Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Szybki kurs chodzonego i kujawiaka. Prusinowski Kompania w „jedynce”


Dnia 25 października 2018r.  w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 odbył się nietypowy koncert w wykonaniu –zespołu Janusz Prusinowski Kompania.


Janusz Prusinowski Kompania to muzycy, którzy kultywują tradycję wiejskich muzykantów, jednocześnie szukając w jej obrębie własnych środków wyrazu, a zarazem awangardowa formacja o charakterystycznym brzmieniu i własnym języku improwizacji. Muzykę łączą z tańcem, archaiczność – z nowoczesnością.

Tematem tego muzycznego spotkania były mazurki, oberki, kujawiaki, a więc muzyka ludowa, która od wielu lat zachwyca doskonałym warsztatem, ale również improwizacjami znanych ludowych przyśpiewek i melodii.
Nasi uczniowie mieli możliwość posłuchać opowieści o tradycyjnych tańcach ludowych, występujących w różnych rejonach Polski, nauczyć się podstawowych kroków kujawiaka i chodzonego.

Udział w koncercie zagwarantował słuchaczom ZPO1 wiele pozytywnych emocji i otworzył furtkę do zaczarowanego świata wiejskiej muzyki, która zaskakuje różnorodnością tonalną i obfitością form gatunkowych.

źródło i fot. SP 1

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x