Kowalewski już się rozliczył z kampanii wyborczej?

Plotul
Gość
Plotul

Ma na to 5 lat, tak postanowiliśmy czekam czy Burchacki i jego radni zrzekną się diety o 500 minus

Anonim
Gość
Anonim

Jakie 5 lat?
Kampania wyborcza się skończyła i czas rozliczyć się z finansów.
Burchacki i jego drużyna wcale nie muszą się zrzekać 500zł ze swojej diety.
Jakby wygrali wybory to tak, ale wyborów nie wygrali, a więc ich oświadczenia są tyle warte ca każdy inny śmieć.
Natomiast do finansów Komitetu Wyborczego Kowalewskiego chętnie zajrzę, bo jak na razie z tego co widać na stronie, to pewnie tych finansów starczyłoby na 1 bilbord (słownie: jeden bilbord)

obserwator
Gość
obserwator

Anonimie! Ja sobie nie przypominam, żeby tzw. drużyna Burchackiego twierdziła, że zmniejszą o 500 zł diety jeśli będą mieli większość w radzie, tylko jeśli zostaną radnymi. Jeśli zatem chcą być wiarygodni, powinni jak najszybciej zgłosić wniosek o obniżenie diet. Jest to ich moralny obowiązek.W przypadku gdy większość nie poprze wniosku, to oni mogą powiedzieć, że próbowali ale inni radni są pazerni na kasę. Jeśli zaś nie złożą wniosku, to będzie świadczyć o ich hipokryzji i tyle.

Anonim
Gość
Anonim

To sobie przypomnij!. Cytat: „My jako drużyna Marcina Burchackiego, kandydujący na radnych w Radzie Miasta Mława zobowiązujemy się, że w sytuacji WYGRANYCH WYBORÓW 21 października 2018 wyjdziemy z propozycją zmniejszenia diety każdego radnego o kwotę 500 zł. Zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczymy na działania społeczne na rzecz mieszkańców Mławy. Jeśli spodobała się Państwu nasza inicjatywa, zachęcamy byście podpisali z nami pakt obywatelski. W projekcie wspomnianego dokumentu znajdują się podpisy naszych kandydatów, prosimy byście i Państwo zechcieli złożyć swój podpis jako wyraz aprobaty dla naszej inicjatywy. Tym samym zawrzemy z Państwem niejako umowę, tak aby nasza propozycja nie była obietnicą… Czytaj więcej »

dzidek
Gość
dzidek

Czy uważasz się za specjalistę, w tym temacie, bo faktem jest żeby zmniejszyć diety to w Radzie trzeba mieć większość, bądz spokojny Burchacki bardzo dobrze wie jak to zrobić a twoje rady są w tym temacie zbędne. A hipokryto w kampanii to był Kowalewski, a teraz czekaj cierpliwie na efekty, jego działań.

Mławianka
Gość
Mławianka

Markiewicz i Okumski się nie nadają. Proszę tylko nie tych dwóch kandydatów. Znam ich i wiem że to zły wybór !

Andrzej
Gość
Andrzej

Dlaczego Okumski się nie nadaje? Z tego co wiem, jest najlepszym kandydatem na objęcie tego stanowiska. Sumienny, pracowity. Dążący do wspólnego dobra, nie patrzący na własną kieszeń…

dzidek
Gość
dzidek

Ale za to Antczak się nadaje, tyle już w Mławie sprawował funkcji, że ta jedna do kolekcji mu sie przyda.

Elżbieta
Gość
Elżbieta

Ale idiotyczny artykul ! Żeby siać zamęt i skrócić wszystkich. To cel tego artykułu. Nie dajmy się w to wciągnąć. Artykuł za parę dni wygaśnie a życie toczy się dalej. Żyjmy w Mławie w zgodzie. Zgoda buduje niezgoda rujnuje. Niech Kowalewski się dogada z PISem i dla Mławy będzie to dobre rozwiązanie. ZGODA BUDUJE!!!

