Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uwaga! Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzachJak co roku w dniu Wszystkich Świętych na ulicach w rejonie mławskich cmentarzy będzie obowiązywała inna organizacja ruchu. Kierowców i pieszych prosimy o zapoznanie się z planowanymi zmianami i zachowanie szczególnej ostrożności w czwartek 1 listopada.

CMENTARZ PARAFIALNY:

– Nowowiejska – ulica jednokierunkowa, ruch od ul. 18 Stycznia do ronda Solidarności, zakaz zatrzymywania się po lewej stronie jezdni;

– Browarna – ulica bez przejazdu, dopuszczony ruch od strony ul. Warszawskiej do ogrodzenia cmentarza;

– handel – przy bramie wejściowej na cmentarz od strony ul. 18 Stycznia i na ul. Browarnej – na długości ogrodzenia cmentarza, na ul. Nowowiejskiej – na wysokości bramy wejściowej na cmentarz.

CMENTARZ KOMUNALNY:

– Maksymiliana Marii Kolbego – ulica jednokierunkowa, ruch od ronda Solidarności do cmentarza, zakaz zatrzymywania się po lewej stronie jezdni;

– Żabieniec – ulica jednokierunkowa, ruch od cmentarza w kierunku ul. Warszawskiej;

– handel – na parkingu przed bramą wejściową na cmentarz.

CMENTARZ PARAFIALNY – WÓLKA:

– Cmentarna – ulica jednokierunkowa na odcinku od ul. Napoleońskiej, wzdłuż ogrodzenia do końca cmentarza, wyjazd w kierunku ul. Studzieniec. Na ulicy Cmentarnej obowiązują jednostronne zakazy zatrzymywania się;

– handel – na parkingu przy bramie wejściowej.

źródło: UMM


Zobacz także…

Jak kursują MKM we Wszystkich Świętych?

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
dzidek
dzidek
2 lata temu

Apel do wszystkich mieszkańców i osób przyjezdnych—aby zwracali uwagę na hieny cmentarne, które już grasują na cmentarzach, kradną co tylko im wpadnie w ręce—szczotki zmiotki pojemniki na wodę znicze, kwiaty.

Przejazdem
Przejazdem
2 lata temu

Po raz czwarty z rzędy wybieracie tego celebrytę na burmistrza, a potem narzekacie.
Weźcie się w garść.

dzidek
dzidek
2 lata temu
Reply to  Przejazdem

Nawet przyjezdni potrafią ocenic dzialania miejscowego CELEBRYTY, a sami mlawianie, narzekamy ale to sa jednostki ktore o tym piszą, tylko ze do wszystkich mlawian to nie dociera, ale na to już jak widac po wynikach wyborów, nie mamy juz wplywu.

Ramzes
Ramzes
2 lata temu
Reply to  Przejazdem

Jeśli chodzi o mnie to owszem, głosowałem na tego człowieka ale przy pierwszej jego kadencji. Potem zmieniłem zdanie na jego temat. No ale widać ludziom odpowiada jego poklepywanie po ramieniu i mówieniu że „będzie git”

Ramzes
Ramzes
2 lata temu

Jakoś nie widzę nigdy tam „parkingowego” który pobiera opłatę za parkowanie na prywatnym terenie. Oh.. brakuje zapewne pieniędzy w budżecie na taką inwestycję. Ważne że znalazło się kilka milionów na parking dla prywatnej zagranicznej korporacji, której „nie stać” na takowy parking. Ileż to obietnic składał Pan w każdej dziedzinie. Jakie są ich efekty? Wyremontowane ulice z nowymi nawierzchniami? Po jakim czasie i z jaką jakością? Przykładów chyba nie muszę podawać. Zna je Pan doskonale. Przecież przed wyborami bywał Pan na różnych budowach. No chyba że do blasku fleszy używał Pan okularów przeciwsłonecznych to wtedy mógł Pan nie zauważyć mankamentów i fuszerek.

