meblolux

Strzał z wolnego rozstrzygnął derby. Triumf Wkry

Dwa zwycięstwa z rzędu rozbudziły apetyt kibiców na kolejne wygrane Mławianki. Niestety dobrej serii nie udało się przedłużyć. W sobotnim pojedynku podopieczni Adama Fedoruka musieli uznać wyższość konkurentów z Żuromina.

Pierwsza połowa derbów Ziemi Zawkrzeńskiej nie przyniosła większych emocji. Najbardziej aktywnym zawodnikiem w naszej ekipie okazał się Łukasz Wróblewski. Na pełnej szybkości wpadł parokrotnie w pole karne rywali. Najgroźniej było w 22. minucie – mocne uderzenie błyskotliwego gracza sparował Marek Koczot.

Z kolei wśród żurominian wyróżniał się Szymon Masiak. Wychowanek Mławianki zaczął batalię nawet od strzelania gola, ale zdaniem arbitra był na pozycji spalonej. Z kolei w końcówce premierowej partii zabrakło mu szczęścia. Uderzona z jedenastu metrów piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Jak się okazało, decydująca akcja miała miejsce w 47. minucie. Za przypadkowe zagranie ręką Piotra Białoskurskiego, arbiter odgwizdał rzut wolny. Kapitan Wkry popisał się pięknym uderzeniem. Grzegorz Jabłonowski nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję.

Grający na swoim boisku mławianie próbowali wyrównać. Niestety nie mieli na to wystarczających umiejętności. Dwukrotnie strzelał Maciej Komorowski – raz obok słupka, raz w ręce Koczota. Celu nie osiągnęły także próby w wykonaniu Artura Gawędy i Wróblewskiego.

W 88. minucie arbiter pokazał dwie czerwone kartki. Jabłonowski i Bartłomiej Nowacki wdali się w przepychankę, próbowali nawet wyprowadzić ciosy znane raczej z bokserskich ringów, niż ze spotkań piłkarskich. Sędzia ocenił takie popisy po równo – obaj gracze nie wystąpią już raczej w rundzie jesiennej.

Wyniki

MKS Mławianka  Mława – Wkra Żuromin 0:1 (0:0)

Mławianka: Jabłonowski –  Jaworski, Rogowski, Komorowski, Białoskurski (76. Adamski, 89. Berestowski), Wróblewski, Sieja (35. Pocieżnicki),  Rogalski, Tomczak, Gosik (84. Hinburg), Gawęda

XIII kolejka: Kasztelan – Drukarz 2:3, Ząbkovia – Mazur 2:1, Mazovia – Korona 1:2, Przasnysz – Huragan 2:0, Ciechanów – Hutnik 0:0, Pogoń II – Wisła II 2:1, Ożarowianka – Łomianki 0:2, Mławianka – Wkra 0:1

XIV kolejka (4 listopada): Kasztelan Sierpc – MKS Mławianka Mława (godz. 11)