Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nocna sprzedaż alkoholu – problem ogólnomiejski czy problem miejscowy?


Na palcach jednej ręki spokojnie można było zliczyć zainteresowanych mieszkańców, którzy przybyli na wczorajsze konsultacje w sprawie ograniczenia nocnej sprzedaży napojów alkoholowych w sklepach usytuowanych na terenie naszego miasta.


Dopiero w dyskusji okazało się, że według przedstawicieli wspólnoty mieszkaniowej bloku przy ulicy Padlewskiego nie wnioskują wcale o ogólnomiejską prohibicję, a jedynie o rozwiązanie problemu ze sklepem całodobowo sprzedającym alkohol zlokalizowanym na parterze ich budynku.

Urząd miasta rozpatrując skargi mieszkańców bloku na Padlewskiego wnioskujących o cofnięcie koncesji dla wspomnianego sklepu nie dopatrzył się naruszania przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości. W efekcie koncesja została udzielona ponownie, a wniosek mieszkańców został skierowany do konsultacji społecznych. Wczorajsze spotkanie z mieszkańcami było częścią konsultacji  społecznych. Do końca października urząd miasta w ramach konsultacji zbiera też wypełniane przez mieszkańców  ankiety (formularz znajduje się TUTAJ). Dotychczas spłynęło ich do urzędu około 100. Po ich analizie ratusz skieruje do konsultacji z zarządami osiedli projekt uchwały rady miasta w sprawie ewentualnego zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych na całym obszarze miasta bądź niektórych osiedlach. Takie kompetencje posiada rada miasta.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wyborowy
Wyborowy
5 lata temu

Sprzedaż nocna powinna być ograniczona w sklepach które znajdują się w budynkach mieszkalnych. A w pozostałych niech piją hektolitrami.

Mława
Mława
5 lata temu

A p.Marian W to tam robi za tłum ?

.....
.....
5 lata temu
Reply to  Mława

Robi sztuczny tłum. Skończył pracę i widać nie miał co robić jako radny i rozmawiać z ludźmi to słuchał w kinie.
Panie radny współczuję wszystkim którzy Pana wybrali. Kolejny czas gdzie nic Pan nie zrobi

brc
brc
5 lata temu

Mława to miasto alkoholików. Zapijaczone i śmierdzące całą dobę. Wstyd dla Urzędu Miasta, która sam wydał pozwolenie a dzisiaj chcę odebrać rękoma mieszkańców. Odwago U.M. – odebrać i będzie spokój

obiektywny
obiektywny
5 lata temu

Glupoty wypisujecie.Najpierw trzeba zlikwidowac nielegalne punkty sprzedazy,a tojuz nalezy do innych orrganow.

Aaa
Aaa
5 lata temu
Reply to  obiektywny

Niech wprowadza zakaz to dopiero meliny odżyją

.....
.....
5 lata temu

O której godzinie było to spotkanie?

AntyKo
AntyKo
5 lata temu

Tak, urząd nie konsultuje z mieszkańcami gdy wydaje koncesje czy zezwolenia na działalność uciążliwą. Dopiero w takich sytuacjach. Kolejna namiastka udziału społeczeństwa w rządzeniu, podobnie jak osławiony budżet obywatelski.

dzidek
dzidek
5 lata temu

I co tu komentować, lepiej spuścić zasłonę milczenia, na działania Ratusza, to bardzo zle świadczy o działaniach Władzy i jej urzędnikach, którzy raptem się obudzili że w ważnych sprawach prowadzi się konsultację z mieszkańcami—-a efekt takich działań mamy na zdjęciu.

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x