Ramzes
Ramzes
2 lata temu

Ulice i parkingi przy każdym mławskim cmentarzu pozostawiają wiele do życzenia. Burmistrz obiecuje dużo a tak naprawdę guzik robi. Tyle czasu minęło a jak wygląda Browarna po jego słynnej budowie kanalizacji? Pocięta w kilku miejscach jezdnia i połatana byle jak a raczej zasypana jakimś piachem i zapadlisko w nim. „Uzbroić się w cierpliwość” bo wykonawca nie wyrabia się? To ile czasu potrzebuje by to załatać tak jak się należy? Na wólce była możliwość rozwiązania umowy z winy wykonawcy kanalizacji bo nie wywiązywał się z harmonogramu. Zwlekano dotąd by to wykonawca sam mógł ją rozwiązać a następnie podpisano z nim umowę na kolejne buble. Mało jeszcze Szanowny Burmistrzu rozwalonej Mławy? Ile czasu potrzeba by naprawić nawierzchnię Okólnej? Tej Okólnej przy której nagle przed wyborami zaczęto budować nowy chodnik na którym na środku stoją słupy energetyczne. W internecie krąży mem pt. „Narodowy program walki z otyłością” a pod nim zdjęcie ze słupkami pośrodku chodnika. Czyżby chodnik na Okólnej zakwalifikował się do tego „programu”? Kolejna sprawa – parkingi przy cmentarzach. Czyżby było zbyt mało miejsca by je zorganizować? Ile razy przy „większym” pogrzebie nie ma gdzie zaparkować auta bo dotychczasowe są zapełnione i ulice przy cmentarzach? O ile mnie pamięć nie myli to np. przy cmentarzu parafialnym od strony Okólnej jest dość duża łąka. To teren prywatny, skoro miasto nie może utworzyć tam parkingu?

dzidek
dzidek
2 lata temu
Reply to  Ramzes

Słuszne uwagi, pisaliśmy o tych niedorobkach przed wyborami, piszemy i zwracamy uwagę na te braki, ale piszemy sobie a muzom Pan, Ja no i moze jeszcze parę osob, tylko że brak jakiego kolwiek zainteresowania, ze strony Wladz Miasta. No i mamy nowego starego Burmistrza, i dalej bedzie tak jak było. Nie tylko od Okolnej jest duzy plac, jest także, przy bramie glownej po lewej stronie gdzie w ubieym roku na tych placach parkowaly samochody. Tylko patrzeć jak wlasciciele, zamkną wjazdy na te place, albo ustawio ludzi parkingowych, i beda zbierac opłaty, chcesz parkowac płać, nie to do widzenia, a z pretensjami do Ratusza, no i taka jest nasza mlawska rzeczywistość, chcesz dotrzeć na cmentarz, to na piechotę, samochód zostaw gdzies w centrum, o ile bedzie miejsce, i dojedz sobie Komunikacją miejską, wszak władze zrobily nam takie udogodnienie ze MKM, bedzie kursować tak jak w dni powszednie.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  dzidek

Tak, co dwie godziny, w ubiegłym roku przynajmniej „jedynkę przekierowano w okolice cmentarzy: parafialnego i komunalnego. W tym roku nie trzeba.

ramzes
ramzes
2 lata temu
Reply to  dzidek

O ile autobusiki będą sprawne i któryś z nich nie odmówi posłuszeństwa jak ostatnio.
Owszem, przy głównej bramie jest dość duży plac na taki parking ale jest to teren prywatny a ten od strony Okólnej widać że raczej należy do miasta skoro nikt się nim nie interesuje (mam na myśli osoby prywatne). Tym bardziej ze przez tyle czasu stał tam (o ile jeszcze nie stoi) zdezelowana koparka. Ten widok wiele mówi o zainteresowaniu UM w ich słynną kanalizację.

Stary
Stary
2 lata temu
Reply to  dzidek

Na nowe modernizacje drug i chodników musimy poczekać 4.5 roku znów się coś ruszy przed następnymi wyborami.

Bolek
Bolek
2 lata temu

Zmiany OK, ale…
Dzisiaj byłem na cmentarzu na Wólce i o mało co nie urwałem koła przy samochodzie.
Wzdłuż cmentarza (ul. Cmentarna) dół na dole, wyrwy, że trudno przejechać.
Pisała o tym wcześniej prasa, pisali czytelnicy forum, ale nic z tego, ulica (chociaż trudno to nazwać ulicą) dalej w strasznym stanie.

dzidek
dzidek
2 lata temu
Reply to  Bolek

Taka jest prawda–też dziś byłem i wygląda to bardzo zle, ale widać że nikogo to nie obchodzi, taki stan drogi dojazdowej trwa od lat, bo kasy starczyło tylko na kawałek drogi od Napoleońskiej do bramy głównej cmentarza, może wreszcie przez następne 5 lat „złotousty” stary nowy Burmistrz, zrobi tą ulicę. Natomiast porządek na cmentarzu WÓLCZAŃSKIM,, jest super, czyste alejki, a w Mławie, na starym cmentarzu, mnóstwo liści, mieszkańcy wynoszą workami te śmieci, czy tak to powinno wyglądać. A co na to Pan gospodarz Nieznański, do kasy pierwszy a dbałość o porządek brak słów, 2 mniejsze pojemniki pełne po brzegi, no ale postawili dużo większy, tylko czasu pozostało nie wiele, aby te mniejsze zostały uprzątnięte, bo naprawdę to zle wygląda.

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x