Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Urząd Stanu Cywilnego przeniesiony do parku


Urząd Stanu Cywilnego został już przeniesiony do Pałacu Ślubów w zabytkowym parku miejskim. Zapraszamy interesantów do nowej siedziby USC.

Przypomnijmy: w Urzędzie Stanu Cywilnego rejestruje się urodzenia, małżeństwa, zgony, dokonuje m.in. odpisów aktów. Nowa siedziba tego urzędu od 31 października działa w godzinach pracy ratuszowych wydziałów – od 8:00 do 16:00, we wtorki – do 18:00.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

20
KOMENTARZE

avatar
1500
mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Moim zdaniem kształt byłej cerkwi nawiązywałby do historii i z całą pewnością przypominałby pałac ślubów. Brak wyopbraźni (być może i finansów) zmusił obecne władze tylko od odświeżenia budynku. Szkoda by „Pałac Ślubów” to super pomysł. Ta koncepcja jest slabo trafiona.

nonie
Gość
nonie

Nazywanie tego pałacem to objaw megalomanii złotoustego. Ani to pałac, ani żadnego nawiązania do zabytkowego (coraz bardziej iluzorycznie) charakteru parku. Jak mógł się na taki projekt zgodzić konserwator zabytków?

dzidek
Gość
dzidek

Ten konserwator zabytków jest takim samym specjalistą jak ta nasza mławska Władza po tych ostatnich wyborach, ale co żeście chcieli mławianie to macie, jeszcze nie z takimi informacjami się spotkacie.

Aida
Gość
Aida

Jaki pałac? Popówka to popówka i to brzydko odrestaurowana, a łyso tam jak na głowie…

mławianka
Gość
mławianka

,,,pewnego pana. No cóż… upodabnia Mławę do siebie. Mława coraz bardziej betonem zalatuje, ale jak widać mieszkańcom to pasuje. Zanieczyszczenie powietrza coraz większe, a drzew coraz mniej.

dzidek
Gość
dzidek

Ale powinna to szanowna Pani dostrzec, że po wyborach już zaczyna świecić swym blaskiem coraz jaśniej, a mogłem to zobaczyć odwiedzając swych bliskich na mławskim cmentarzu przed bramą główną, podczas kwesty, i sam się zastanawiam, gdzie i w czym jeszcze Burmistrz Kowalewski, nie brał udziału.

Maja
Gość
Maja

Te balustrady szpecą cały front. Kaszana

mławianka
Gość
mławianka

Cały remont Popówki to wielka kaszana. Zdolny projektant, ma wyczucie estetyki, to pewnie ten od MAKABRYŁY 2011. To koszmar.

Lolo
Gość
Lolo

Ślub cywilny jest kilka razy tańszy od Kościelnego.

wichu
Gość
wichu

Kto tak brzydko zaprojektował ten podjazd dla inwalidów

Pszczółka
Gość
Pszczółka

Na razie nie wygląda to „przyjaźnie”. Myślałam, że będzie jakoś romantyczniej 😉 Niby odnowione, ale bez pomysłu. Może jak rośliny podrosną będzie się ten budynek lepiej prezentował. Poczekajmy do wiosny…

mławianka
Gość
mławianka

Tak… przez zimę roślinki urosną…

Pszczółka
Gość
Pszczółka

Może jak rośliny podrosną – miałam na myśli przyszłość. Burmistrz dostał 5 kolejnych lat, żeby się wykazać. Poczekajmy do wiosny – zacznie się coś zmieniać. Nie pochwalam wycinki drzew w tym miejscu, miały swój urok i tworzyły klimat, czyli jak zwykle coś, czego projektanci nie byli w stanie docenić. Teraz jest łyso i smutno.

Były
Gość
Były

Propozycja urządzenia w tym budynku Pałacu Ślubów i USC była już w 1981 roku, ale ten pomysł storpedowała ówczesna mławska „Solidarność” ( był już nawet projekt techniczny )! Do dobrych pomysłów się wraca po tylu latach. Umieszczenie tam przychodni dziecięcej to ich niewypał.

dzidek
Gość
dzidek

Ale te niewypały i niedobitki po byłej aktywnej SOLIDARNOŚCI do dziś straszą nas swym kombatanctwem, a co gorsza znajdują jeszcze posłuch, u mieszkańców, i starają się nam mławianom narzucać swe rozwiązania, bo dobry projekt techniczny nie mogli realizować , dlatego że stworzony był za komuny, a na naszych Solidarnościowych działaczy działało TO JAK PŁACHTA NA BYKA, no i mamy następną makabryłę w Mławie

Ela
Gość
Ela

Dupy nie urywa…

Gość
Gość
Gość

wygląda trochę jak przychodnia lekarska

Stefan
Gość
Stefan

Szkoda tylko że nie wystąpiono o dofinansowanie na remont zabytków i przebudowę przeprowadzono za własne (czytaj nasze) pieniądze. Ciechanów w październiku otrzymał 95% na remont zabytkowych krzywych hal. Wcześniej remontował z dotacją 80% budynek przy ul. Warszawskiej. Dlaczego u nas nie można w ten sposób ?. Czy któryś z urzędników przygotował chociaż wniosek ?. A remont terenu wokół Domu Handlowego. Też bez dotacji zewnętrznej. Może Pani rzecznik prasowy burmistrz wypowiedziałby się na ten temat aby rozwiać wątpliwości mieszkańców. Racje obiektywne czy zaniedbanie urzędnicze ?

Anonim
Gość
Anonim

Cóż Ci mają powiedzieć? ze nie umieją pisać wniosków o dotacje? – bo chyba tylko tyle.

Janusz
Gość
Janusz

Wnioski unijne rozliczyć co do złotówki, w tym przypadku nie trzeba.