Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

II tura wyborów w Wieczfni Kościelnej i Szreńsku już w niedzielę


Mieszkańcy gminy Szreńsk i Wieczfnia Kościelna w najbliższą niedzielę powtórnie pójdą do urn wyborczych. W obu tych gminach żaden z kandydatów na wójta nie uzyskał ponad 50% większości głosów. Dogrywka pomiędzy dwójką kandydatów z największą liczbą głosów pozwoli już skutecznie wybrać włodarza gminy.

W gminie Szreńsk, spośród czwórki kandydujących w pierwszej turze największą liczbę głosów ( 796) otrzymał urzędujący wójt Marek Nitczyński. Jego kontrkandydatką będzie Anna Krusińska, którą poparło 606 wyborców. W gminie Szreńsk frekwencja w I turze wyniosła niemal 62%. Uprawnionych do głosowania było 3419 wyborców, ilu z nich zmobilizuje się i przyjdzie zagłosować teraz, okaże się już w niedzielę.

W gminie Wieczfnia Kościelna o fotel wójta również ubiegało się czworo kandydatów. Ostatecznie w II turze znaleźli się Mariusz Gębala, który uzyskał 971 głosów oraz Natalia Kozieł – Jędrzejewska, na którą zagłosowało 691 wyborców. W tej gminie frekwencja w I turze wyniosła prawie 63,5%, uprawnionych do głosowania jest 3188 wyborców.

Podobnie jak w pierwszej turze lokale wyborcze czynne są od godziny 7 do 21.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

7
KOMENTARZE

avatar
1500
Lolxc
Gość
Lolxc

W Szreńsku wygrał p. Marek

Marta
Gość
Marta

Kto wygral ?

Iunbgh
Gość
Iunbgh

W Szreńsku wygrał p. Marek

Ania
Gość
Ania

Mariusz

Wyborca
Gość
Wyborca

Mariusz

Anonimowo
Gość
Anonimowo

W Szreńsku wygrał Pan Marek Nitczyńsk

Ja i ja
Gość
Ja i ja

Ja