Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uczniowie zapalili znicze w miejscach pamięci


Listopad to miesiąc zadumy, pierwszego dnia tego miesiąca obchodzony jest dzień Wszystkich Świętych. Uczniowie naszej szkoły przed tą ważną datą również postanowili odwiedzić Miejsca Pamięci Narodowej, które znajdują się w naszym mieście.


Uczniowie klas czwartych zapalili znicze przy tablicy o. Bernarda Kryszkiewicza, pomniku pamięci 50 nauczycieli byłego powiatu mławskiego i wychowanków Seminarium Nauczycielskiego poległych w walce frontowej, partyzanckiej i pomordowanych w więzieniach, obozach koncentracyjnych i  jenieckich, a także przy Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej gdzie znajduje się kamień poświęcony harcerzom mławskim.

Uczniowie klas piątych odwiedzili kamień poświęcony Obrońcom Mławy 1939 roku  znajdujący się przy ulicy Żwirki oraz tablicę poświęconą bohaterskim żołnierzom Armii Krajowej powieszonym 17 grudnia 1942 r. przez policję niemiecką.
Klasy VI uhonorowały pamięć tych, którzy odeszli,  idąc pod Kopiec  Powstańców Styczniowych i  tablicę poświęconą 75. Żydom zamordowanym w getcie – u zbiegu ul. Płockiej i ul. Powstańców Styczniowych.
Klasa VII i VIII nie zapomniały odwiedzić także pomnika pamięci zamordowanych i torturowanych w czasie II wojny światowej w więzieniu.

Znajomość Ojczyzny, jej historii i kultury to nie tylko książkowa wiedza o niej, ale i szeroko pojęte krajoznawstwo, a przede wszystkim – znajomość miejsc, które stanowią polskie sacrum. To pamięć, która tworzy tożsamość…

źródło i fot. SP 7

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x