Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Urząd Stanu Cywilnego przeniesiony do parku


Urząd Stanu Cywilnego został już przeniesiony do Pałacu Ślubów w zabytkowym parku miejskim. Zapraszamy interesantów do nowej siedziby USC.


Przypomnijmy: w Urzędzie Stanu Cywilnego rejestruje się urodzenia, małżeństwa, zgony, dokonuje m.in. odpisów aktów. Nowa siedziba tego urzędu od 31 października działa w godzinach pracy ratuszowych wydziałów – od 8:00 do 16:00, we wtorki – do 18:00.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
20 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
mieszkaniec
5 lata temu

Moim zdaniem kształt byłej cerkwi nawiązywałby do historii i z całą pewnością przypominałby pałac ślubów. Brak wyopbraźni (być może i finansów) zmusił obecne władze tylko od odświeżenia budynku. Szkoda by „Pałac Ślubów” to super pomysł. Ta koncepcja jest slabo trafiona.

nonie
nonie
5 lata temu

Nazywanie tego pałacem to objaw megalomanii złotoustego. Ani to pałac, ani żadnego nawiązania do zabytkowego (coraz bardziej iluzorycznie) charakteru parku. Jak mógł się na taki projekt zgodzić konserwator zabytków?

dzidek
dzidek
5 lata temu
Reply to  nonie

Ten konserwator zabytków jest takim samym specjalistą jak ta nasza mławska Władza po tych ostatnich wyborach, ale co żeście chcieli mławianie to macie, jeszcze nie z takimi informacjami się spotkacie.

Aida
Aida
5 lata temu

Jaki pałac? Popówka to popówka i to brzydko odrestaurowana, a łyso tam jak na głowie…

mławianka
mławianka
5 lata temu
Reply to  Aida

,,,pewnego pana. No cóż… upodabnia Mławę do siebie. Mława coraz bardziej betonem zalatuje, ale jak widać mieszkańcom to pasuje. Zanieczyszczenie powietrza coraz większe, a drzew coraz mniej.

dzidek
dzidek
5 lata temu
Reply to  mławianka

Ale powinna to szanowna Pani dostrzec, że po wyborach już zaczyna świecić swym blaskiem coraz jaśniej, a mogłem to zobaczyć odwiedzając swych bliskich na mławskim cmentarzu przed bramą główną, podczas kwesty, i sam się zastanawiam, gdzie i w czym jeszcze Burmistrz Kowalewski, nie brał udziału.

Maja
Maja
5 lata temu

Te balustrady szpecą cały front. Kaszana

mławianka
mławianka
5 lata temu
Reply to  Maja

Cały remont Popówki to wielka kaszana. Zdolny projektant, ma wyczucie estetyki, to pewnie ten od MAKABRYŁY 2011. To koszmar.

Lolo
Lolo
5 lata temu

Ślub cywilny jest kilka razy tańszy od Kościelnego.

wichu
wichu
5 lata temu

Kto tak brzydko zaprojektował ten podjazd dla inwalidów

Pszczółka
Pszczółka
5 lata temu

Na razie nie wygląda to „przyjaźnie”. Myślałam, że będzie jakoś romantyczniej 😉 Niby odnowione, ale bez pomysłu. Może jak rośliny podrosną będzie się ten budynek lepiej prezentował. Poczekajmy do wiosny…

mławianka
mławianka
5 lata temu
Reply to  Pszczółka

Tak… przez zimę roślinki urosną…

Pszczółka
Pszczółka
5 lata temu
Reply to  mławianka

Może jak rośliny podrosną – miałam na myśli przyszłość. Burmistrz dostał 5 kolejnych lat, żeby się wykazać. Poczekajmy do wiosny – zacznie się coś zmieniać. Nie pochwalam wycinki drzew w tym miejscu, miały swój urok i tworzyły klimat, czyli jak zwykle coś, czego projektanci nie byli w stanie docenić. Teraz jest łyso i smutno.

Były
Były
5 lata temu

Propozycja urządzenia w tym budynku Pałacu Ślubów i USC była już w 1981 roku, ale ten pomysł storpedowała ówczesna mławska „Solidarność” ( był już nawet projekt techniczny )! Do dobrych pomysłów się wraca po tylu latach. Umieszczenie tam przychodni dziecięcej to ich niewypał.

dzidek
dzidek
5 lata temu
Reply to  Były

Ale te niewypały i niedobitki po byłej aktywnej SOLIDARNOŚCI do dziś straszą nas swym kombatanctwem, a co gorsza znajdują jeszcze posłuch, u mieszkańców, i starają się nam mławianom narzucać swe rozwiązania, bo dobry projekt techniczny nie mogli realizować , dlatego że stworzony był za komuny, a na naszych Solidarnościowych działaczy działało TO JAK PŁACHTA NA BYKA, no i mamy następną makabryłę w Mławie

Ela
Ela
5 lata temu

Dupy nie urywa…

Gość
Gość
5 lata temu

wygląda trochę jak przychodnia lekarska

Stefan
Stefan
5 lata temu

Szkoda tylko że nie wystąpiono o dofinansowanie na remont zabytków i przebudowę przeprowadzono za własne (czytaj nasze) pieniądze. Ciechanów w październiku otrzymał 95% na remont zabytkowych krzywych hal. Wcześniej remontował z dotacją 80% budynek przy ul. Warszawskiej. Dlaczego u nas nie można w ten sposób ?. Czy któryś z urzędników przygotował chociaż wniosek ?. A remont terenu wokół Domu Handlowego. Też bez dotacji zewnętrznej. Może Pani rzecznik prasowy burmistrz wypowiedziałby się na ten temat aby rozwiać wątpliwości mieszkańców. Racje obiektywne czy zaniedbanie urzędnicze ?

Anonim
Anonim
5 lata temu
Reply to  Stefan

Cóż Ci mają powiedzieć? ze nie umieją pisać wniosków o dotacje? – bo chyba tylko tyle.

Janusz
Janusz
5 lata temu
Reply to  Stefan

Wnioski unijne rozliczyć co do złotówki, w tym przypadku nie trzeba.

20
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x