Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Biało – czerwone flagi czekają na chętnych w ratuszu


Aby w szczególny sposób uczcić obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Burmistrz Miasta Mława zdecydował o zakupie 500 sztuk biało – czerwonych flag oraz udostępnieniu ich mieszkańcom. Tym samym Mława poszła śladem gminy Wiśniewo, gdzie już w ubiegłym, roku rozdawano flagi mieszkańcom, którzy nawet nie musieli podpisywać deklaracji.


Podjęliśmy inicjatywę, by rozdać flagi mławianom, którzy ich nie mają i którzy zadeklarują ich wywieszenie na terenach swoich posesjach, na balkonach mieszkań w trakcie tegorocznego Narodowego Święta Niepodległości oraz innych narodowych świąt – mówi burmistrz, Sławomir Kowalewski.

Pięćset flag o wymiarach 70 na 112 cm można bezpłatnie odbierać w godzinach pracy Urzędu Miasta Mława w kancelarii od poniedziałku 5 listopada do piątku 9 listopada.

Warunkiem jej otrzymania będzie podpisanie deklaracji o jej wykorzystaniu, czyli o wywieszeniu na terenie swojej posesji (mieszkaniu) w trakcie najbliższego święta oraz podczas innych narodowych świąt (np. 2 maja – dzień Flagi, 3 maja – Święto Konstytucji, 1 września – rocznica wybuchu II wojny światowej oraz Bitwy pod Mława).

Jednocześnie apelujemy do mieszkańców naszego miasta o wywieszanie flag narodowych na posesjach, balkonach i w oknach. Nasza biało-czerwona flaga to symbol przynależności narodowej, na którym wypisane są wspaniałe, ale i bolesne karty historii, to ten element, który łączy wszystkich Polaków, tak w kraju, jak i poza jego granicami.

źródło: UMM

oprac. red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
dzidek
dzidek
4 lata temu

Przy otrzymaniu flagi skladasz zobowiązanie, że bedziesz wywieszal flagę w uroczystosci Panstwowe: a jeśli nie spelnisz tego zobowiazania, to Straż miejska flagę Ci dobierze. Na taki pomysł z tym zobowiązaniem mogl wpaść tylko Kowalewski.

zyga
zyga
4 lata temu

Bardzo piekna inicjatywa popieram w 100%

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x