Murem za prawdą
Gość
Murem za prawdą

Artykuł jest jak najbardziej na miejscu.
Bardzo dobrze napisany. Stylistycznie- idealnie.
Odpowie mi Pani, dlaczego PiS wystawił kandydata na burmistrza, skoro się z Kowalem dogaduje?
Czy nie jest to czystą hipokryzją, że wmawia się ludziom, jaki to Kowal jest zły, jak to nie pozyskuje środków z UE, a po wyborach razem siadamy do „Okrągłego Stołu” i się dogadujemy?
A czy przypadkiem tego zdarzenie nie poprzedziła „Mławska Magdalenka”?

dzidek
Gość
dzidek

Po tym swoim, poście dowiedziałeś się ,ze prawda wsrod pisowcow i ich sympatykow, nigdy sie nie przebije, DLATEGO ŻE PRAWDA, JEST TYLKO NA ICH ZASADACH, innej prawdy oni nie uznają

dzidek
Gość
dzidek

Szanowna Pani przecież w tym artykule, jest cała prawda, o mławskiej lokalnej polityce, to są działacze dla kasy, autor nie chce nikogo „skrócić”, fakt że artykuł wygaśnie, ale zostanie rzeczywistość, owszem zgoda buduje, ale nie z PIS, czy mało jeszcze jest Pani tej DOBROCI prezesa KCZYŃSKIEGO.

Elżbieta
Gość
Elżbieta

Do dzidek: PIS chce zgody w Mławie bo zgoda buduje, a w Mławie potrzebne są inwestycje. Dzięki Pisowi Mława będzie się rozwijać. Wszyscy tego chcemy.

Anonim
Gość
Anonim

Zgoda i PIS to 2 antagonizmy, takie same jak dobro i zło, jak piękno i zło

dzidek
Gość
dzidek

To co piszesz to już nie bajki, a wierutne bzdury, Mlawie dołoży Morawiecki, ale to bedzie zero, Kielbinskiemu wystarczy ze ma z tym klamczuchem zdjęcie,

Smiesznie
Gość
Smiesznie

Dlaczego Kiełbiński nie debatował z burmistrzem?

dzidek
Gość
dzidek

Noe jestem za Kowalewskim, ale gdyby byla taka debata, to Kielbinski, zginął by jak mucha, siedzial cichutko bo liczy na to że skapnie mu jakas fucha, i wyrwie sie ze szkoły, przynajmniej uczniowie, odetchną od tego niemowy,

alan
Gość
alan

Przepraszam, a kto jest burmistrzem w Mławie? Dziękuję za odpowiedź.

dzidek
Gość
dzidek

To pytanie powinieneś zadać,swoim kumplom i naiwnych szukaj w swpim środowisku.

Heniek
Gość
Heniek

niech ktokolwiek bedzie starostą , byle nie Wojnarowski.W końcu odsunąć ich od władzy , tych peeselowców !

Suweren
Gość
Suweren

Czyli sprawdza się to o czym kilkakrotnie pisałem przed wyborami a niektórzy w swych komentarzach się z tym faktem nie zgadzali. Od samego początku jasne było, że włodarz ma układ z PiS. Widać to było na każdym kroku. Posłanka Cicholska była obecna na prawie każdej uroczystości w Mławie. Bardzo często też bywał senator Jackowski. Oboje wspierali burmistrza, który razem z PiS w piękny sposób ograł PSL. PiS wystawiając tak kiepskiego kandydata (bez charyzmy) nie był w stanie burmistrzowi zagrozić ale inny cel został osiągnięty – głosy się rozłożyły i kandydat PSL nie miał szans. Jakby chcieli zwiększyć swoje szanse wystawiliby… Czytaj więcej »

Smiesznie
Gość
Smiesznie

Układem śmierdzi na kilometry?
PSL jest prawie rozłożone. Czy Burchacki utrzyma drużynę w ryzach, jak myslicie?

