Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Uwaga: Zmiana organizacji ruchu na czas świąt i wzmożone kontrole


Od dziś, tj. 31 października do 4 listopada 2018 roku na terenie powiatu mławskiego prowadzone są działania „Znicz 2018”. W tym okresie znacząco nasila się ruch przy cmentarzach i w okolicach kościołów, a także na drogach dojazdowych do miast. Dlatego też w tym czasie znacznie więcej policjantów, niż na co dzień czuwa nad bezpieczeństwem osób podróżujących.


Pamiętajmy, że w rejonie cmentarzy nastąpi zmiana organizacji ruchu, dlatego nie jeździmy na pamięć. Należy się stosować do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy, którzy będą pełnić służbę w rejonie cmentarzy.

Przypominamy o zmianie reorganizacji ruchu w rejonie Cmentarzy:

CMENTARZ PARAFIALNY:

ul. Nowowiejska – ulica jednokierunkowa, ruch od ul. 18 Stycznia do ronda Solidarności, zakaz zatrzymywania się po lewej stronie jezdni;

ul. Browarna – ulica bez przejazdu, dopuszczony ruch od strony ul. Warszawskiej do ogrodzenia cmentarza;

handel – przy bramie wejściowej na cmentarz od strony ul. 18 Stycznia i na ul. Browarnej – na długości ogrodzenia cmentarza, na ul. Nowowiejskiej – na wysokości bramy wejściowej na cmentarz.

CMENTARZ KOMUNALNY:

ul. Maksymiliana Marii Kolbego – ulica jednokierunkowa, ruch od ronda Solidarności do cmentarza, zakaz zatrzymywania się po lewej stronie jezdni;

ul. Żabieniec – ulica jednokierunkowa, ruch od cmentarza w kierunku ul. Warszawskiej;

handel – na parkingu przed bramą wejściową na cmentarz.

CMENTARZ PARAFIALNY – WÓLKA:

ul. Cmentarna – ulica jednokierunkowa na odcinku od ul. Napoleońskiej, wzdłuż ogrodzenia do końca cmentarza, wyjazd w kierunku ul. Studzieniec. Na ulicy Cmentarnej obowiązują jednostronne zakazy zatrzymywania się;

handel – na parkingu przy bramie wejściowej.

Pamiętajmy też o ograniczeniach w ruchu dla pojazdów powyżej 12 ton w dniach 31 października w godzinach 18.00 – 22:00, oraz w dniu 1 listopada w godzinach 8:00 – 22:00.

Zwracamy się także z apelem do pieszych o noszenie elementów odblaskowych. W tym czasie często ubrani w ciemne kolory jesteśmy dla kierujących po prostu niewidoczni, założona choćby opaska na nogę zdecydowanie spowoduje, że będziemy widoczni dla kierujących.

Pamiętajmy również o zamknięciu drzwi i okien w naszych domach i mieszkaniach, a w przypadku posiadania alarmu, pamiętajmy by go uaktywnić. Udając się w podróż, na Święta poprośmy sąsiadów o zwracanie uwagi na nasz dom, czy też mieszkanie.

Wybierając się na groby naszych bliskich nie bierzmy ze sobą większej ilości gotówki, czy też innych wartościowych przedmiotów. Dokumenty, kluczyki od pojazdu oraz telefony komórkowe, należy dobrze schować, aby nie narazić się na ich zgubienie lub kradzież. Absolutnie niedopuszczalne jest również noszenie różnego rodzaju kart bankomatowych czy też płatniczych z napisanym obok numerem PIN.

źródło: mł. asp. Aneta Prusik/KPP Mława


Zobacz także…

Jak kursują MKM we Wszystkich Świętych?

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x