hihi
Gość
hihi

Nie utrzyma! Podobno już jedna osoba z czwórki radnych jest w drużynie Kowalewskiego

dzidek
Gość
dzidek

Suweren lepiej dla Ciebie bedzie jak. bedziesz, pilnowal swojego 500+ bo w lokalnej polityce jestes zlym prorokiem, chyba że ten post, napisales na zamowienie POLA, a moze zalapiesz sie na jakoś posadę, pisz tak dalej moze cos ci kapnie.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Dla Ciebie bara…nie Pan Pol.

dzidek
Gość
dzidek

Pol, to takie ciele mele, jak ty Anonimowo, a ze sam jestes Baranem to nie pokazuj tego, z takimi baranami juz nie raz mnialem do czynienia, i zawsze wychodzilem na +

Mark
Gość
Mark

Okumski się nie nadaje

Grzesiek Szreńsk
Gość
Grzesiek Szreńsk

Jak nie on to kto? Albo naprawiamy Mławę, albo dalej rozkradamy. Okumski jako nieliczny daje pewność, że w powiecie będzie chodziło w pierwszej kolejności o człowieka/mieszkańca.

Jan
Gość
Jan

Napewno PIS wybierze Kiełbińskiego na Starostę i dobrze.

Janek
Gość
Janek

I Kiełbiński powinien zostać starostą. Inni się nie nadają.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Wydaje się być dobrym i uczciwym człowiekiem, ale czy sobie poradzi…

MłAWIAK
Gość
MłAWIAK

Okumski nie nadaje się na starostę. Porozmawiaj z ludźmi z którymi pracuje to Ci powiedzą.

Anna Mława
Gość
Anna Mława

Najlepszy Dyrektor jaki mógł się trafić w Radzanowskiej szkole. Co więcej także najlepszy przewodniczący rady powiatu w poprzednich kadencjach. Bezapelacyjnie jedyny człowiek, który może w końcu połączyć dwupasmówką Mławę z Płońskiem i Nidzicą.

Max
Gość
Max

Taki dobry dyrektor że własnego syna wysłał na nauki do Płońska.

Anna Mława
Gość
Anna Mława

W wieku 17-18 lat samemu decyduje się o swojej przyszłości. Poprzednie lata syn uczęszczał do szkoły w Radzanowie. Zresztą co to ma do rzeczy? Dobrze zarządza szkołą co widać gołym okiem. Trochę mniej zawiści, a nieco więcej zaufania. p. Okumski to naprawdę dobry człowiek.

dzidek
Gość
dzidek

Nie chwal nie chwal bo się z..i.t.d

janina
Gość
janina

Okumski nie jest z PiSu, startowal tylko z listy PiSu

Maria
Gość
Maria

Nie jest z Pisu więc nie może być starostą.

Max
Gość
Max

Rakowski też nie jest z pisu a tylko startował z pisu

Piotr
Gość
Piotr

Cale szczescie, ze przewietrzy sie wreszcie powiat. Gratulcje. Szkoda, ze nie udalo sie w ratuszu.

Troglo
Gość
Troglo

Okumski jest naturalnym i najsilniejszym kandydatem na starostę, inne nazwiska a już Kiełbiński to prymitywne gwałcenie demokracji.

dziwny ten świat
Gość
dziwny ten świat

panu O. wystaje słoma z butów

Andrzej Lipowiec
Gość
Andrzej Lipowiec

Proponuję poznać i dopiero komentować. Człowiek z klasą, z mysłą w przód. Potrafiący znaleźć dotacje i potrafiący działac na korzyść społeczeństwa. Do tego dobry człowiek.

Max
Gość
Max

Andrzej Lipowiec, a gdzie takie dotacje i dla kogo niby znalazł ten dobry człowiek. Rządzi starosta i zarząd i nikt innny

Do oportunistów
Gość
Do oportunistów

To byłaby zdrada. PiS i Koealewski, pamiętajcie, że jeśli dojdzie do koalicji, to śmiało żądajcie dymisji radnych z PiS!

Mława
Gość
Mława

Ale kowalewski jest bezpartyjny….kompromis jakiś mosi byc …to nie beda się lać.

dzidek
Gość
dzidek

Lać to mozesz, wodę z kranu, a do zwierania kompromisów i układów ktore dają mu władzę, Kowalewski miał dobrych nauczycieli, ktorych pod koniec kadencji porozstawial po kotach uwalniajac sie od nich , i w obecnej kadencji szybko znajdzie za stolki nastepnych sojuszników, aby pod koniec kadencji powiedziec im DO WIDZENIA bo do takich działań ma naprawdę talent, który dodatkowo wspiera PPP.

Next
Gość
Next

Jaka zdrada czy pisowcy ida do innej parti …..nie mamy burmistrza z PISU szkoda ale taaak wyyybrali mlawianie.

dzidek
Gość
dzidek

W tym przypadku to żadna dymisja nie pomoże, zostali wybrani, a dymisji mizesz sie spodziewać za 5lat

dzidek
Gość
dzidek

Bardzo dobry fotomontaż , Kowalewski ze zdumieniem patrzy na tego śpiącego pisowskiego rycerza KIEŁBIŃSKI, który bezradnie rozkłada ręce, bo sam jeszcze nie wie co ma robić, i jaką funkcję ma przyjąć, takie postępowanie nie dziwi bo nie dostał jeszcze sygnału z centrali. Tak ja też nie chciałem by w Mławie rządził PIS, ale za nas decyzję podejmował SUWEREN, który jest zapatrzony tylko w PIS.

Lokalny
Gość
Lokalny

Nic nadzwyczajnego, było to wiadome już dawno. W Mławie nie ma silnej prawicy i nigdy nie będzie mając takiego prowadzącego, bo przywódcą nazwać go nie można. Mam nadzieję, że będziecie o tym pamiętać za 5 lat.

mławianka
Gość
mławianka

Kiełbiński to zostanie zastępcą burmistrza, chyba że… połakomi się na stołek starosty.
Ciekawe, kto zastąpi Szczechowicza?

Tylkoniepis
Gość
Tylkoniepis

I jeszcze okaże się, ze chociaz bardzo nie chcialam, zaglosowalam na pis 🙁

Anonim
Gość
Anonim

Niestety, taka jest polityka. Nigdy nie wiadomo na kogo się głosowało, ale nie na darmo ptaszki świergoliły, że Kiełbiński przed wyborami odwiedzał ratusz.

Next
Gość
Next

Ludzie to fotomontaż a starosta Wojnar też musiał rozmawiać z kowalem . Jeśli burmistrzem byłby PISOWIEC byłoby ok.Ale nie jest więc tzeba siąść i rozmawiać. O CZYM WY LUDZIE PISZECIE.

Czytamy zawsze
Gość
Czytamy zawsze

Świetny artykuł
Cała prawda
Gratuluję autorowi artykułu masa prawdy aż do bólu

Tomasz
Gość
Tomasz

Głupi artykuł, wymyślone sytuacje. Zdjęcie FOTOMONTAŻ. Nie ma w tym artykule nic prawdy.

mławianka
Gość
mławianka

Ty jesteś samą prawdą, a koalicja Kowalewski z PIS będzie jak 2 x 2 = 4.
Przekonasz się niebawem.
Kowalewski jest cały czas wspierany przez PIS, dlatego też PIS wystawił Kiełbińskiego jako kandydata na burmistrza, żeby tylko nie zaszkodzić Kowalewskiemu, a jeszcze wręcz mu pomóc wygrać te wybory. Gdyby chcieli wygrać, wystawiliby Pola, a wystawili nic nieznaczącego Kiełbińskiego.

true
Gość
true

Nic dodać, nic ująć.
mydlili tylko ludziom oczy

dzidek
Gość
dzidek

A ja uważam ze 2 razy 2 to daje 22, jestes w błędzie, a najlepiej by bylo, jak bys zostala z-co Burmistrza.